Nowe Technologie - google glass

Artykuły - Google glass (23)

 • Google stworzyło Glass Enterprise Edition 2

  Google stworzyło Glass Enterprise Edition 2

  Google stworzyło nową generację okularów Glass. Firma udostępniła także nowe aplikacje open source oraz próbki kodu, aby pomóc programistom.
 • Okulary Google Glass otrzymują pierwszą aktualizację od 2 lat

  Okulary Google Glass otrzymują pierwszą aktualizację od 2 lat

  Ktoś jeszcze pamięta o Google Glass? Okazuje się, że Google wciąż pracuje nad rozwojem rewolucyjnego projektu
 • C1 - nadchodzi konkurencja dla Google Glass od Lenovo

  C1 - nadchodzi konkurencja dla Google Glass od Lenovo

  Google Glass jest już oficjalnie dostępne na wybranych rynkach, zaś konkurencja widząc rosnące zainteresowanie tego rodzaju gadżetem nie pozostaje z tyłu. Kolejnym graczem w tym sektorze okazało się Lenovo, które zaprezentowało swoje najnowsze inteligentne okulary pod nazwą C1.
 • Smartgun - inteligentna broń współpracująca z Google Glass

  Smartgun - inteligentna broń współpracująca z Google Glass

  Moda na przypisywanie inteligencji banalnym przedmiotom, do których wepchnięto trochę elektroniki, wcale nie mija. Po inteligentnych telefonach, zegarkach i ubraniach przyszła kolej na inteligentną broń. Jak działa?
 • Google pracuje nad soczewkami kontaktowymi w wersji smart

  Google pracuje nad soczewkami kontaktowymi w wersji smart

  Firma Google chce opatentować specjalne soczewki kontaktowe, z umieszczoną wewnątrz kamerą. Wynalazek ten pozwoliłby m.in. niewidomym odzyskać wzrok.
 • Google Glass trafi do sprzedaży... na jeden dzień

  Google Glass trafi do sprzedaży... na jeden dzień

  Google Glass, czyli rewolucyjne okulary rozszerzonej rzeczywistości, zostały zaprezentowane rok temu. Od tego czasu sprzęt trafił do deweloperów oraz zwykłych użytkowników, którzy zostali wylosowani przez Google. Dostępność tego gadżetu jest zatem mocno ograniczona. Niedługo ma się to zmienić, gdyż okulary trafią do sprzedaży... na jeden dzień.
 • Kontrakt z największym producentem okularów podpisany. Google Glass trafią do mas?

  Kontrakt z największym producentem okularów podpisany. Google Glass trafią do mas?

  Powiedzmy sobie szczerze: Google Glass w obecnej formie to gadżet, po który nie sięgnie nikt poza garstką technologicznych zapaleńców. W przyszłości może się to jednak zmienić, bo wyszukiwarkowy gigant poczynił już ku temu pierwszy krok. Milowy krok.
 • Z Google Glass bankomaty staną się bezpieczniejsze

  Z Google Glass bankomaty staną się bezpieczniejsze

  Google Glass znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Naukowcy z niemieckiego Uniwersytetu Saarland wykorzystali gogle do zwiększenia bezpieczeństwa operacji finansowych, a konkretniej wypłaty gotówki z bankomatu.
 • Q-Warrior czyli wojskowe Google Glass

  Q-Warrior czyli wojskowe Google Glass

  Okulary Google i wiele konkurencyjnych projektów to - z punktu widzenia użytkownika - wciąż jeszcze dość daleka przyszłość. Z faktu, że niektóre modele trafiły już na rynek a inne są temu bliskie, tak naprawdę na razie niewiele wynika. Być może zanim zobaczymy okulary Google w powszechnym użyciu, dostrzeżemy ich odpowiednik w relacjach z pola bitwy.
 • Samsung szykuje swoją wersję Google Glass

  Samsung szykuje swoją wersję Google Glass

  ​We wrześniu ubiegłego roku podczas berlińskich targów IFA firma Samsung zaprezentowała Galaxy Gear - innowacyjny zegarek, usprawniający korzystanie ze smartfona. Wszystko wskazuje na to, że podczas kolejnej edycji berlińskiego show pojawi się południowokoreański odpowiednik Google Glass.