Gold

Artykuły - Gold (216)

 • Uwaga: ​Złoto najdroższe w historii!

  Uwaga: ​Złoto najdroższe w historii!

  Notowania złota rozpoczynają bieżący tydzień od kontynuacji rajdu notowań w górę. Zdaniem analityków DM BOŚ, cena złota otworzyła dzisiejszą sesję w okolicach 1900 USD za uncję, zaś później wzrosła ponad 1930 USD za uncję. Tym samym, notowania złota wzbiły się na najwyższe poziomy w historii.
 • Prognoza: Wartość złota wzrośnie do ok. 2 tys. dol. za uncję

  Prognoza: Wartość złota wzrośnie do ok. 2 tys. dol. za uncję

  Wartość złota w ciągu roku wzrośnie do ok. 2 tys. dol. za uncję, wcześniej szacowano, że będzie to 1,8 tys. dol. za uncję - ocenili analitycy banku inwestycyjnego Goldman Sachs. Ostatnie zwyżki cen na rynku tego kruszcu tłumaczą oni niepewnością gospodarczą i polityczną spowodowaną pandemią.
 • Prokurator wnioskuje o 25 lat więzienia dla twórcy Amber Gold

  Prokurator wnioskuje o 25 lat więzienia dla twórcy Amber Gold

  O karę 25 lat więzienia dla Marcina P. zawnioskowała w czwartek w mowie końcowej przed Sądem Okręgowym w Gdańsku prokurator w procesie dotyczącym afery finansowej Amber Gold Izabela Janeczek.
 • Edgar Ramirez o "Gold": Wszystkie żywioły przeciwko nam

  Edgar Ramirez o "Gold": Wszystkie żywioły przeciwko nam

  W sercu egzotycznej dżungli, w tropikalnym upale i pod okiem specjalisty od węży, który oczyszczał teren z niepożądanych gości, Matthew McConaughey i Edgar Ramirez szukali złota. Producenci filmu "Gold" zadali sobie wiele trudu, aby znaleźć odpowiednie plenery do zdjęć. Ostatecznie plan został zlokalizowany w dziewiczych terenach Tajlandii.
 • Matthew McConaughey: Piwo i cheeseburger

  Matthew McConaughey: Piwo i cheeseburger

  Matthew McConaughey odchodzi od ról wymuskanych przystojniaków. Najpierw ekstremalnie się odchudził, by zagrać chorego na AIDS w "Witaj w klubie", a ostatnio wyraźnie przybrał na wadze do roli w przygodowym filmie "Gold" Stephena Gaghana.
 • Afera Amber Gold: Dlaczego klienci stracili oszczędności?

  Afera Amber Gold: Dlaczego klienci stracili oszczędności?

  Miały być gigantyczne zyski, bez ryzyka i z gwarancją w złocie, a skończyło się na największej aferze finansowej w Polsce. Teraz sprawą Amber Gold zajmie się sejmowa komisja śledcza. Czy można było tego uniknąć? Jak można bezpiecznie inwestować w złoto? I czy Amber Gold inwestowało w złoto?
 • Prokuratorskie zarzuty w sprawie Skarbca

  Prokuratorskie zarzuty w sprawie Skarbca

  165 osób z prokuratorskimi zarzutami, 62 tysiące pokrzywdzonych już przesłuchano, kolejni czekają w kolejce. Śledztwo w sprawie Skarbca i Pomocnej Pożyczki z każdym miesiącem rozrasta się i już kilkukrotnie przerasta postępowanie w sprawie Amber Gold. Wiadomo już, że skończy się najwcześniej w przyszłym roku.
 • Nowa moneta z serii "Odkryj Polskę" - Księży Młyn w Łodzi

  Nowa moneta z serii "Odkryj Polskę" - Księży Młyn w Łodzi

  Dziś 23 maja Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu monetę w standardzie obiegowym o nominale 5 zł z serii "Odkryj Polskę" - Księży Młyn w Łodzi. To piata moneta z tego cyklu który zastąpił popularne kiedyś monety 2 złotowe Nordic Gold.
 • Nie daj się nabrać na kolejne Amber Gold

  Nie daj się nabrać na kolejne Amber Gold

  Na przeciętnej lokacie bankowej można obecnie uzyskać oprocentowanie wynoszące zaledwie ok. 1,6 proc. w skali roku. Dlatego wiele osób szuka sposobu na wypracowanie wyższych zysków. W rezultacie część z nich może wpaść w kłopoty podobne do tych, jakie spotkały klientów słynnego Amber Gold. Na liście ostrzeżeń KNF wciąż znajdują się aż 62 firmy przyjmujące depozyty bez odpowiedniego zezwolenia. Expander podpowiada, jak uzyskać atrakcyjne zyski nie ryzykując utratą wszystkich oszczędności.
 • Grupowy pozew klientów Amber Gold jest prawnie niedopuszczalny

  Grupowy pozew klientów Amber Gold jest prawnie niedopuszczalny

  Pozew grupowy 167 klientów Amber Gold przeciw Skarbowi Państwa za to, że prokuratura przez 2,5 roku nie stawiała zarzutów szefom spółki, jest niedopuszczalny prawnie - orzekł w poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie. Powodowie odwołają się od tej decyzji.

Filmy - Gold (3)

 • Édgar Ramirez o filmie "Gold"

  W filmie "Gold" nominowany do Złotego Globu Édgar Ramirez, znany z ról w obrazach "Carlos" Oliviera Assayasa i "Joy" Davida O. Russella, wciela się w tajemniczego Mike'a Acostę. Film, którego scenariusz oparto na faktach, jest przygodową opowieścią o biznesmenie, który porzuca świat wygód i luksusów, by w indonezyjskiej dżungli szukać skarbu. Głównego bohatera gra zdobywca Oscara Matthew McConaughey. Film "Gold" zadebiutował na ekranach polskich kin 17 marca 2017 roku.
 • "Gold" [trailer 2]

 • "Gold" [trailer]