główny lekarz weterynarii

Artykuły - Główny lekarz weterynarii (24)

 • Polska zapewni Amerykanów o zwiększeniu nadzoru weterynaryjnego

  Polska zapewni Amerykanów o zwiększeniu nadzoru weterynaryjnego

  Polska jeszcze w środę wyśle pismo do Amerykanów z zapewnieniem wzmocnienia kontroli weterynaryjnej dostaw wieprzowiny wysyłanych do Stanów Zjednoczonych - poinformował zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Paweł Niemczuk.
 • Kolejne przypadki wirusa ASF w czterech województwach

  Kolejnych 65 przypadków afrykańskiego pomoru świń w Polsce potwierdził Główny Lekarz Weterynarii. Cotygodniowy raport opublikowano na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii. Wirusa u dzików wykryto na terenie 4 województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego oraz mazowieckiego.
 • ASF u świń w powiecie siedleckim

  ASF u świń w powiecie siedleckim

  Główny Lekarz Weterynarii poinformował w piątek o wyznaczeniu dwóch nowych ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) u trzody chlewnej. Oba ogniska stwierdzono w powiecie siedleckim (Mazowieckie). To sto piąte i sto szóste ognisko od czasu pojawienia się ASF w Polsce, czyli od 17 lutego 2014 r.
 • Kolejne przypadki ASF u dzików w pobliżu Warszawy

  Kolejne przypadki ASF u dzików w pobliżu Warszawy

  Główny Lekarz Weterynarii poinformował w czwartek o stwierdzeniu kolejnych przypadków ASF u dzików w pobliżu Warszawy. W gminach, gdzie ujawniono afrykański pomór świń, wyznaczono teren skażony. Chore dziki znaleziono też w pobliżu polsko-białoruskiej granicy w Lubelskim.
 • Afrykański pomór świń: Wykryto drugie ognisko

  Afrykański pomór świń: Wykryto drugie ognisko

  Główny Lekarz Weterynarii poinformował w piątek, że w powiecie białostockim wykryto drugie ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF).
 • Powołano głównego lekarza weterynarii

  Powołano głównego lekarza weterynarii

  Marek Pirsztuk był do tej pory powiatowym inspektorem weterynarii w Augustowie. Teraz został głównym lekarzem weterynarii.
 • Sawicki złożył wniosek o odwołanie głównego lekarza weterynarii

  Sawicki złożył wniosek o odwołanie głównego lekarza weterynarii

  - Premier Donald Tusk odwołał we wtorek Janusza Związka ze stanowiska głównego lekarza weterynarii - poinformowała PAP rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Marek Sawicki, minister rolnictwa, ponadto poinformował we wtorek, że chce na bazie Agencji Rynku Rolnego utworzyć instytucję zajmującą się promocją żywności.
 • Związek: Polsce nie zagraża rosyjskie embargo na żywność

  - Polsce nie grozi wprowadzenie embarga na import żywności - poinformował w czwartek Główny Lekarz Weterynarii Janusz Związek po rozmowach z rosyjskimi służbami weterynaryjnymi. Rosjanie przyjęli wyjaśnienia i zapowiedzieli kontrolę w polskich zakładach.
 • RMF24: Transport słoniny do Rosji sfałszowany na Litwie

  RMF24: Transport słoniny do Rosji sfałszowany na Litwie

  "O fałszerstwie na Litwie świadczą plomby zabezpieczone przez Rosjan" - takie są wstępne ustalenia polskich weterynarzy, którzy wyjaśniają, w jaki sposób trefna słonina z naszego kraju trafiła do Rosji. Jak dowiedział się reporter RMF FM, Główny Lekarz Weterynarii spotkał się ze swym rosyjskim odpowiednikiem i zapoznał go z dowodami.
 • Szef weterynarii: Karmienie zwierząt mączką mięsno-kostną jest zakazane

  Szef weterynarii: Karmienie zwierząt mączką mięsno-kostną jest zakazane

  Mimo zakazu dodawania mączek mięsno-kostnych do pasz, część rolników wykorzystuje je w karmieniu zwierząt - poinformował PAP w poniedziałek Główny Lekarz Weterynarii Janusz Związek. Przypomniał, że za karmienie zwierząt mączką mięsno-kostną grożą kary do ponad 1 mln zł.