Główną

Artykuły - Główną (370)

 • Złoty do końca roku może się znacząco osłabić w relacji do głównych walut

  Złoty do końca roku może się znacząco osłabić w relacji do głównych walut

  Prognozy dla polskiej waluty nie są najlepsze. Będzie w nią uderzać zarówno to, co dzieje się za granicą, jak i to, co się dzieje w kraju. Nie zdziwiłbym się, gdyby pod koniec roku euro zdrożało do poziomu 4,35 zł - przewiduje Adam Zaremba z Saturn TFI. Zdaniem głównego ekonomisty czynniki zewnętrzne wybitnie nie sprzyjają złotemu.
 • PMI sektora przemysłu rośnie najszybciej od pół roku

  PMI Polskiego Sektora Przemysłowego sygnalizuje najszybszy wzrost od sześciu miesięcy - poinformowała w poniedziałek firma Markit. Według niej, główną przyczyną wzrostu był wzmożony napływ kontraktów eksportowych.
 • Co dalej z zabytkowym dworcem Kraków Główny?

  Co dalej z zabytkowym dworcem Kraków Główny?

  Wciąż nie są znane dalsze losy budynku starego dworca kolejowego Kraków Główny. Upadła koncepcja adaptacji pomieszczeń na kino. PKP prowadzi rozmowy m.in. z Urzędem Miasta Krakowa.
 • Główne założenia Strategii Grupy Kapitałowej

  Raport bieżący nr 66/2016Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. W wykonaniu uchwały nr 22 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Bumech S.A. z dnia 29.06.2016 roku Bumech S.A. (dalej: Spółka, Emitent) informuje, iż 28.09.2016 roku Zarząd Spółki podjął uchwałę w przedmiocie przyjęcia Strategii rozwoju Grupy Kapitałowej Bumech S.A na lata 2016 – 2020 (dalej: Strategia), a Rada Nadzorcza pozytywnie zaopiniowała dokument i go zatwierdziła. Poniżej Emitent pr
 • Udostępniamy mapy geologiczne obywatelom za darmo - Główny Geolog Kraju

  Udostępniamy mapy geologiczne obywatelom za darmo - Główny Geolog Kraju

  Kilka tysięcy map geologicznych w wersji cyfrowej, które obejmują obszar całej Polski, zostało udostępnionych za darmo w internecie. Jak mówił główny geolog kraju, wiceminister środowiska Mariusz Orion Jędrysek, decyzja ta ma rozkręcić gospodarkę.
 • ASM Group zadebiutowała na rynku głównym GPW

  ASM Group zadebiutowała w środę na rynku głównym warszawskiej giełdy. W pierwszych minutach handlu na akcjach spółki nie wykonano żadnej transakcji.
 • Dwunastka na głównym wykresie walutowym

  Dziś rano na eurodolarze widzimy poziom 1,12. Przypomnijmy, że nie tak dawno, bo 18 sierpnia, mieliśmy tu nawet szczyty rzędu 1,1365. Obecny stan rzeczy to rezultat zmian, które zaszły w piątek - oto bowiem wówczas Janet Yellen w Jackson Hole wpisała się w klimat kreowany już wcześniej przez paru oficjeli z Fed.
 • Główna para znów przy dwunastce

  Wczoraj oczywiście nie było handlu i pracy w Polsce, tym niemniej na świecie zmagania rynkowe generalnie toczyły się bez przeszkód.
 • Główne porty Wenezueli pod zarządem wojskowym

  Główne porty Wenezueli pod zarządem wojskowym

  Prezydent Nicolas Maduro poinformował w swym cotygodniowym wystąpieniu radiowym, że pięć głównych portów kraju znajdzie się pod ścisłym zarządem i kontrolą wojska. Prezydent powołał też do życia strukturę odpowiedzialną za funkcjonowanie portów.
 • Odsetki opodatkowane inaczej niż należność główna

  Odsetki opodatkowane inaczej niż należność główna

  Odszkodowanie może być zwolnione z PIT, a czynsz za wynajem mieszkania oprocentowany ryczałtem. Ale od odsetek za opóźnienie w ich zapłacie podatek trzeba uiścić.