Fakty - Gorzów

Artykuły - Gorzów (11)

 • Napadł na kobietę w galerii handlowej i próbował ją zgwałcić

  Napadł na kobietę w galerii handlowej i próbował ją zgwałcić

  W Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie) zatrzymano 27-latka, który w zeszłym miesiącu napadł na kobietę w galerii handlowej i próbował ją zgwałcić. Grozi mu 12 lat więzienia. O sprawie poinformowała policja.
 • Gorzów Wlkp.: Podejrzany pakunek to atrapa bomby

  Gorzów Wlkp.: Podejrzany pakunek to atrapa bomby

  Pakunek znaleziony pod siedzibą obwodowej komisji wyborczej nr 13 w Gorzowie Wlkp. okazał się atrapą bomby, niezawierającą materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych substancji - poinformował rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny.
 • Gorzów: Koncert gwiazd zainaugurował obchody 30-lecia Solidarności

  Koncert zespołów "ProForma", "Kobranocka" i "Sztywny Pal Azji" oraz młodej piosenkarki Ewy Farny rozpoczął w piątek obchody 30-lecia Solidarności w Gorzowie (Lubuskie). We wtorek odbędzie się msza święta i wernisaż wystawy "Karnawał Solidarności 1980-1981".
 • Z panzerfaustu w sejf

  Z panzerfaustu w sejf

  Poszukiwania Bursztynowej Komnaty złączyły te dwa tak różne miasta: malutkie miasteczko gdzieś w Prusach Wschodnich i brandenburski ośrodek przemysłowy z tramwajami i trolejbusami na ulicach. W 1945 roku wschodniopruski Landsberg i Landsberg nad Wartą połączyła straszna zemsta czerwonoarmistów. I szukanie skarbów.
 • Gorzów: Na komendzie znaleziono ciało policjanta

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie w sobotę znaleziono ciało zatrudnionego tam funkcjonariusza.
 • Podejrzany pakunek sparaliżował Gorzów Wlk.

  Paczka przypominająca bombę sparaliżowała centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Pracownica banku znalazła reklamówkę z wystającymi przewodami. Policja czeka na przyjazd pirotechników ze specjalnym robotem z Wrocławia.
 • 750-lecie lokacji Gorzowa Wielkopolskiego

  750-lecie lokacji Gorzowa Wielkopolskiego

  Nabożeństwo ekumeniczne, spotkania obecnych i dawnych mieszkańców miasta, uroczystą sesję rady miejskiej, a także koncerty, pokaz sztucznych ogni i inne atrakcje przewiduje program obchodów 750-lecia lokacji Gorzowa Wielkopolskiego.
 • Gorzów Wlkp.: I turę wygrał Jędrzejczak

  Tadeusz Jędrzejczak (niezależny) wygrał wybory na prezydenta Gorzowa Wlkp. w pierwszej turze - wynika z nieoficjalnych wyników wyborów w tym mieście jakie podał - przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Gorzowie Joachim Wieliczuk.
 • Śmiertelny Gorzów

  Śmiertelny Gorzów

  Dzisiaj nad ranem w Deszcznie doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Jedna osoba zginęła. To dziesiąta ofiara śmiertelna wypadków w powiecie gorzowskim w tym roku.
 • Gorzów: Pięcioro kandydatów na prezydenta

  W Gorzowie Wielkopolskim zarejestrowano pięcioro kandydatów na prezydenta miasta. Do Rady Miejskiej ( 25 miejsc) kandyduje 285 kandydatów.