google glass

Artykuły - Google glass (28)

 • Google stworzyło Glass Enterprise Edition 2

  Google stworzyło Glass Enterprise Edition 2

  Google stworzyło nową generację okularów Glass. Firma udostępniła także nowe aplikacje open source oraz próbki kodu, aby pomóc programistom.
 • Okulary Google Glass otrzymują pierwszą aktualizację od 2 lat

  Okulary Google Glass otrzymują pierwszą aktualizację od 2 lat

  Ktoś jeszcze pamięta o Google Glass? Okazuje się, że Google wciąż pracuje nad rozwojem rewolucyjnego projektu
 • Google Glass - kłopotliwy wynalazek

  Google Glass - kłopotliwy wynalazek

  Najnowszy produkt Google, który z założenia ma być rewolucją na miarę telefonów komórkowych, jeszcze nie wszedł do użytku na masową skalę, a już mnożą się związane z nim wątpliwości natury medycznej i prawnej. "Mobilne okulary", czy też "okulary rozszerzonej rzeczywistości", mają już nie tylko zwolenników, ale i wrogów.
 • W BMW będą pracować w okularach. Nie byle jakich

  W BMW będą pracować w okularach. Nie byle jakich

  Nie jest tajemnicą, że samochody mają dziś więcej wspólnego z komputerami niż mechaniką. Cyfrowe "mózgi" sterują obecnie niemal wszystkimi funkcjami.
 • Zagrożenie, które masz na sobie. Czy gadżety ubieralne są bezpieczne?

  Zagrożenie, które masz na sobie. Czy gadżety ubieralne są bezpieczne?

  Zaawansowane technologicznie gadżety, które nosimy na sobie (ang. wearables), takie jak smartwatche czy miniaturowe urządzenia elektroniczne w rodzaju okularów Google Glass, to nowa klasa sprzętu, który umożliwia dostęp do internetu i aplikacji, oferując – w pewnych sytuacjach – jeszcze większą wygodę niż smartfony czy tablety. Z drugiej strony, ten wachlarz nowoczesnych gadżetów niesie ze sobą kilka nowych zagrożeń bezpieczeństwa.
 • C1 - nadchodzi konkurencja dla Google Glass od Lenovo

  C1 - nadchodzi konkurencja dla Google Glass od Lenovo

  Google Glass jest już oficjalnie dostępne na wybranych rynkach, zaś konkurencja widząc rosnące zainteresowanie tego rodzaju gadżetem nie pozostaje z tyłu. Kolejnym graczem w tym sektorze okazało się Lenovo, które zaprezentowało swoje najnowsze inteligentne okulary pod nazwą C1.
 • Smartgun - inteligentna broń współpracująca z Google Glass

  Smartgun - inteligentna broń współpracująca z Google Glass

  Moda na przypisywanie inteligencji banalnym przedmiotom, do których wepchnięto trochę elektroniki, wcale nie mija. Po inteligentnych telefonach, zegarkach i ubraniach przyszła kolej na inteligentną broń. Jak działa?
 • Google pracuje nad soczewkami kontaktowymi w wersji smart

  Google pracuje nad soczewkami kontaktowymi w wersji smart

  Firma Google chce opatentować specjalne soczewki kontaktowe, z umieszczoną wewnątrz kamerą. Wynalazek ten pozwoliłby m.in. niewidomym odzyskać wzrok.
 • Google Glass trafi do sprzedaży... na jeden dzień

  Google Glass trafi do sprzedaży... na jeden dzień

  Google Glass, czyli rewolucyjne okulary rozszerzonej rzeczywistości, zostały zaprezentowane rok temu. Od tego czasu sprzęt trafił do deweloperów oraz zwykłych użytkowników, którzy zostali wylosowani przez Google. Dostępność tego gadżetu jest zatem mocno ograniczona. Niedługo ma się to zmienić, gdyż okulary trafią do sprzedaży... na jeden dzień.
 • Kontrakt z największym producentem okularów podpisany. Google Glass trafią do mas?

  Kontrakt z największym producentem okularów podpisany. Google Glass trafią do mas?

  Powiedzmy sobie szczerze: Google Glass w obecnej formie to gadżet, po który nie sięgnie nikt poza garstką technologicznych zapaleńców. W przyszłości może się to jednak zmienić, bo wyszukiwarkowy gigant poczynił już ku temu pierwszy krok. Milowy krok.