Grabarczyk Cezary

Synonimy:
Cezary Grabarczyk, grabarczyk
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Grabarczyk Cezary (112)

 • Grabarczyk: Ostatnie wydarzenia w Polsce są powodem do wstydu

  Grabarczyk: Ostatnie wydarzenia w Polsce są powodem do wstydu

  - Ostatnie wydarzenia w Polsce są powodem do wstydu - ocenił wiceprzewodniczący PO Cezary Grabarczyk. Jak mówił w radiowej Trójce, Platforma Obywatelska nie będzie namawiała do debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim, ale nie będzie też do niej zniechęcała.
 • RMF24: Cezary Grabarczyk i Dariusz Seliga muszą złożyć broń

  RMF24: Cezary Grabarczyk i Dariusz Seliga muszą złożyć broń

  Komenda Główna Policji stwierdziła nieważność pozwoleń na broń byłego ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka oraz posła PiS Dariusza Seligi - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Wniosek w tej sprawie do komendanta wysłała prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie nieprawidłowości działania komisji egzaminacyjnej, która wydała uprawnienia m.in. obu panom.
 • ​Umorzone postępowanie ws. pozwolenia na broń Cezarego Grabarczyka

  ​Umorzone postępowanie ws. pozwolenia na broń Cezarego Grabarczyka

  Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim umorzyła postępowanie ws. posługiwania się przez b. ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka dokumentami związanymi z pozwoleniem na broń. Sprawa była elementem śledztwa dot. nieprawidłowości w łódzkiej policji.
 • "Rzeczpospolita": Władza odsuwa niewygodnych prokuratorów?

  "Rzeczpospolita": Władza odsuwa niewygodnych prokuratorów?

  Gazeta doliczyła się co najmniej dziesięciu głośnych spraw, w których czołowi urzędnicy bądź politycy unikali zarzutów w wyniku odsunięcia śledczych od sprawy. Ostatni taki incydent to sprawa byłego ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka i prokuratora Krzysztofa Drygasa.
 • Odwołanie Cezarego Grabarczyka jeszcze dziś

  Odwołanie Cezarego Grabarczyka jeszcze dziś

  Prezydent Bronisław Komorowski nie będzie czekał z odwołaniem ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka.
 • Cezary Grabarczyk nie czuje się winny

  Cezary Grabarczyk nie czuje się winny

  Późnym wieczorem we środę minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk złożył dymisję na ręce premier Ewy Kopacz. Dymisja została przyjęta.
 • Kidawa-Błońska: Grabarczyk przyjechał z gotową dymisją

  Kidawa-Błońska: Grabarczyk przyjechał z gotową dymisją

  Wczoraj wieczorem minister Grabarczyk przyjechał do kancelarii pani premier z gotową dymisją. Na ministrze sprawiedliwości nie może być żadnego cienia nieprawidłowości. Wokół tego stanowiska powinna być cisza - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.
 • Grabarczyk po dymisji: Nie wpływałem na decyzje prokuratorów

  Grabarczyk po dymisji: Nie wpływałem na decyzje prokuratorów

  Premier Ewa Kopacz przyjęła dymisję Cezarego Grabarczyka z funkcji ministra sprawiedliwości - poinformowało w środę wieczorem CIR. Grabarczyk tłumacząc swoją decyzję, podkreślił że nie może być wątpliwości, co do osoby pełniącej funkcję ministra sprawiedliwości.
 • "Rzeczpospolita": Nie tylko Grabarczyk będzie miał problemy

  "Rzeczpospolita": Nie tylko Grabarczyk będzie miał problemy

  ​W śledztwie w sprawie łódzkiej policji, w którym przewija się nazwisko ministra sprawiedliwości, prokuratura zamierza postawić zarzuty nie tylko funkcjonariuszom - informuje "Rzeczpospolita".
 • "Fakt": Minister sprawiedliwości nie zna prawa

  "Fakt": Minister sprawiedliwości nie zna prawa

  Kolorowy dziennik kontynuuje temat pozwolenia na broń dla ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka. Po kompromitacji minister powinien podać się do dymisji - pisze "Fakt".

Filmy - Grabarczyk Cezary (3)

 • Małgorzata Kidawa-Błońska: Grabarczyk przyjechał z gotową dymisją, ale uważa, że nie złamał prawa

  "Wczoraj wieczorem minister Grabarczyk przyjechał do kancelarii pani premier z gotową dymisją. Na ministrze sprawiedliwości nie może być żadnego cienia nieprawidłowości. Wokół tego stanowiska powinna być cisza" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. "Minister uważa, że nie złamał prawa i nie zrobił niczego niewłaściwego" - komentuje. Pytana o to, czy gdyby nie kampania wyborcza, to minister utrzymałby się na stanowisku odpowiada: "Nie utrzymałby się. Sam by złożył dymisję". Grabarczyk wciąż wiceprzewodniczącym PO? "Jeśli komukolwiek są postawione zarzuty, to rezygnuje, traci członkostwo PO. Poczekajmy na decyzję prokuratury" - mówi Kidawa-Błońska.
 • Grabarczyk: Prowokacja! Obóz Schetyny nie potrafi pogodzić się z porażką

  To niedobra sytuacja. Wydawało się, że wybory wewnętrzne w PO zamkną okres zajmowania się partii samą sobą. Tak się nie stało. Ta sytuacja martwi wielu członków PO - mówi o doniesieniach o korupcji politycznej na Dolnym Śląsku wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk w Kontrwywiadzie RMF FM. - Wszystko wskazuje na to, że obóz Schetyny nie potrafi pogodzić się z porażką. Nie mam dowodów na to, że Schetyna robi to osobiście, ale mamy do czynienia z prowokacją. Wskazuje na to fakt, że nagranie rozmowy o pracy w KGHM w zamian za poparcie Protasiewicza, zostało użyte po przegranych wyborach. Gdyby zostało pokazane w czasie wyborów, może zmieniłoby ich wynik. Użyte po wyborach pokazuje, że obóz ważnego polityka nie potrafi zaakceptować wyniku głosowania- dodaje.
 • Grabarczyk: Godson - mój niewdzięczny brat. Ta decyzja może postawić go poza partią

  John Godson jest moim bratem, choć ostatnio jest bratem trochę niewdzięcznym (...) Byłoby fajnie, gdyby o swoich planach politycznych, kandydowaniu na prezydenta Łodzi, poinformował wcześniej kolegów - mówi wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk w Kontrwywiadzie RMF FM. - W Łodzi prezydent Zdanowska potrzebuje wsparcia. Jeśli John Godson wystartuje w wyborach bez rekomendacji partii, stanie poza PO - zapowiada gość RMF FM.