globalne ocieplenie

Artykuły - Globalne ocieplenie (213)

Filmy - Globalne ocieplenie (11)

 • Przykryli lodowiec ogromną plandeką. Sprytny pomysł!

  Ludzie mają różne pomysły na walkę z globalnym ociepleniem. Swoją nietypową strategią podzielili się Włosi. Żeby ochronić alpejski lodowiec Presena, 100,000 metrów kwadratowych jego powierzchni przykryją plandeką. Materiał ma zapobiec nadmiernemu topnieniu.
 • Czy wyginiemy już w następnym pokoleniu?

  Globalne ocieplenie jest faktem, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z wynikających z niego zagrożeń. Jedną z przyczyn tego zjawiska jest wzrastająca emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Profesor Szymon Malinowski wytłumaczył, na czym dokładnie polega efekt cieplarniany. Co możemy zrobić, by spowolnić nadejście katastrofy? – Przestać spalać paliwa kopalne – wyjaśnił specjalista. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Lody Antarktydy skurczyły się do prawie najniższego poziomu w historii. Szokujące zdjęcia z kosmosu

  Antarktyda. Zasięg lodu morskiego na Antarktydzie spadł do drugiego najniższego poziomu odkąd prowadzone są badania – donoszą naukowcy z Wydziału Antarktycznego australijskiego ministerstwa środowiska. "Pokrywa lodowa jest niezwykle istotna ze względu na jej wpływ na globalne zmiany klimatu i jest też miejscem, na którym żyje wiele gatunków – od mikroorganizmów, aż po walenie" – wyjaśnił badacz Antarktyki, dr Bob Massom. Przyczyna zmniejszania się zasięgu lodu nie została jeszcze wykryta. Najniższy punkt w tym roku został osiągnięty 18 lutego. Od tego czasu pokrywa lodowa ponownie się formuje i rozszerza. Historycznie najniższy zasięg lodu Antarktydy miał miejsce w marcu 2017.
 • Bloomberg: Amerykanie będą przestrzegać zobowiązań klimatycznych z porozumienia parsykiego

  Bloomberg: Amerykanie będą przestrzegać zobowiązań klimatycznych z porozumienia parsykiego.