górnictwo

Artykuły - Górnictwo (1086)

Filmy - Górnictwo (31)

 • Koronawirus pogłębi katastrofę w górnictwie

  Największy dramat kopalń już się rozpoczął w minionym roku. Pogłębi go koronawirus, bo recesja oznacza jeszcze większy spadek popytu na węgiel kamienny.
 • Powstaje ministerstwo o ogromnej władzy gospodarczej

  Powstaje ministerstwo, które będzie miało nadzór nad spółkami górniczymi i energetycznymi, ale nie wiadomo jeszcze, kto będzie przygotowywał prawo dla tych sektorów, bo powstaje ministerstwo ds. klimatu – mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.pl. – Gdyby to ministerstwo ds. klimatu zajmowało się energetyką, a tak jest już nie tylko na Zachodzie, bo także w Europie Środkowej, to moglibyśmy spodziewać się bardziej progresywnej polityki stawiającej na niskoemisyjne i bezemisyjne źródła energii.
 • Potrzebni liderzy zaangażowani społecznie

  Kandydatami do Szkoły Przywództwa KGHM byli studenci oraz niedawni absolwenci, osoby w wieku 21-25 lat. Zainteresowani zdobywaniem szlifów przywódczych byli prawnicy, ekonomiści, ale też lekarze, geolodzy i górnicy. Warunkiem przyjęcia było zaangażowanie w działalność społeczną – mówi Radosław Żydok, dyrektor departamentu analiz regulacyjnych i strategicznych KGHM.
 • Kopalnie są coraz mniej potrzebne polskiej gospodarce

  Dlaczego zużywamy coraz mniej węgla? Bo rośnie nam udział OZE w miksie energetycznym. Wysokie ceny opłat za emisję CO2 też prowadzą do wypierania z rynku elektrowni węglowych.Pomimo tego, że rząd na dwa lata wstrzymał inwestycje w nowe elektrownie wiatrowe, to jednak te które powstały produkują coraz więcej energii. Mamy też coraz więcej paneli fotowoltaicznych. Rosną ceny węgla krajowego, a spadają importowanego.