gotówka cyfrowa

Artykuły - Gotówka cyfrowa (3)

 • Czy pandemia spowoduje koniec płatności gotówkowych?

  Czy pandemia spowoduje koniec płatności gotówkowych?

  Pandemia pchnęła firmy do konieczności przeprowadzenia szybkiej transformacji cyfrowej. Zmieniło się m.in. podejście do płatności bezgotówkowych - zarówno przedsiębiorców, jak i konsumentów, którzy dotychczas nierzadko byli do tego rodzaju transakcji nastawieni negatywnie. Gotówka wciąż jest najpopularniejszą metodą płatności, jednak jak wskazuje opublikowany przez firmę Capgemini World Payments Report 2020, udział płatności bezgotówkowych stale rośnie, a szczególnie znaczący wzrost mogliśmy obserwować w ostatnich miesiącach.
 • Kiedy w Polsce zniknie gotówka?

  Kiedy w Polsce zniknie gotówka?

  "Nie akceptujemy gotówki" - taki napis na drzwiach sklepów i lokali usługowych jest w Szwecji coraz bardziej powszechny. Eksperci martwią się, że proces ten przebiega zbyt szybko. W Polsce też możemy mieć do czynienia z podobną sytuacją. Ale raczej nie aż tak prędko, jak w Skandynawii.
 • Ile polska gospodarka może zyskać, eliminując gotówkę?

  Polska jest najbardziej zaawansowanym na świecie krajem w zakresie ekspansji płatności zbliżeniowych, jednak koszt utrzymania gotówki w obiegu publicznym to aż 17 mld zł. Wiele może się zmienić przez najbliższe trzy lata.

Filmy - Gotówka cyfrowa (1)