góra lodowa

Artykuły - Góra lodowa (9)

 • ​Nadchodzi koniec gigantycznej góry lodowej

  ​Nadchodzi koniec gigantycznej góry lodowej

  A-68 to największa góra lodowa, jakie kiedykolwiek zaobserwowano. Kiedy odłączała się od Antarktydy była prawie dwa razy większa od Luksemburga. Po trzech latach dryfowania jej żywot dobiega końca.
 • Od Grenlandii oderwała się potężna góra lodowa

  Od Grenlandii oderwała się potężna góra lodowa. Jest to kolejne takie zdarzenie w ostatnich latach, które zaskakuje naukowców.
 • Ogromna góra lodowa oderwała się od Grenlandii

  Ogromna góra lodowa oderwała się od Grenlandii

  Ogromna góra lodowa oderwała sią od Grenlandii - informują amerykańscy naukowcy. Zjawisko potwierdzają zdjęcia satelitarne wykonane przez NASA.
 • Góra lodowa zmieni nam klimat?

  Góra lodowa o rozmiarach Luksemburga, która oderwała się w połowie lutego od Antarktyki, może zakłócić bieg prądów oceanicznych i w ten sposób wpłynąć na sytuacje klimatyczną na Ziemi - ostrzegają australijscy i francuscy naukowcy. Ich zdaniem wpływ topnienia tej gigantycznej bryły lodu może ujawnić się dopiero po wielu latach i przyczynić między innymi do zaostrzenia zim na północnym Atlantyku.
 • Gigantyczna góra lodowa rozpada się na kawałki

  Gigantyczna góra lodowa rozpada się na kawałki

  Gigantyczna góra lodowa, z powodu której władze Australii ogłosiły alarm nawigacyjny, zaczęła rozpadać się na kawałki w miarę zbliżania się do tego kraju - poinformowali dziś naukowcy.
 • Gigantyczna góra lodowa - Australia ogłasza alarm

  Gigantyczna góra lodowa - Australia ogłasza alarm

  Władze australijskie ogłosiły alarm nawigacyjny z powodu zbliżającej się gigantycznej góry lodowej, która znajduje się obecnie 1700 km na południowy zachód od wyspy.
 • Gigantyczna góra lodowa zmierza ku Australii

  Gigantyczna góra lodowa zmierza ku Australii

  Gigantyczna góra lodowa o powierzchni 140 km kwadratowych, czyli dwukrotnie większej od Hongkongu, zmierza ku Australii - poinformował australijski glacjolog Neal Young.
 • Olbrzymia góra lodowa zarysowała dno morskie

  Olbrzymia góra lodowa zarysowała dno morskie

  Na dnie morskim u zachodnich wybrzeży Grenlandii znaleziono ślady największej znanej człowiekowi góry lodowej. Olbrzym wyrzeźbił w dnie rów o szerokości 750 metrów i głębokości 40 metrów.
 • Badania lodowca

  Potężna góra lodowa zbliża się do amerykańskiej bazy na Ross Island na Antarktydzie.

Filmy - Góra lodowa (5)

 • Taki widok nie trafia się często. Bielik amerykański siedzi na skraju góry lodowej

  Pewien mieszkaniec Kanady uchwycił bardzo rzadki moment. Zauważył bielika amerykańskiego siedzącego na skraju lodowca. Ptak spokojnie rozglądał się po okolicy i czyścił swoje pióra. Zobaczcie to niecodzienne nagranie.
 • 40-metrowa góra lodowa oddzieliła się od lodowca na Antarktydziee

  Ogromna góra lodowa wielkości 10-piętrowego bloku oddzieliła się od lodowca Williama na Antarktyce. Cielenie się lodowca zarejestrowali naukowcy znajdujący się na statku badawczym James Clark Ross. Ich zdaniem oderwany kawałek lodowca mógł mieć ok. 40 metrów długości i ważyć tysiące ton. (STORYFUL/x-news)
 • Gigantyczna góra lodowa. Ewakuacja na Grenlandii

  Najpierw dryfowała, a teraz osiadła przy brzegu i zaczyna się "cielić" - olbrzymia góra lodowa zagraża mieszkańcom niewielkiego Innaarsuit na Grenlandii. Jak zachowa się natura?
 • Wszyscy chcieli to zobaczyć i nagrać!

  Lodowa laguna Jokulsarlon w Islandii to jezioro pełne oderwanych od czoła lodowca gór lodowych. Nic dziwnego, że ciągną tam tłumy turystów. Tej grupie udało się zobaczyć i nagrać wyjątkową sytuację. Zobaczcie.