Głowa

Artykuły - Głowa (104)

 • Domowe sposoby na walkę z bólem głowy

  Domowe sposoby na walkę z bólem głowy

  Może pojawić się wszędzie i o każdej porze. Ból głowy – dolegliwość, której nienawidzimy prawdopodobnie najbardziej, bowiem z jego powodu niejednokrotnie nie możemy normalnie funkcjonować. Przyczyny mogą być różne, a najczęściej wybieraną metodą jego zwalczania są środki przeciwbólowe. Warto jednak wiedzieć, że istnieją sprawdzone, domowe sposoby, które możemy zastosować w walce z bólem głowy.
 • Domowe sposoby na łupież

  Domowe sposoby na łupież

  Łupież jest chorobą skóry głowy, która objawia się złuszczaniem zrogowaciałej warstwy naskórka. Procesowi temu może towarzyszyć łojotok, przedwczesne łysienie (w wieku 20-30 lat), wzmożony świąd skóry. Niewielkie ilości zrogowaciałego naskórka mogą być normalnym symptomem obumierania i łuszczenia się skóry, jednak gdy jego ilość jest duża, lepiej zacząć z nim walczyć. Gdy problem ten już nas dosięgnie, nie musimy od razu wydawać fortuny w aptece. Istnieją sprawdzone, domowe sposoby na radzenie sobie z łupieżem.
 • Nie umiem bliskim powiedzieć "NIE"

  Nie umiem bliskim powiedzieć "NIE"

  Czasami nie mamy wystarczająco dużo siły, żeby sprzeciwić się najbliższym.
 • Śmierć egipskiego chrześcijanina

  Egipski chrześcijanin koptyjski, uprowadzony pięć dni temu, nie żyje. Jego ciało z odciętą głową znaleziono w mieście Szajch Zuwajjid na półwyspie Synaj.
 • Stara głowa w nowym ciele

  Stara głowa w nowym ciele

  Już za dwa lata będzie możliwe przeszczepienie głowy do ciała innego człowieka. Pewien włoski neurochirurg precyzyjnie opisał nawet, jak taki zabieg miałby przebiegać. Czy tak radykalna transplantacja umożliwi ludziom osiągnięcie nieśmiertelności?
 • Jak radzić sobie z bólem głowy?

  Jak radzić sobie z bólem głowy?

  Każda z nas go doświadcza. Powodem bólu głowy może być stres, zmęczenie, ale też przeciążone mięśnie.
 • W dobrej formie mimo zmian pogody

  W dobrej formie mimo zmian pogody

  Deszcz, wahania temperatury i ciśnienia sprawiają, że czujesz się fatalnie?
 • Urazy głowy sprzyjają demencji

  Urazy głowy sprzyjają demencji

  Najnowsze badania wykazały, że osoby, które uprawiają sporty kontaktowe, m.in. boks, częściej cierpią z powodu uszkodzeń mózgu. W późniejszym wieku grozi im także demencja.
 • Migrena - jak uprzedzić jej atak

  Migrena - jak uprzedzić jej atak

  Dopada nas trzy razy częściej niż mężczyzn. Ale to nie "babska fanaberia", ale uciążliwa choroba. Migrenę mogą wywołać rozmaite przyczyny. Jeśli chcesz się uwolnić od bólu, musisz przede wszystkim rozpoznać swój przypadek.
 • Nowe zapachy Nike 150 dla kobiet!

  Nowe zapachy Nike 150 dla kobiet!

  Blue fantasty, pink paradise, spicy love, sensual touch to cztery zmysłowe zapachy, które tworzą nową linię zapachów Nike 150 dla kobiet.

Filmy - Głowa (8)