wydarzenia - Graffiti Polsat News

Filmy - Graffiti Polsat News (290)

 • Ziobro w „Graffiti”: Premier szukał rozwiązania

  - Czym jest raport NIK? Zestawieniem wszystkich faktów, które były wcześniej znane, tylko z wyprowadzeniem wniosków, z którymi my się nie zgadzamy i nie zgodziła się wtedy prokuratura. Z pominięciem tego, że konstytucja nakazywała przeprowadzenie po 5 latach wyborów prezydenckich. Pandemia nie była sprawką premiera, podobnie jak i to, ze opozycja namówiła prezydentów miast, do tego, by odmówili przeprowadzenia wyborów, do czego oni mieli narzędzia. Premier szukał rozwiązania – mówił Zbigniew Ziobro w programie „Garffiti”.
 • Ziobro w „Graffiti”: Trzeba umieć być odpornym na presję

  W programie "Graffiti" gościem redaktora Marcina Fijołka był Zbigniew Ziobro.
 • Paweł Szrot w "Graffiti": Nie ma potrzeby, by prezydent spotkał się z Cichanouską

  Marcin Fijołek zapytał szefa gabinetu prezydenta RP, Pawła Szrota o to, jak powinna wyglądać polityka zagraniczna prowadzona przez Andrzeja Dudę względem Białorusi.
 • Szrot w "Graffiti": Andrzej Duda na pewno spotka się z Joe Bidenem

  Gościem Marcina Fijołka był Paweł Szrot. - Andrzej Duda na pewno spotka się z Joe Bidenem. Okazji do spotkania będzie bardzo wiele. Agenda obejmuje współpracę transatlantycką, kwestie relacji z Rosją i z Chinami - powiedział w "Graffiti" szef gabinetu prezydenta RP. Przyznał, że USA są naszym sojusznikiem, nawet jeśli nie rozumiemy ich niektórych deklaracji, np. ws. Nord Stream 2, która według szefa gabinetu prezydenta RP była zaskakująca. 
 • Gill-Piątek w „Graffiti”: Powinniśmy bardziej zwracać uwagę na cyberbezpieczeństwo

  - Powinniśmy bardziej zwracać uwagę na cyberbezpieczeństwo. W Polsce w niesamowitym tempie rozprzestrzeniają się różne fake newsy, np. dotyczące szkodliwości szczepień – powiedziała szefowa koła Polska 2050 Hanna Gill-Piątek, która była gościem redaktora Marcina Fijołka w programie „Graffiti”.
 • Gill-Piątek w „Graffiti”: W Bełchatowie kończy się węgiel

  Szefowa koła Polska 2050 Hanna Gill-Piątek pytana przez redaktora Marcina Fijołka o stopniowe wyłączanie elektrowni w Bełchatowie przyznała, że "to było wiadomo od dawna, w Bełchatowie kończy się węgiel". - Nowa odkrywka w Złoczewie, którą obiecywano podczas wyborów, wiadomo, że jej otwarcie nie dojdzie do skutku. Wiadomo było, że Bełchatów w pewnym momencie przestanie działać. To jest również pewien element polityki klimatycznej - powiedziała.
 • Siemoniak w „Graffiti”: Wybory. Strachy na lachy

  - Jeśli po Warszawie krąży plotka o wyborach 10 października, to znaczy, że problemy w Zjednoczonej Prawicy są większe niż się wydaje. Przecież plotka to tradycyjna broń do dyscyplinowania posłów, zwłaszcza tych z tylnych rzędów. Przed sejmem ważne głosowania - nad RPO i odwołaniem Terleckiego; PiS puszcza sygnały, że mogą być wybory i Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro mogą czuć się zagrożeni, gdyż nie będą gotowi na nowe wybory - powiedział Tomasz Siemoniak w programie „Graffiti”.
 • Siemoniak w „Graffiti” o głosowaniu na Rzecznika Praw Obywatelskich

  Wybory parlamentarne mogą być odległą perspektywą, ale zbliża się głosowanie w sprawie kandydatury Marcina Wiącka na Rzecznika Praw Obywatelskich. O tym redaktor Marcin Fijołek rozmawiał z posłem Tomaszem Siemoniakiem, jednym z liderów Koalicji Obywatelskiej.
 • Gowin w Graffiti: Nie chcę ujawniać kulisów tej sprawy

  "Nie chcę ujawniać kulisów tej sprawy. Niech one pozostaną przedmiotem badań dla przyszłych historyków." - tak kwestię braku swojego poparcia dla Lidii Staroń skomentował Jarosław Gowin. Poparcia zabrakło, pomimo, iż kandydatka na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich przekonuje, że to właśnie prezes Porozumienia namawiał ją do startu. Skąd więc decyzja, żeby poprzeć Marcina Wiącka?
 • Gowin w Graffiti: Twitt R. Terleckiego jest niedopuszczalny

  "Mam nadzieję, że pan Marszałek Terlecki się zreflektuje" - powiedział w programie Graffiti Jarosław Gowin. Chodzi o wpis Ryszarda Terleckiego dotyczący spotkania Swiatłany Cichanouskiej i Rafała Trzaskowskiego. Marszałek zarzucił w nim białoruskiej opozycjonistce reklamowanie sił antydemokratycznych.