Fakty - gps

Artykuły - Gps (26)

 • Spektakularne rozbłyski na Słońcu

  Spektakularne rozbłyski na Słońcu

  NASA opublikowała spektakularne nagranie rozbłysku na Słońcu. Widać na nim jak tony plazmy słonecznej odrywają się od powierzchni gwiazdy i wyrzucane są z ogromną siłą w przestrzeń kosmiczną.
 • Belgia: Władze Antwerpii chcą śledzić pracowników za pomocą tabletów

  Władze miejskie Antwerpii chcą sprawdzać, gdzie w godzinach pracy przebywają urzędnicy i zamierzają do tego wykorzystać tablety z wbudowanym odbiornikiem GPS. Urządzenia już zostały rozdane pracownikom - podały w czwartek lokalne media.
 • Korea Południowa podejrzewa Północ o zakłócanie sygnałów GPS

  W trakcie ubiegłego weekendu ponad 250 rejsów komunikacji lotniczej, rozpoczynających się lub kończących w Korei Południowej, doświadczyło zakłóceń sygnałów GPS, o co podejrzewa się Koreę Północną - podały w środę południowokoreańskie władze.
 • Nawigacja satelitarna pomaga pilnować dzieci

  Przedszkolaki w kilku gminach regionu Dalarna w środkowej Szwecji jako pierwsze w kraju otrzymały odblaskowe kamizelki z nadajnikami nawigacji satelitarnej GPS. Dzięki temu opiekunowie mogą lepiej kontrolować dzieci podczas spacerów lub wycieczek do lasu.
 • Życie kontrolowane

  Specsłużby mogą dzięki internetowi, GPS-owi i rozwojowi monitoringu gromadzić materiały na niewyobrażalną skalę. Większość tych sposobów inwigilacji nie podlega w Polsce kontroli sądu, alarmuje "Gazeta Wyborcza".
 • Łowcy szpiegów

  Łowcy szpiegów

  Ich praca polega na neutralizowaniu wpływów obcych wywiadów w Polsce. Aby ją wykonywać, muszą zawsze pozostawać w ukryciu. Łowcy szpiegów często muszą działać na granicy prawa, posługując się szantażem, insynuacją lub prowokacją. Te metody z reguły okazują się skuteczne.
 • Po co posłom GPS-y i kamery?

  Po co posłom GPS-y i kamery?

  Za pieniądze, przeznaczone na prowadzenie biur poselskich, posłowie kupują rzeczy, które z prowadzeniem biura poselskiego niewiele mają wspólnego. Chyba, że...
 • Jest śledztwo ws. skasowania danych GPS z aut CBA

  Jest śledztwo ws. skasowania danych GPS z aut CBA

  Jest śledztwo w sprawie decyzji b. wiceszefa CBA Macieja Wąsika o usunięciu danych pochodzących z rejestratorów GPS zainstalowanych w samochodach służbowych Biura. Wszczęła je warszawska prokuratura okręgowa.
 • Turyści marzyli o Capri, dotarli do miasta Carpi

  "Literówka" w nazwie celu podróży w urządzeniu GPS w samochodzie była powodem prawdziwej odysei dwojga szwedzkich turystów we Włoszech. Marzyli o wyspie Capri, a dotarli do położonego o kilkaset kilometrów od niej miasta Carpi na północy, w regionie Emilia-Romania.
 • Problem z satelitami, GPS wyprowadzi cię w pole!

  Problem z satelitami, GPS wyprowadzi cię w pole!

  Od przyszłego roku popularne urządzenia nawigacyjne mogą przestać działać, albo zacząć pokazywać dziwne komunikaty. Amerykańskie siły powietrzne, do których należy system, nie zmodernizowały bowiem satelitów.