gospodarka Niemiec

Artykuły - Gospodarka Niemiec (57)

 • Niemiecka gospodarka nabiera rozpędu

  Niemiecka gospodarka nabiera rozpędu

  W 2021 roku produkt krajowy brutto Niemiec wzrośnie o 3,7 proc., a już latem osiągnie poziom sprzed kryzysu - prognozuje Bundesbank.
 • Gorsze prognozy gospodarcze dla Niemiec

  Gorsze prognozy gospodarcze dla Niemiec

  Niemiecki PKB wzrośnie w tym roku o 3,7 proc. - szacują czołowe instytutu gospodarcze w RFN. To mocna korekta prognozy w dół. Sugerują też wyższy wiek emerytalny.
 • Gorsze prognozy gospodarcze dla Niemiec

  Gorsze prognozy gospodarcze dla Niemiec

  W 2021 roku PKB Niemiec wzrośnie o 3,1 proc. - prognozują wiodący niemieccy ekonomiści. Zawieszenie szczepień AstraZeneką wyhamuje ożywienie.
 • Eksperci: Niemiecką gospodarkę czeka rollercoaster

  Eksperci: Niemiecką gospodarkę czeka rollercoaster

  Eksperci Allianz Research i Euler Hermes przewidują, że gospodarkę Niemiec czeka w przekroju całego roku rollercoaster.
 • Niemcy. Kto powinien zapłacić za pandemię koronawirusa?

  Niemcy. Kto powinien zapłacić za pandemię koronawirusa?

  Nie widać końca lockdownu. Koronakryzys kosztuje państwo wiele miliardów euro. Ktoś musi za to wszystko zapłacić, ale kto? Może niemieccy bogacze?
 • Niemiecki eksport: Pierwszy minus od siedmiu lat

  Niemiecki eksport: Pierwszy minus od siedmiu lat

  Jedna z kluczowych gałęzi niemieckiej gospodarki ma poważne problemy w koronakryzysie - eksport spadł w ubiegłym roku o dobre dziewięć procent - najwięcej od czasu kryzysu finansowego w 2009 roku.
 • Niemoc Niemiec potrwa do wiosny

  Niemoc Niemiec potrwa do wiosny

  Zima zwykle zaskakuje drogowców, ale prognostów w ostatnim półroczu zaskoczyło lato. Po pierwszym szoku, jakim był na wiosnę wybuch pandemii, skala odbicia w III kwartale skłoniła ekonomistów do rewizji prognoz w górę. Taki scenariusz realizował się w wielu krajach na świecie, także w Niemczech.
 • Sekret sukcesu gospodarczego Niemiec

  Sekret sukcesu gospodarczego Niemiec

  Wielu niemieckich właścicieli firm nawet nie dopuszcza do siebie myśli o ich sprzedaży. Uważają, że straciliby poważanie w swoich społecznościach. Uchodziliby za tchórzy, którzy uciekli od swoich obowiązków. Tak twierdzi John Kampfner w książce "Why the Germans Do it Better: Notes from a Grown-Up Country".
 • Niemcy: Pesymistyczne prognozy dla gospodarki

  Niemcy: Pesymistyczne prognozy dla gospodarki

  Ekonomiści korygują przewidywania dotyczące wzrostu ekonomicznego. Spadek gospodarczy w Niemczech będzie w tym roku większy, niż dotychczas zakładano.
 • Jak naprawdę ma się niemiecka gospodarka?

  Jak naprawdę ma się niemiecka gospodarka?

  Pandemia koronawirusa doprowadziła w Niemczech do dramatycznego załamania się gospodarki. Przy czym naprawdę złe czasy jeszcze nadejdą, uważa Henrik Boehme.

Filmy - Gospodarka Niemiec (2)

 • Inwestorów powinna teraz martwić sytuacja w Niemczech

  Na świecie poprawiły się nastroje inwestorów. Jednak dla polskich firm najistotniejsza jest sytuacja w Niemczech, a ta nie jest dobra.
 • Niemiecka gospodarka nabiera tempa. Skorzystają na tym także polskie przedsiębiorstwa

  Gospodarka niemiecka stoi na progu ożywienia, oceniają eksperci. Ich zdaniem potwierdzają to ostatnie dane. W pierwszym kwartale 2016 r. niemiecka gospodarka, głównie za sprawą inwestycji, wzrosła o 0,7 proc. i był to najsilniejszy progres od przeszło dwóch lat. Indeks Ifo obrazujący nastroje przedsiębiorców za Odrą jest na najwyższym poziomie w tym roku. Również zamówienia w przemyśle u naszych zachodnich sąsiadów rosną. W ubiegłym roku udział Niemiec w polskim eksporcie przekroczył 27 proc., więc na przyśpieszeniu za zachodnią granicą skorzystają także polskie przedsiębiorstwa.