Główny Inspektorat Weterynarii

Artykuły - Główny Inspektorat Weterynarii (13)

 • Ukraina wprowadziła ograniczenia w imporcie bydła z Polski

  Ukraina wprowadziła ograniczenia z Polski w związku z wykryciem atypowego przypadku BSE w województwie dolnośląskim. Restrykcje obejmują bydło, pochodzące od niego produkty oraz surowce - poinformował w środę Główny Inspektorat Weterynarii.
 • Inspektorat weterynarii: Kuba zakazała importu polskiego mięsa

  Inspektorat weterynarii: Kuba zakazała importu polskiego mięsa

  Kuba wprowadziła czasowy zakaz sprowadzania wieprzowiny i wołowiny z Polski - poinformował w poniedziałek Główny Inspektorat Weterynarii. Ma to związek z rozprzestrzenianiem się wirusa ASF oraz nielegalnym ubojem bydła w Polsce.
 • Arabia Saudyjska wprowadza embargo na naszą wołowinę

  Arabia Saudyjska wprowadza embargo na naszą wołowinę

  Arabia Saudyjska wprowadza czasowy zakaz importu mięsa wołowego i produktów z mięsa wołowego z Polski. Główny Inspektorat Weterynarii prowadzi prace nad zniesieniem tych ograniczeń. Z kolei Białoruś poza mięsem wołowym zakazała także importu bydła z naszego kraju.
 • Główny Lekarz Weterynarii: W związku z nielegalnym ubojem prowadzony jest audyt

  Główny Lekarz Weterynarii: W związku z nielegalnym ubojem prowadzony jest audyt

  - W związku z nielegalnym ubojem krów prowadzony jest audyt w Głównym Inspektoracie Weterynarii, dochodzenie prowadzi też policja - poinformował w poniedziałek Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk.
 • 110 nowych przypadków ASF u dzików

  110 nowych przypadków ASF u dzików

  110 nowych przypadków wirusa ASF u dzików w czterech województwach: podlaskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim potwierdziły przeprowadzone badania laboratoryjne - podał w czwartek w komunikacie Główny Inspektorat Weterynarii.
 • GIW: Polskie jaja są zdrowe

  GIW: Polskie jaja są zdrowe

  Jaja dostępne na polskim rynku są bezpieczne i zdatne do spożycia - podkreśla Główny Inspektorat Weterynarii. Dodaje, że w kraju nie są dostępne jaja skażone owadobójczym fipronilem. W ubiegłym tygodniu stwierdzono je w dużych ilościach w krajach Beneluksu, Francji czy Niemczech.
 • Zawarcie znaczącej umowy ze Skarbem Państwa – Głównym Inspektoratem Weterynarii na świadczenie usług tłumaczeniowych

  Raport bieżący nr 21/2016Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.Zarząd Summa Linguae S.A. z siedzibą w Krakowie ("Spółka”) informuje, że w dniu 15 grudnia 2016 r. Spółka zawarła ze Skarbem Państwa – Głównym Inspektoratem Weterynarii ("GIW”) umowę, której przedmiotem jest świadczenie przez Spółkę usług tłumaczeń pisemnych z zakresu działalności GIW obejmujących przekłady z języka polskiego, angielskiego, rosyjskiego. Umowa została zawarta na
 • Wykryto piąte w kraju ognisko ASF u trzody chlewnej

  Wykryto piąte w kraju ognisko ASF u trzody chlewnej

  W gospodarstwie w gminie Wysokie Mazowieckie (Podlaskie) wykryto ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF) - poinformował Główny Inspektorat Weterynarii. To piąte w kraju ognisko tej choroby u trzody chlewnej. Wszystkie wykryto w województwie podlaskim.
 • Zawarcie umowy istotnej z Głównym Inspektoratem Weterynarii

  Zarząd Summa Linguae S.A. z siedzibą w Krakowie („Spółka”) informuje, że w dniu 30 grudnia 2015 r. Spółka zawarła z Głównym Inspektoratem Weterynarii umowę, której przedmiotem jest świadczenie przez Spółkę usług tłumaczeń pisemnych (w tym weryfikacji tekstów) z zakresu działalności Głównego Inspektoratu Weterynarii. Umowa została zawarta na czas określony. Maksymalne wynagrodzenie z tytułu realizacji umowy wynosi 110 000,00 zł brutto. Inne warunki umowy nie odbiegają od warunków pow
 • Kolejny rynek otwiera się na polską wieprzowinę

  Kolejny rynek otwiera się na polską wieprzowinę

  Kolejny rynek spoza Unii Europejskiej otwiera się na polską wieprzowinę. Wczoraj, Główny Inspektorat Weterynarii otrzymał pismo egipskiej służby weterynaryjnej GOVS zatwierdzające świadectwo zdrowia dla mięsa wieprzowego bez kości, wyrobów i produktów wieprzowych eksportowanych na rynek Egiptu oraz dla mleka i produktów mleczarskich wywożonych do Egiptu (renegocjacja obecnie obowiązującego świadectwa).