góra lodowa

Artykuły - Góra lodowa (9)

 • ​Nadchodzi koniec gigantycznej góry lodowej

  ​Nadchodzi koniec gigantycznej góry lodowej

  A-68 to największa góra lodowa, jakie kiedykolwiek zaobserwowano. Kiedy odłączała się od Antarktydy była prawie dwa razy większa od Luksemburga. Po trzech latach dryfowania jej żywot dobiega końca.
 • Od Grenlandii oderwała się potężna góra lodowa

  Od Grenlandii oderwała się potężna góra lodowa. Jest to kolejne takie zdarzenie w ostatnich latach, które zaskakuje naukowców.
 • Ogromna góra lodowa oderwała się od Grenlandii

  Ogromna góra lodowa oderwała się od Grenlandii

  Ogromna góra lodowa oderwała sią od Grenlandii - informują amerykańscy naukowcy. Zjawisko potwierdzają zdjęcia satelitarne wykonane przez NASA.
 • Góra lodowa zmieni nam klimat?

  Góra lodowa o rozmiarach Luksemburga, która oderwała się w połowie lutego od Antarktyki, może zakłócić bieg prądów oceanicznych i w ten sposób wpłynąć na sytuacje klimatyczną na Ziemi - ostrzegają australijscy i francuscy naukowcy. Ich zdaniem wpływ topnienia tej gigantycznej bryły lodu może ujawnić się dopiero po wielu latach i przyczynić między innymi do zaostrzenia zim na północnym Atlantyku.
 • Gigantyczna góra lodowa rozpada się na kawałki

  Gigantyczna góra lodowa rozpada się na kawałki

  Gigantyczna góra lodowa, z powodu której władze Australii ogłosiły alarm nawigacyjny, zaczęła rozpadać się na kawałki w miarę zbliżania się do tego kraju - poinformowali dziś naukowcy.
 • Gigantyczna góra lodowa - Australia ogłasza alarm

  Gigantyczna góra lodowa - Australia ogłasza alarm

  Władze australijskie ogłosiły alarm nawigacyjny z powodu zbliżającej się gigantycznej góry lodowej, która znajduje się obecnie 1700 km na południowy zachód od wyspy.
 • Gigantyczna góra lodowa zmierza ku Australii

  Gigantyczna góra lodowa zmierza ku Australii

  Gigantyczna góra lodowa o powierzchni 140 km kwadratowych, czyli dwukrotnie większej od Hongkongu, zmierza ku Australii - poinformował australijski glacjolog Neal Young.
 • Olbrzymia góra lodowa zarysowała dno morskie

  Olbrzymia góra lodowa zarysowała dno morskie

  Na dnie morskim u zachodnich wybrzeży Grenlandii znaleziono ślady największej znanej człowiekowi góry lodowej. Olbrzym wyrzeźbił w dnie rów o szerokości 750 metrów i głębokości 40 metrów.
 • Badania lodowca

  Potężna góra lodowa zbliża się do amerykańskiej bazy na Ross Island na Antarktydzie.

Filmy - Góra lodowa (2)

 • Gigantyczna góra lodowa. Ewakuacja na Grenlandii

  Najpierw dryfowała, a teraz osiadła przy brzegu i zaczyna się "cielić" - olbrzymia góra lodowa zagraża mieszkańcom niewielkiego Innaarsuit na Grenlandii. Jak zachowa się natura?
 • Wszyscy chcieli to zobaczyć i nagrać!

  Lodowa laguna Jokulsarlon w Islandii to jezioro pełne oderwanych od czoła lodowca gór lodowych. Nic dziwnego, że ciągną tam tłumy turystów. Tej grupie udało się zobaczyć i nagrać wyjątkową sytuację. Zobaczcie.