gogle

Artykuły - Gogle (2)

 • Reverb G2 - HP zaprezentowało swoje nowe gogle wirtualnej rzeczywistości

  Reverb G2 - HP zaprezentowało swoje nowe gogle wirtualnej rzeczywistości

  Reverb G2 to gogle VR amerykańskiej firmy, które nie tylko mogą śmiało konkurować z Valve Index ale też będą sprzedawane w niższej cenie.
 • Gogle za 100 milionów

  Dostawa gogli, lornetek i celowników noktowizyjnych o wartości ponad 100 mln zł jest przedmiotem umowy jaką podpisali we wtorek w Warszawie przedstawiciele Przemysłowego Centrum Optyki (PCO) - spółki należącej do Grupy Bumar oraz resortu obrony. Umowa ma być realizowana jeszcze w tym roku.

Filmy - Gogle (2)

 • Nowy wymiar dronów. Innowacyjność czy przesada?

  Ci turyści oglądają ruiny zamku w Fleckenstein z zupełnie nowej perspektywy. By z góry przyjrzeć się temu XII-wiecznemu obiektowi, nie muszą nawet ruszać się ze swojego leżaka. Wystarczą im specjalne gogle i dron, który lata nad ruinami. - Nazywamy to immersyjnym zwiedzaniem z dronem. To znaczy, że dron lata obok obiektu, takiego jak na przykład zamek, i przesyła rejestrowany obraz bezpośrednio do gogli. To pozwala odkryć ten zabytek w zupełnie nowy sposób - mówi Tristan Freville z firmy Drone Alsace.
 • Ten gadżet zmieni świat, w którym żyjemy!

  Gogle Oculus Rift to nowy gadżet, który powstał z myślą o rozrywce. Pozwalają zanurzyć się w trójwymiarowym świecie wykreowanym komputerowo. Jako że firmę Oculus niedawno kupił Facebook, technologia ta ma szansę się upowszechnić – i stać się czymś więcej niż tylko zabawką otwierającą bramy wirtualnej rzeczywistości. Jednym z obszarów, gdzie tego rodzaju gogle mogą znaleźć zastosowanie, jest ochrona zdrowia. Dowiedli tego dwaj programiści, którzy stworzyli grę wspomagającą leczenie tzw. „leniwego oka”. O problemie tym mówimy, kiedy mózg preferuje jedno z oczu, co prowadzi do osłabienia wzroku i upośledzenia postrzegania głębi. W grze „Diplopia” strzela się do asteroid. Dla każdego z oczu wyświetlane są inne obrazy. Aby zdobyć punkt, trzeba widzieć całość. W ten sposób zmusza się słabe oko do pracy.