Goliński

Artykuły - Goliński (77)

• Michał Goliński w Warcie Poznań

Michał Goliński w Warcie Poznań

30-letni pomocnik Michał Goliński, grający ostatnio w Cracovii, został w piątek nowym piłkarzem pierwszoligowej Warty Poznań. To już siódmy nowy zawodnik pozyskany przez ten klub w trakcie letniej przerwy.
  • Filipiak: Ekstraklasa nie załatwia podstawowych problemów!

Janusz Filipiak, prezes i współwłaściciel najstarszego polskiego klubu - Cracovii nie wytrzymał i zaatakował Ekstraklasę SA. - Od trzech lat liga nie ma sponsora, od marca alarmujemy w sprawie braku systemu informatycznego sprzężonego z ogólnopolską bazą zakazów stadionowych, czyli "zawalanka" goni "zawalankę" - punktuje szef "Pasów".
  • Nerwowe ruchy w Cracovii po klęsce z Lechem

Mocarstwowe ambicje prezesa, trener z reprezentacyjną przeszłością, miliony wydane na nowych piłkarzy i... ostatnie miejsce w tabeli. Te słowa najlepiej oddają aktualną sytuację Cracovii. Drużyny, która miała błyszczeć w lidze, tymczasem po trzech ligowych kolejkach na swoim koncie nie ma ani jednego punktu, za to aż 10 straconych goli.
  • KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 0-0

W spotkaniu otwierającym 24. kolejkę piłkarskiej Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin zremisowało bezbramkowo z Cracovią. Z jednego punktu bardziej cieszą się z pewnością goście, którzy przerwali serię trzech kolejnych porażek i zdobyli swój 24. punkt w sezonie. Punkt ten okupili jednak stratami. Boisko już w pierwszej połowie opuściło dwóch graczy "Pasów". Michał Goliński stłukł stopę, a Piotr Polczak mocno rozciął głowę.
  • 20. kolejka Ekstraklasy: Cracovia - Korona Kielce 3-0

20. kolejka Ekstraklasy: Cracovia - Korona Kielce 3-0

W meczu 20. kolejki Ekstraklasy Cracovia rozgromiła na stadionie Hutnika Koronę 3-0. Bohaterem meczu został Radosław Matusiak, który strzelił dwie bramki, a wypracował trzecią.
  • Cracovia wygrała z Resovią 4-3

Cracovia wygrała z Resovią 4-3

Sześć w sobotę, siedem w środę - tyle bramek padało w dwóch ostatnich meczach kontrolnych Cracovii. W odróżnieniu jednak od weenekdowego spacerku z Zagłębiem Sosnowiec (6-0), z Resovią nie było już tak łatwo. Krakowianie musieli się sporo napracować, aby wygrać 4-3.
  • Cracovia - Śląsk Wrocław 1:0

W meczu 16. kolejki Cracovia gościła w Sosnowcu Śląsk Wrocław. "Pasy" po golu Mariusza Sachy w doliczonym czasie pierwszej połowy wygrały 1:0, odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu.
  • Orest Lenczyk: Ten sukces miał ojca i 12 matek

- Czy Michał Goliński był ojcem zwycięstwa? Pewnie tak, ale to zwycięstwo miało jeszcze z jedenaście, albo i dwanaście matek - powiedział trener Cracovii Orest Lenczyk po wygranych derbach z Wisłą.
  • Sensacja! Cracovia po pół wieku ograła Wisłę!

W spotkaniu kończącym 14. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy doszło do sensacji. Wisła po raz pierwszy od 1959 r. przegrała u siebie ekstraklasowe derby z Cracovią! "Pasy" wygrały dzięki bramce Michała Golińskiego! Dwie porażki z rzędu w prestiżowych dla właściciela Wisły, Bogusława Cupiała meczach (przed Cracovią była Legia) mogą kosztować posadę trenera Macieja Skorżę.
  • Cracovia zremisowała z Zagłębiem

W pierwszym spotkaniu dziewiątej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Cracovia zremisowała w Sosnowcu z KGHM Zagłębiem Lubin 1:1.