głosowanie

Artykuły - Głosowanie (1192)

Filmy - Głosowanie (17)

 • Czego nie można robić podczas głosowania?

  13 października odbędą się wybory parlamentarne. Ekspert ds. prawa wyborczego wyjaśniła, co można, a czego lepiej nie robić podczas głosowania. Jak wypełnić kartę do głosowania i jak ją wrzucić do urny? Czy można zrobić selfie przy urnie? Jak należy zachowywać się podczas ciszy wyborczej? – Jest najprostsza zasada na świecie, którą warto zapamiętać: jedna karta do głosowania, jeden kandydat, jeden znak „X” – wyjaśniła Anna Godzwon. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Sejm ponownie nie wybrał rzecznika praw dziecka. Zabrakło sześciu głosów

  Agnieszka Dudzińska nie została wybrana na stanowisko rzecznika praw dziecka. Mimo że kandydatka Prawa i Sprawiedliwości została zarekomendowana przez sejmowe komisje, w głosowaniu w sejmie nie uzyskała wymaganej bezwzględnej liczby głosów. Wcześniej została pozytywnie zaopiniowana przez sejmową komisję. (TVN24/x-news)
 • Sejm obniżył pensje parlamentarzystom. "To nie wystarczy, by przykryć aferę premiową"

  Sejm uchwalił ustawę, która przewiduje obniżenie uposażenia parlamentarzystów o 20 procent. Odrzucił jednocześnie poprawki zgłoszone przez kluby Kukiz'15, PSL i Nowoczesną zakładające powiązanie uposażeń parlamentarzystów ze średnimi zarobkami Polaków. Głosowanie nad ustawą poprzedziła burzliwa dyskusja. - Gdybyście naprawdę chcieli oszczędzać, to przyjęlibyście nasz projekt dotyczący obniżenia kwoty wolnej od podatku posłów do kwoty wolnej od podatku obywateli - podkreślił Paweł Kukiz, przewodniczący klubu Kukiz'15. Zdaniem opozycji, obniżenie uposażeń jest karą dla posłów za nagłośnienie kwestii nagród przyznanych ministrom w rządzie Beaty Szydło. - Kiedy mija moment upojenia premiami, przychodzi kac moralny i chęć obniżenia uposażeń poselskich. Ale to nie wystarczy, by przykryć aferę premiową - powiedział Witold Zembaczyński z Nowoczesnej. Wtórował mu poseł Kukiz'15 Grzegorz Długi. - Obniżka wynagrodzeń była karą dla posłów, ale jest też grupa parlamentarzystów, która pracuje społecznie i nie pobiera wynagrodzenia. W jaki sposób oni będą karani? Boję się, że będą to kary cielesne - skwitował.
 • Tomczyk (PO) o zapowiedzi Gowina ws. głosowania przeciwko dwukadencyjności (TV Interia)

  Tomczyk (PO) o zapowiedzi Gowina ws. głosowania przeciwko dwukadencyjności (TV Interia).