biznes - grafen

Artykuły - Grafen (10)

 • Grafenowy niewypał wart miliony. Porażający raport NIK

  Grafenowy niewypał wart miliony. Porażający raport NIK

  Spółka NanoCarbon, która miała uczynić z nas potentatów w produkcji grafenu, okazała się inwestycyjną dziurą bez dna. Wpompowano w nią kilkadziesiąt milionów złotych, a efektów jak nie było, tak nie ma. Dziś spółce grozi upadłość.
 • "Rzeczpospolita": Grafenowa klęska

  "Rzeczpospolita": Grafenowa klęska

  Miał być spektakularny sukces. Jednak polska technologia, zamiast trafić do fabryk, utknęła w laboratoriach - czytamy w środowym wydaniu "Rzeczypospolitej".
 • Optyczny analizator jedzenia sprawdzi jego skład

  Optyczny analizator jedzenia sprawdzi jego skład

  Sprawdzenie składu danego produktu spożywczego jest możliwe już dzisiaj. Na rynku są produkty pozwalające prześwietlić jedzenie za pomocą np. promieniowania rentgenowskiego. Nowo opracowany optyczny analizator jedzenia wykorzystuje grafen, dzięki któremu rozpoznawanie składu produktu będzie szybsze i dokładniejsze.
 • Grafen umożliwi supersmarowanie

  Grafen umożliwi supersmarowanie

  Połączenie grafenu z DLC okazało się strzałem w dziesiątkę. Powstał materiał odporny na siły tarcia. Niestety, na razie tylko w suchym środowisku.
 • Brytyjczycy rozpoczynają produkcję grafenu na skalę przemysłową

  Brytyjczycy rozpoczynają produkcję grafenu na skalę przemysłową

  Cambridge Nanosystems otworzyła w angielskim Cambridge nowy zakład produkcyjny grafenu.
 • Naukowcy opracowali nową technologię wytwarzania grafenu

  Naukowcy opracowali nową technologię wytwarzania grafenu

  Naukowcy z Politechniki Łódzkiej opracowali oryginalną technologię wytwarzania grafenu (nazywanego "dziwnym węglem") metodą metalurgiczną. Umożliwia ona produkcję płatów grafenu o większej wytrzymałości. W przyszłości materiał może mieć zastosowanie m.in. w motoryzacji, lotnictwie, elektronice czy tzw. inteligentnej odzieży.
 • Nadchodzi grafenowe eldorado

  Nadchodzi grafenowe eldorado

  Nasi naukowcy wspólnie z inżynierami stworzyli urządzenie, które kosztem zaledwie 100 zł może produkować arkusze grafenu o wartości 300 tys. zł każdy.
 • Grafen i stocznie trafią do zbrojeniówki

  Grafen i stocznie trafią do zbrojeniówki

  Firmy z portfela Agencji Rozwoju Przemysłu dołączą do integrującej sektor obronny Polskiej Grupy Zbrojeniowej z główną kwaterą w Radomiu - czytamy w "Rzeczpospolitej".
 • "Puls Biznesu": Grafen bardziej wojskowy

  Spółka Nano Carbon, zajmująca się projektem polskiego grafenu znajdzie się pod kontrolą Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Swój pakiet 49 procent akcji zachowa KGHM, ale wojskowi otrzymają od Agencji Rozwoju Przemysłu ponad połowę udziałów - pisze "Puls Biznesu".
 • Początek produkcji polskiego grafenu to historyczna chwila

  Początek produkcji polskiego grafenu to historyczna chwila

  Potrafiliśmy spiąć potęgę wynalazku, energię finansistów i pomoc państwa - zapowiedział premier Donald Tusk podczas uroczystości z okazji rozpoczęcia produkcji polskiego grafenu. To historyczne i polskie osiągnięcie - mówił.