gospodarstwo domowe

Artykuły - Gospodarstwo domowe (70)

Filmy - Gospodarstwo domowe (7)

 • Ten składnik kurzu domowego wzbudza wstręt

  Z powodu pandemii musimy ograniczyć do minimum wyjścia z domu. Sprzątamy teraz może nawet częściej i staranniej niż przedtem, a mimo to na meblach zbiera się więcej kurzu niż zwykle. Jaka jest tego przyczyna? Odpowiedź na to nieprzyjemne zjawisko kryje się w składzie domowego kurzu...
 • Życie jest coraz droższe

  Miesięczne koszty utrzymania mieszkania lub domu przez przeciętną rodzinę wzrosły do 915 zł. - To oznacza, że ciągu roku koszty te wzrosły o ponad 40 zł - mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments.
 • Płyn do naczyń przyda się nie tylko w kuchni

  Płyn do mycia naczyń znajduje się w każdej kuchni. Jest wydajny i zawsze pod ręką, więc można go wykorzystać nie tylko do umycia garnków. Pomoże w czyszczeniu zaplamionych okularów, usunie ślady po rysunkach na ścianie, ale także pomoże zwalczyć uciążliwe szkodniki.
 • Utrzymanie wyższych stawek VAT będzie kosztować gospodarstwa domowe 4 mld zł rocznie

  Reforma z 2011 roku oznacza dodatkowe bezpośrednie obciążenie podatkiem VAT gospodarstw domowych w wysokości około 4,4 mld zł rocznie – wskazuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Michał Myck, dyrektor i członek zarządu Centrum Analiz Ekonomicznych.