gospodarka Niemiec

Artykuły - Gospodarka Niemiec (48)

 • Jak naprawdę ma się niemiecka gospodarka?

  Jak naprawdę ma się niemiecka gospodarka?

  Pandemia koronawirusa doprowadziła w Niemczech do dramatycznego załamania się gospodarki. Przy czym naprawdę złe czasy jeszcze nadejdą, uważa Henrik Boehme.
 • PKB Niemiec w II kw. spadł o 10,1 procent

  PKB Niemiec w II kw. spadł o 10,1 procent

  Jak poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden, Produkt Krajowy Brutto Niemiec w II kwartale 2020 r. spadł o 10,1 proc. kdk. Dane są gorsze od prognoz analityków. Analitycy spodziewali się -9,0 kdk, po -2,2 proc. w I kw.
 • Wyjście awaryjne

  Wyjście awaryjne

  Koronawirus w zawrotnym tempie zainfekował niemiecką gospodarkę. Państwo chce ocalić rodzime firmy przed bankructwem, łamiąc ustanowione przez siebie zasady. Ekonomiści zadają sobie pytanie, jak będą wyglądały Niemcy na mapie zdeglobalizowanego świata.
 • Niemiecka gospodarka powoli odbija się od dna

  Niemiecka gospodarka powoli odbija się od dna

  Wskaźnik Menadżerów Zakupów rośnie, choć nie sygnalizuje ożywienia gospodarki, co jeszcze potrwa. Niemniej strefa euro może mieć wkrótce najgorsze za sobą. Największym zagrożeniem jest likwidacja miejsc pracy.
 • Niemcy. Rekordowy spadek produkcji

  Niemcy. Rekordowy spadek produkcji

  To największy spadek od początku regularnych pomiarów w Niemczech. W marcu produkcja w przemyśle, budownictwie i branży energetycznej zmniejszyła się o 9,2 procent. Na kwiecień prognozuje się jeszcze większy spadek.
 • Rząd Niemiec spodziewa się wielkiej recesji

  Rząd Niemiec spodziewa się wielkiej recesji

  Rząd w Berlinie spodziewa się w tym roku spadku PKB o 6,3 procent. Przedsiębiorstwa i związki branżowe domagają się szybkiego odmrożenia gospodarki.
 • Eksperci: Niemcy czeka ciężka recesja

  Eksperci: Niemcy czeka ciężka recesja

  W najnowszej prognozie przedstawionej przez czołowe niemieckie instytuty gospodarcze spadek PKB może sięgnąć 4,2 procent. Eksperci oczekują jednak szybkiego wzrostu w przyszłym roku.
 • Koronakryzys będzie kosztował Niemcy setki miliardów euro

  Koronakryzys będzie kosztował Niemcy setki miliardów euro

  Zdaniem ekspertów niemiecka gospodarka może się skurczyć nawet o 20 punktów procentowych. Po gwałtownym spadku wyników gospodarczych z powodu koronakryzysu może nastąpić równie gwałtowne ożywienie.
 • Jak nie brexit to koronawirus. Odbicie w niemieckiej gospodarce oddala się

  Jak nie brexit to koronawirus. Odbicie w niemieckiej gospodarce oddala się

  Większość ekonomistów zakłada, że po słabym ubiegłym roku, lata 2020-2021 przyniosą odbicie wzrostu PKB Niemiec, jednak skala tego przyspieszenia w kolejnych rundach prognoz jest coraz mniejsza. Ryzyk nie ubywa, a źródeł nadziei jakby brak.
 • Niemiecka gospodarka uniknęła recesji

  Niemiecka gospodarka uniknęła recesji

  Niemiecka gospodarka praktycznie nie wzrosła w miesiącach letnich, ale nie wpadła w recesję. Od lipca do września niemiecki PKB wzrósł o 0,1 procent, o czym poinformował Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden.

Filmy - Gospodarka Niemiec (2)

 • Inwestorów powinna teraz martwić sytuacja w Niemczech

  Na świecie poprawiły się nastroje inwestorów. Jednak dla polskich firm najistotniejsza jest sytuacja w Niemczech, a ta nie jest dobra.
 • Niemiecka gospodarka nabiera tempa. Skorzystają na tym także polskie przedsiębiorstwa

  Gospodarka niemiecka stoi na progu ożywienia, oceniają eksperci. Ich zdaniem potwierdzają to ostatnie dane. W pierwszym kwartale 2016 r. niemiecka gospodarka, głównie za sprawą inwestycji, wzrosła o 0,7 proc. i był to najsilniejszy progres od przeszło dwóch lat. Indeks Ifo obrazujący nastroje przedsiębiorców za Odrą jest na najwyższym poziomie w tym roku. Również zamówienia w przemyśle u naszych zachodnich sąsiadów rosną. W ubiegłym roku udział Niemiec w polskim eksporcie przekroczył 27 proc., więc na przyśpieszeniu za zachodnią granicą skorzystają także polskie przedsiębiorstwa.