Gniezno

Synonimy:
Gnieznie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Gniezno (58)

 • PKS Gniezno zawiesza regularną komunikację autobusową

  PKS Gniezno zawiesza regularną komunikację autobusową

  Spółka PKS w Gnieźnie w upadłości poinformowała, że od 1 maja zostaje całkowicie zawieszona regularna komunikacja autobusowa, wynikająca z dotychczasowego rozkładu jazdy. W poprzednich miesiącach przewoźnik sukcesywnie ograniczał liczbę realizowanych kursów.
 • Wielkopolskie: Z gnieźnieńskiego muzeum skradziono zabytkową figurę

  Wielkopolskie: Z gnieźnieńskiego muzeum skradziono zabytkową figurę

  Policja ustala okoliczności kradzieży, do której doszło w ubiegłym tygodniu. Łupem złodziei padła XVIII-wieczna figura św. Franciszka, która znajdowała się w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
 • Gniezno, największe atrakcje w mieście

  Gniezno, największe atrakcje w mieście

  Gniezno to stolica powiatu zamieszkiwane przez 70 tys. mieszkańców, jest siódmą aglomeracją Wielkopolski. Gniezno leży na środku morenowej krainy pod nazwą Pojezierze Gnieźnieńskie – wśród polodowcowych jezior, na przecięciu historycznych szlaków komunikacyjnych z południa ku Bałtykowi i z zachodu na wschód, ok. 45 km na północny wschód od Poznania. Podobnie jak Rzym, Gniezno wzniesiono na siedmiu wzgórzach: Lecha, św. Piotra, Wawrzyńca, Michała, Panieńskim, Krzyżackim i Żnińskim.
 • Oskar Fajfer wygrał żużlowy turniej w Gnieźnie

  Oskar Fajfer wygrał w Gnieźnie żużlowy turniej Hil-Gaz "Back In Town".
 • Przesłanie na zakończenie X Zjazdu Gnieźnieńskiego

  Przesłanie na zakończenie X Zjazdu Gnieźnieńskiego

  ​Przyszłość świata, Europy i Polski zależy od wspólnego świadectwa chrześcijan różnych wyznań - głosi przesłanie zakończonego w niedzielę X Zjazdu Gnieźnieńskiego. Jak zaznaczono, chrzest Polski owocował "duchem ekumenicznej wolności i tolerancji".
 • ​Kard. Nycz w Gnieźnie: To polityków trzeba rozliczać z rozwiązania problemu migracji

  ​Kard. Nycz w Gnieźnie: To polityków trzeba rozliczać z rozwiązania problemu migracji

  Wydaje się, że to politycy, a nie zwykli obywatele są odpowiedzialni za znalezienie właściwych rozwiązań problemów migracji - powiedział w niedzielę w Gnieźnie kardynał Kazimierz Nycz. To ich przede wszystkim trzeba o to prosić, z tego rozliczać - wskazał.
 • Ciągle mam ochotę na słodycze

  Ciągle mam ochotę na słodycze

  Niektóre zaburzenia hormonalne mogą zwiększać apetyt na słodkie pokarmy. Chęć na słodycze najczęściej dopada nas, gdy opuścimy posiłek lub wydłużymy odstęp od poprzedniego - mówi lek. med. Katarzyna Bukol-Krawczyk.
 • Liga hokeja na trawie - szóste z rzędu zwycięstwo Startu Gniezno

  ​Hokeiści na trawie Startu Gniezno odnieśli szóste z rzędu zwycięstwo w pierwszoligowych rozgrywkach i tylko różnicą bramek ustępują w tabeli liderowi Grunwaldowi Poznań. Pierwszą wygraną zanotował inny gnieźnieński klub - Stella.
 • Żużlowcy powalczą w Gnieźnie o Koronę Chrobrego

  Czołowi polscy żużlowcy oraz trzech uczestników cyklu Grand Prix - Szwedzi Andreas Jonsson, Antonio Lindbaeck i Duńczyk Niels Kristian Iversen wystąpią w turnieju "O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski", który odbędzie się w sobotę w Gnieźnie.
 • Stal Gorzów wygrała pożegnalny turniej Piotra Palucha

  Wieloletni kapitan Stali Gorzów Piotr Paluch w sobotę po raz ostatni wyjechał na żużlowy tor. Na stadionie im. Edwarda Jancarza w turnieju pożegnalnym miejscowa Stal pokonała Start Gniezno 51:39. Paluch zdobył 6 punktów.