InteriaTV - Gość Wydarzeń

Filmy - Gość Wydarzeń (361)

 • Prof. Szuster-Ciesielska o koronawirusie typu Delta: Rozprzestrzenia się znacznie szybciej, jeszcze lepiej dopasowuje się do naszych komórek

  - Wirus trafił na wrażliwą populację, rozprzestrzenia się dość szybko. Prawie wszystko zaczęło się od Wielkiej Brytanii w czasie, kiedy znoszono obostrzenia - powiedziała prof. Prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska zapytana o wariant Delta koronawirusa.- Rozprzestrzenia się znacznie szybciej, jeszcze lepiej dopasowuje się do naszych komórek. Transmisja jest szybsza, bo w przypadku wariantu Delta potrzeba znacznie mniej cząstek wirusowych, by zakazić daną osobę - wyjaśnia gość Piotra Witwickiego.Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
 • Hołownia o polskiej polityce: Tu trzeba wywrócić stolik, zaproponować coś nowego, jak Konrad Fijołek w Rzeszowie

  Według Szymona Hołowni, lider Polski 2050, walka między jego ugrupowaniem a innymi formacjami opozycyjnymi będzie toczyła się "o ludzi zniechęconych polityką".- Ta grupa rośnie, co pokazują badania. Tworzą ją ludzie aktywni politycznie, ale rozczarowani klinczem PiS-PO. Oni potrzebują nowej siły. Zjednoczona opozycja to dla nich pomysł na to, co było: przegraną z PiS-em o 2-3 procent. Tu trzeba wywrócić stolik, zaproponować coś nowego, jak Konrad Fijołek w Rzeszowie - porównał w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
 • Hołownia o powrocie Tuska do polskiej polityki: W naszym ruchu nie potrzebujemy, by ktoś nam ojcował

  Szymon Hołownia, lider Polski 2050, zapytany przez Bogdana Rymanowskiego, czy potrzebuje Tuska jako "patrona", zaprzeczył.- W naszym ruchu nie potrzebujemy, by ktoś nam ojcował. Sami sobie dość dobrze radzimy, a jeśli ktoś w kluczu partnerskim chciałby rozmawiać o tym, co można zrobić, to chętnie z każdym porozmawiamy - zapewnił.Hołownia uznał, że trzyma się z dala od "hołdów" i innych "spektakularnych gestów". Uściślił, iż nie ma zamiaru być "wasalem" Tuska.- Jeśli on wróci do polskiej polityki to znów znajdzie się w PO i w niej będzie rozdawał karty; będzie próbował reformować tę partię. Nie wiem, czy chciałby podejmować rolę patrona, który z notesikiem wyznaczałby funkcje (innym formacjom - red.) - mówił.Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
 • Bielan w "Gościu Wydarzeń" o Partii Republikańskiej: Jest zapotrzebowanie na partię nowoczesnego konserwatyzmu

  - Jest zapotrzebowanie na partię nowoczesnego konserwatyzmu. Partie, która łączy tradycję i nowoczesność - mówił Adam Bielan, europoseł i lider powstającej Partii Republikańskiej.- Nie będziemy unikać demokratycznych wyborów - dodał w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim, nawiązując do sporu z Jarosławem Gowinem.Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News. 
 • Bielan w "Gościu Wydarzeń' o Gowinie: Polityk powinien mieć grubą skórę, nie powinien płakać

  - To słaby wynik. Gowin wziął to do siebie i odreagowuje w ostatnich miesiącach - mówił Adam Bielan o zdobyciu przez wicepremiera w poprzednich wyborach parlamentarnych około 15 tysięcy głosów.Zdaniem Bielana, polityk powinien mieć "grubą skórę". - Nie powinien płakać, lecz myśleć o przyszłości. Żaden projekt polityczny nie może być zakładnikiem niczyjego ego - stwierdził w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
 • Socha w "Gościu Wydarzeń" o Strategii Demograficznej 2040: To nie jest zbiór przypadkowych pomysłów

  - Konsultowaliśmy szeroko te propozycje z ekspertami różnych dyscyplin, ze środowiskami kobiecymi, rodzinnymi, również z samorządowcami. To nie jest zbiór przypadkowych pomysłów – przekonuje wiceminister Barbara Socha komentując założenia Rządowej Strategii Demograficznej 2040.
 • Co zrobić, żeby rodziło się więcej dzieci? Wiceminister Socha: nie ma jednej, prostej odpowiedzi

  Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Barbara Socha przyznała, że pytanie "co zrobić, żeby rodziło się więcej dzieci" jest bardzo proste, ale nie ma na nie jednej, prostej odpowiedzi. - Trzeba prowadzić równolegle, we wszystkich obszarach, które wpływają na dzietność, spójną i konsekwentną politykę. I taką politykę proponujemy - stwierdziła w programie "Gość Wydarzeń".
 • Szumowski w "Gościu Wydarzeń": Wpisujemy się w narrację grupy wschodniej

  Norbert Maliszewski szef Centrum Analiz Strategicznych w ujawnionym mailu miał napisać, że jeśli zostaną zamknięte galerie "to przyznamy się do błędu, że otworzyliśmy 29 listopada". "Musimy uzasadnić, że nie przestrzegano tam zasad" - cytowała "Gazeta Wyborcza" materiał, który wyciekł w sieci. Zdaniem Łukasza Szumowskiego nie ma jednak pewności, że takie e-maile są prawdziwe. - Trzeba powiedzieć bardzo mocno jedną rzecz. Komentując te maile, o których nie wiemy, czy są prawdziwe, wpisujemy się dokładnie w narrację grupy wschodniej, która chce nami jak kukiełkami się bawić - powiedział Szumowski. - To grupa, która na całym świecie wielokrotnie podobne akcje prowadziła - dodał.
 • Czy Eriksen może wrócić na boisko? Szumowski odpowiada w "Gościu Wydarzeń"

  Zdaniem Łukasza Szumowskiego Christian Eriksen będzie mógł wrócić do futbolu. - Są piłkarze, którzy grają z kardiowerterami defibrylatorami chociaż to wymaga bardzo precyzyjnego ustawiania, bo kardiowerter reaguje na szybkie rytmy, a piłkarz siłą rzeczy jak biegnie, jak ma sprint, przyspiesza mu serce - wyjaśnił. - Chodzi o to, żeby kardiowerter nie włączył się i nie dał tego "kopa" nie wtedy, kiedy nie trzeba - powiedział były minister zdrowia.
 • Cymański w "Gościu Wydarzeń": Zmieńmy przepisy, ale nie żeby śledzić Polaków, tylko ich zabezpieczyć

  Bogdan Rymanowski zapytał posłów o nieoficjalne ustalenia Onetu, według których rząd miał poinformować posłów, że zhakowanych zostało w sumie 4,5 tys. maili, a ok. 70 tys. wiadomości zostało wykradzionych. - Powiedziano dziś, że zagrożenie dotyczy wielu osób zajmujących się gospodarką, polityką i że te działania zagrażają bezpieczeństwu państwa - powiedział Cymański, nie zdradzając przy tym szczegółów. - Konkluzja była taka: zmieńmy przepisy, ale nie żeby śledzić Polaków, tylko ich zabezpieczyć - podsumował. Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.