Biznes - gps

Artykuły - Gps (28)

 • Uwaga na oszustwa w wypożyczalniach samochodów!

  Uwaga na oszustwa w wypożyczalniach samochodów!

  Na rynku rośnie liczba wypożyczalni samochodów. Biznes polegający na krótko-, średnio- i długoterminowym wynajmie przyciąga zarówno dużych rynkowych graczy, jak i mniejszych przedsiębiorców. Wypożyczalnie stają jednak przed coraz poważniejszym problem kradzieży i przywłaszczeń.
 • Hakerzy mogą zniszczyć GPS, potrzebne nowe rozwiązania

  Hakerzy mogą zniszczyć GPS, potrzebne nowe rozwiązania

  Ataki hakerskie skierowane na system nawigacyjny statków, oparty na pozycjonowaniu GPS, zagrażają zatrzymaniem transportu masowego. Już obecnie tworzone są nowe rozwiązania, oparte na starych technologiach pozycjonowania radiowego.
 • Rząd PiS będzie monitorował kierowców

  Rząd PiS będzie monitorował kierowców

  Rząd chce obowiązkowych lokalizatorów w pojazdach przewożących m.in. tytoń, alkohol, czy paliwa. Trwają właśnie prace nad systemem monitorowania transportu tzw. towarów wrażliwych. Projekt zakłada, że uprawnione służby będą mogły w każdej chwili sprawdzić, gdzie znajduje się pojazd. Zmiany mają pomóc walczyć z przemytem.
 • GPS: Czy monitoring kierowców jest legalny?

  GPS: Czy monitoring kierowców jest legalny?

  Zdaniem ekspertów, na nasze drogi wyjeżdża coraz więcej pojazdów wyposażonych w systemy telematyczne, w tym urządzenia GPS. Nowoczesne narzędzia montowane są zarówno w samochodach prywatnych, jak i służbowych, by użytkownik czuł się jeszcze bardziej bezpiecznie, a właściciel pojazdu mógł obniżyć koszty jego utrzymania. Czy tak naprawdę systemy monitorują samochód czy samego kierowcę?
 • System nawigacji satelitarnej Galileo rusza

  System nawigacji satelitarnej Galileo rusza

  Europejski system nawigacji satelitarnej Galileo zacznie dziś oferować pierwsze usługi - poinformowała Komisja Europejska.
 • Kosmiczny obciach

  Kosmiczny obciach

  Polski przemysł nigdy nie podbije kosmosu, to prawda. Ale to nie oznacza, że nasza armia powinna komunikować się za pomocą satelitów... Gazpromu.
 • Zdecydowany spadek sprzedaży nawigacji GPS

  Zdecydowany spadek sprzedaży nawigacji GPS

  Jak informuje "Rzeczpospolita", zdecydowanie spadła sprzedaż urządzeń GPS. Polacy wolą w samochodach używać telefonów komórkowych.
 • Europosłowie chcą uniwersalnych ładowarek do telefonów

  Europosłowie chcą uniwersalnych ładowarek do telefonów

  Parlament Europejski poparł wczoraj nowe unijne przepisy, które otwierają drogę do wprowadzenia uniwersalnej ładowarki do telefonów komórkowych oraz niektórych innych urządzeń radiowych, jak odbiorniki GPS.
 • Korzystanie z modnych gadżetów może cię słono kosztować

  Korzystanie z modnych gadżetów może cię słono kosztować

  UKE przypomina, że korzystanie z jammerów, czyli zagłuszaczy jest nielegalne. Mimo to firmy stosują je, by chronić się przed wyciekiem informacji, a kierowcy przekraczający prędkość próbują się za ich pomocą ratować - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Na Słowacji niespodzianki!

  Na Słowacji niespodzianki!

  Kierowcy ciężarówek oraz samochodów przewożących ponad 9 osób od 1 stycznia 2010 r. wjeżdżając na Słowację będą korzystali z nowego systemu poboru opłat drogowych. Zamiast naklejanych do tej pory tzw. winiet, będą musieli umieszczać w samochodach specjalne urządzenia GPS - tzw. jednostki pokładowe.