Globalny Bank Nasion

Artykuły - Globalny Bank Nasion (5)

 • Rekordowo ciepła Arktyka. Będzie coraz gorzej

  Rekordowo ciepła Arktyka. Będzie coraz gorzej

  Na Svalbardzie odnotowano niedawno najwyższą w historii temperaturę. Ocieplanie Arktyki zachodzi dwa razy szybciej niż pozostałych części planety. To poważne zagrożenie dla całej ludzkości, a także Globalnego Banku Nasion.
 • Globalny Bank Nasion: Do sejfu ludzkości dostarczono 60 tys. próbek

  Globalny Bank Nasion: Do sejfu ludzkości dostarczono 60 tys. próbek

  Do placówki na norweskiej wyspie Spitsbergen dotarł kolejny transport. Do ponad miliona nasion zgromadzonych w miejscu zaprojektowanym z myślą o "końcu świata" dołączyły nawet próbki z ogrodu należącego do księcia Walii, Karola.
 • Globalny Bank Nasion w niebezpieczeństwie

  Globalny Bank Nasion w niebezpieczeństwie

  Norweska wyspa Spitsbergen, należąca do archipelagu Svalbard, jest miejscem lokalizacji Globalnego Banku Nasion, w którym są przechowywane próbki i kopie nasion z całego świata. Skarbiec, który ma zapewnić roślinom przetrwanie w przypadku globalnej katastrofy, jest zagrożony przez zmiany klimatyczne.
 • Globalny Bank Nasion przecieka

  Globalny Bank Nasion przecieka

  Ten budynek miał być ostatnim bastionem ludzkości na wypadek apokalipsy. Okazuje się jednak, że Globalny Bank Nasion niemal został zniszczony przez wodę z roztopów. Wszystkiemu winne globalne ocieplenie.
 • ​Arka Noego pełna nasion

  ​Arka Noego pełna nasion

  W wiecznej zmarzlinie na Spitsbergenie znajduje się niezwykły skarbiec, który najlepiej można określić mianem botanicznej Arki Noego. Umieszczone tam nasiona roślin uprawnych z całego świata stanowią zabezpieczenie dla ludzkości na wypadek katastrofy ekologicznej.