goryle

Artykuły - Goryle (9)

 • Bruce Willis ściga Goryle! Zobacz

  Bruce Willis ściga Goryle! Zobacz

  Już teraz na stronach INTERIA.PL możecie obejrzeć najnowszy teledysk brytyjskiego projektu Gorillaz do nagrania zatytułowanego "Stylo" (ZOBACZ!). Klip promuje najnowszy album formacji "Plastic Beach".
 • Piosenka "Goryle"

  Piosenka "Goryle"

  Kabaret Napad
 • Goryle bon ton podczas jedzenia

  Goryle bon ton podczas jedzenia

  Naukowcy z Londyńskiego Stowarzyszenia Zoologicznego obserwowali zachowanie goryli podczas jedzenia i stwierdzili, że ich maniery są co najmniej nienaganne. Naczelne te korzystają np. z dużych liści jak z serwetek, którymi po spożyciu czegoś brudzącego wycierają sobie twarz i palce.
 • Bezpardonowi goryle Britney Spears

  Bezpardonowi goryle Britney Spears

  Ochroniarze Britney Spears nie zawsze stosują w swej pracy delikatne metody. Niestety, zdarza się im poturbować również dziennikarzy znanych magazynów, co oczywiście od razu trafia na łamy tych czasopism. Ostatnią ofiarą goryli wokalistki był Rob Gregory z "Rolling Stone'a".
 • Ochroniarze 50 Centa znów biją

  Ochroniarze 50 Centa znów biją

  50 Cent musi chyba poważnie zastanowić się nad zmianą ochroniarzy. Do sądu trafił bowiem kolejny pozew przeciwko raperowi - jego krewcy goryle pobili człowieka, który zanadto zbliżył się do ich podopiecznego.
 • Goryle w sieci

  Z okazji setnej rocznicy odkrycia goryla górskiego powstał w sieci nowy podserwis, na ktorym można dowiedzieć się nieco o tych zwierzetach. Jest on częścią Wildlifewins - serwisu, który zajmuje się jednocześnie... płatnymi grami sieciowymi. Część dochodów z tych gier przeznaczona jest właśnie na ratowanie dzikich zwierząt (co widać po nazwie firmy). W tej chwili na swiecie żyje zaledwie około 660 goryli górskich.
 • Wioska terroryzowana przez goryle

  Afrykańskie goryle terroryzują wioskę w centralnej Rosji. Mieszkańcy miejscowości Stare Syndrowo twierdzą, że wielokrotnie stykali się z małpami, które niedawno pojawiły się nie wiadomo skąd.
 • Goryle podekscytowane "Planetą małp"

  Goryle podekscytowane "Planetą małp"

  "Planeta małp", najnowszy film Tima Burtona, miał ostatnio swój pierwszy pokaz w Wielkiej Brytanii. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż projekcja odbyła się w zoo, a publiczność stanowiła rodzina najprawdziwszych goryli.
 • Damon Albarn: Goryle zadeptają A1

  Damon Albarn, brytyjski wokalista, na co dzień członek znanej formacji Blur, stwierdził, że na rynku muzycznym nie powinno być miejsca dla miernych wykonawców muzyki pop, a grupy typu A1 powinny zostać w ogóle zakazane. Dlatego też założył nowy zespół o nazwie Gorillaz, którego celem jest walka z plastikowymi gwiazdami pop.

Filmy - Goryle (5)

 • Szymon Radzimierski odkrywa świat goryli

  13-letni podróżnik Szymon Radzimierski przemierzył dżunglę na Borneo, wspiął się na wulkany w Etiopii i nurkował z rekinami. W „Dzień Dobry TVN” opowiedział o swojej kolejnej wielkiej wyprawie do Ugandy, podczas której poznał goryle w ich naturalnym środowisku. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Goryle i słonie leśne są zagrożone wyginięciem. Powód?

  Dzanga-Sangha w Republice Środkowoafrykańskiej kryje skarb. Park jest domem dla goryli i słoni leśnych zagrożonych wyginięciem. Administratorzy starają się chronić zwierzęta – także przed skutkiem wojny domowej.
 • Czułości w rodzinie goryli

  Pracownicy londyńskiego ZOO utrwalili chwile niesamowitej czułości między najmłodszymi członkami rodziny goryli. Gorylica Alika, która kilka dni temu skończyła roczek, doskonale spisuje się w roli starszej siostry. Troskliwie zajmuje się swoim dwutygodniowym bratem, delikatnie głaska go po główce, kiedy ten śpi w objęciach mamy. Malec urodził się 25 listopada i szybko znalazł się w centrum zainteresowania wszystkich gości i turystów odwiedzających ZOO w Londynie. Gernot, bo tak nazwano małego goryla, najwięcej czasu spędza w towarzystwie opiekuńczej mamy i siostry, która także nie odstępuje go na krok. Roczna Alika doskonale się nim zajmuje. Skąd wie jak to robić? Po prostu odwzorowała zachowanie innych małp. Jak tłumaczą pracownicy ZOO, goryle uczą się poszczególnych zachowań, naśladując starsze człekokształtne. Alika obserwowała postępowanie innych i odtworzyła je. - Mamy wyjątkową okazję oglądać całkowicie naturalne interakcje między rodzeństwem małp – dodają opiekunowie tych zwierząt.
 • Niesamowite nagrania z klatki z gorylami!

  Przyszło na świat w wyniku cesarskiego cięcia, potem chorowało na zapalenie płuc, w końcu mogło wrócić w objęcia matki. Mowa o małym gorylku z zoo w San Diego. 18-letnia Imani przyjęła potomka doskonale – na nagraniu widać, jak je kołysze i przytula. Klatka będzie nadal monitorowana – opiekunowie chcą mieć pewność, że gorylkowi nie zabraknie pożywienia.