Biznes - Graffiti Polsat News

Filmy - Graffiti Polsat News (6)

 • Kościński w "Graffiti": Nie jest łatwo stworzyć taki algorytm, żeby było sprawiedliwie społecznie

  Tadeusz Kościński, pytany o rozwiązania podatkowe w ramach Polskiego Ładu przygotowywane dla samozatrudnionych, powiedział, że to "kalkulacja podobna do tych, co zarabiają pomiędzy 6 tys. a 12 tys. i są na umowie o pracę". Jak wskazał minister, "w tym wypadku są inne stawki podatkowe i nie jest łatwo stworzyć taki algorytm, żeby było sprawiedliwie społecznie". Według szefa resortu finansów obecnie cały czas analizowane jest również "ile to będzie kosztowało i na ile nas stać". Jak obiecał minister, "za dzień lub dwa będą wyniki naszych prac".
 • Kościński w "Graffiti" o Nowym Ładzie: Nie można konkretnie powiedzieć kto straci, a kto zyska

  Ci, którzy zarabiają na umowie pracę do 6 tys. zł brutto, zyskają na Polskim Ładzie - mówił w "Graffiti" minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. Jak dodał, zarabiający na poziomie 6-12 tys. zł brutto będą w grupie neutralnej wobec Polskiego Ładu, a ci, którzy zarabiają powyżej 12 tys. zł - stracą.
 • Buda w "Graffiti" o Nowym Ładzie: Ci, którzy zarabiają więcej, będą płacić lekko więcej

  Zdaniem Waldemara Burdy, wiceministra funduszy, większość Polaków pozytywnie odczuje zmiany wprowadzane w ramach Polskiego Ładu, którego założenia najważniejsi politycy Zjednoczonej Prawicy ogłosiły w sobotę. - To przełoży się na poczucie sprawiedliwości, że redystrybucja podatków będzie czytelniejsza i uczciwsza - dodał Buda. Zapytany przez Grzegorza Kępkę, o jaką dokładnie część społeczeństwa chodzi, odpadł że "w zależności od grupy". - W różnych segmentach wygląda to inaczej, np. wśród osób zarabiających do 20 tys. zł czy do 10 tys. zł - przypomniał. Dodał, że dla osób o zarobkach do 10 tys. zł miesięczne, proponowane przez władze rozwiązania są "korzystne lub neutralne". Przyznał jednak, że osiągający wyższe pensje będą płacić "lekko więcej", biorąc pod uwagę m.in. wyższy próg podatkowy i liniową składkę zdrowotną.
 • Semeniuk w "Graffiti": Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o małą dotację bezzwrotną

  - Od wczoraj przedsiębiorcy mogą składać wnioski o mała dotację bezzwrotną w wysokości 5 tys. zł, jak również o dopłaty do kosztów pracownika wysokości 2 tys. zł na okres 3 miesięcy. Od 4 maja przedsiębiorcy będą mogli zgłaszać wnioski na zwolnienie z ZUS i postojowe. To są cztery instrumenty w ramach tarczy branżowej - powiedziała na antenie Polsat News wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.
 • Semeniuk o odmrażaniu gospodarki w "Graffiti": Minister Niedzielski w środę przedstawi założenia

  Wiceminister Olga Semeniuk zapowiadając luzowanie obostrzeń dodała, że decyzja o ostatecznym kształcie tego planu zapadnie dopiero w środę przed ich ogłoszeniem. - Musimy poczekać, w środę minister Niedzielski przedstawi założenia. Jutro także o 10:00 rządowy zespół zarządzania kryzysowego, gdzie zapadną decyzje - powiedziała polityk w programie "Graffiti". Według niej można myśleć o "kontrolowanym optymizmie".
 • Belka w "Graffiti" o rządach Morawieckiego: Dobra makroekonomia, katastrofalna mikroekonomia

  - Dobra makroekonomia, katastrofalna mikroekonomia. Nacjonalizacja ważnych dziedzin gospodarki, podporządkowywanie celom politycznym działań inwestycyjnych sektora zdominowanego przez państwo. To wszystko na dłuższą metę obniża zdolności wzrostowe i rozwojowe gospodarki. Poza tym obniżanie zdolności zawodowej ludności, wprowadzanie niepewności. To wszystko jest złe - mówił europoseł i były premier Marek Belka w rozmowie z Marcinem Fijołkiem.Fragment programu "Graffiti", emitowanego na antenie Polsat News.