gospodarka

Synonimy:
ekonomia,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Gospodarka (294)

 • Zaawansowanie naszej gospodarki maleje

  Zaawansowanie naszej gospodarki maleje

  Polska jest 23. gospodarką świata pod względem wielkości PKB na osobę, 8. gospodarką Unii Europejskiej, ale jednocześnie, jeżeli popatrzymy na rankingi dotyczące konkurencyjności, czy innowacyjności, to tu jesteśmy już na 38. i 39. miejscu. Niestety zaawansowanie naszej gospodarki maleje - twierdzą eksperci.
 • Polska gospodarka obroniła się przed europejskim osłabieniem koniunktury

  Polska gospodarka obroniła się przed europejskim osłabieniem koniunktury

  Polska gospodarka dobrze broniła się w maju przed skutkami osłabienia wzrostu gospodarczego w Eurolandzie, a zwłaszcza w Niemczech. Natomiast wynagrodzenia nadal rosną szybko i takie tempo może utrzymać się przez cały rok.
 • Nadciąga globalne spowolnienie, nikt mu się nie oprze

  Nadciąga globalne spowolnienie, nikt mu się nie oprze

  Dynamika wzrostu światowego PKB zacznie od przyszłego roku obniżać się. W Polsce tempo rozwoju też będzie wolniejsze, ale i tak będziemy rośli szybciej, niż przewidywano.
 • Państwo odgrywało w gospodarce Izraela ważną rolę

  Państwo odgrywało w gospodarce Izraela ważną rolę

  Ideologia i nieustanne wojny spowodowały, że Żydzi mieszkający w Izraelu gotowi byli przyznawać państwu znacznie więcej obowiązków i odpowiedzialności niż obywatele innych krajów. Jego omnipotencja słabo służyła gospodarce. Dopiero otwarcie w końcu zeszłego stulecia i wycofanie się państwa z gospodarki sprawiło, że zyskała ona siłę i konkurencyjność. Choć państwo odgrywa w niej nową, znaczącą rolę. Zobaczmy jaką.
 • Miedwiediew: Gospodarka Rosji nigdy nie dostała tak wielu ciosów

  Miedwiediew: Gospodarka Rosji nigdy nie dostała tak wielu ciosów

  - Gospodarka Rosji nigdy wcześniej nie dostała tak wielu ciosów w jednym czasie - oświadczył w środę premier Dmitrij Miedwiediew. Podsumowując działania swego rządu, premier zapewnił, że Rosji udało się uniknąć zagrożeń i że poradzi sobie z obecnymi wyzwaniami.
 • Przyspieszą inwestycje, bezrobocie spadnie - trendy w gospodarce i finansach w 2018 r.

  Przyspieszą inwestycje, bezrobocie spadnie - trendy w gospodarce i finansach w 2018 r.

  Polska gospodarka weszła w nowy rok, notując 5,1 proc. wzrost w IV kw. 2017 r. I choć w perspektywie najbliższych kilkunastu miesięcy nadal ma trwać ożywienie koniunktury, to tempo wzrostu raczej nie będzie już tak spektakularne jak w 2017 r.
 • Obniżenie podatków w USA grozi przegrzaniem gospodarki i zadłużeniem

  Obniżenie podatków w USA grozi przegrzaniem gospodarki i zadłużeniem

  Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde powiedziała w czwartkowym wywiadzie dla Reutera, że obniżenie podatków w USA początkowo przyśpieszy wzrost, z czasem jednak grozi przegrzaniem gospodarki i znacznym wzrostem zadłużenia.
 • Polacy oblali test z wiedzy o finansach

  Polacy oblali test z wiedzy o finansach

  Co piąty Polak uważa, że wiedza dotycząca finansów jest potrzebna głównie ludziom bogatym. Edukacja ekonomiczna Polaków od lat znajduje się na bardzo niskim poziomie. Zdaniem ekspertów, jedna trzecia naszych rodaków deklaruje, że tematy finansowe w ogóle ich nie interesują.
 • Rosyjska gospodarka może stawić opór zachodnim sankcjom - Moody's

  Rosyjska gospodarka może stawić opór zachodnim sankcjom - Moody's

  Rosyjska gospodarka stała się na tyle odporna, że może stawić opór zachodnim sankcjom - oceniła w opublikowanej we wtorek rozmowie z agencją Reutera wiceprezes Moody's Investor Service Kristin Lindow. Dodała, że rating Rosji może zostać podniesiony do końca roku.
 • Gospodarka w równowadze, rozczarowują jednak inwestycje - Wyżnikiewicz

  Gospodarka w równowadze, rozczarowują jednak inwestycje - Wyżnikiewicz

  - Dane o wzroście PKB w zeszłym roku świadczą o tym, że gospodarka jest w makroekonomicznej równowadze, z zastrzeżeniem rozczarowująco niskiego poziomu inwestycji - ocenia prezes Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych dr Bohdan Wyżnikiewicz, komentując wstępne dane GUS o wzroście PKB w 2017 r.

Filmy - Gospodarka (118)