Gliwice

Synonimy:
Gliwicach,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Gliwice (646)

 • „Handelsblatt” o cięciach w fabryce Opla w Gliwicach

  „Handelsblatt” o cięciach w fabryce Opla w Gliwicach

  Zamiary szefa koncernu PSA „wykraczają poza wyobrażenia wielu ekspertów z branży motoryzacyjnej” - pisze niemiecki dziennik.
 • Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor powalczy o zwycięstwo?

  Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor powalczy o zwycięstwo?

  Dzięki zwycięstwu Roksany Węgiel na ubiegłorocznej Eurowizji Junior w Mińsku, teraz ten prestiżowy konkurs odbywa się w Polsce. Na scenie gliwickiej Areny wystąpią dzieciaki z 19 krajów. Wśród nich nasza reprezentantka – Wiktoria Gabor.
 • Eurowizja Junior 2019: Wiemy, jako która wystąpi Polska. Zobacz zdjęcia z ceremonii otwarcia!

  Eurowizja Junior 2019: Wiemy, jako która wystąpi Polska. Zobacz zdjęcia z ceremonii otwarcia!

  18 listopada w Teatrze Śląskim w Katowicach odbyła się ceremonia otwarcia tegorocznej Eurowizji Junior. Podczas wydarzenia dowiedzieliśmy się, że Viki Gabor z Polski podczas finałowego koncertu, który odbędzie się 24 listopada, wystąpi jako 11. Na scenie zaprezentowali się też wszyscy z uczestników. Wydarzenie transmitowane było na polskiej stronie Eurowizji.
 • Relacja z koncertu Scorpions w Gliwicach [ZDJĘCIA]

  Relacja z koncertu Scorpions w Gliwicach [ZDJĘCIA]

  Sprawdzone przeboje, które zna cały świat, ponad 50 lat na scenie, nieoszczędzanie się na występach i żywiołowo reagująca publiczność – to w skrócie przepis na udany koncert Scorpions. Niemiecki huragan tym razem zmiótł Gliwice, a fani nie mogą czuć się zawiedzeni, bo dostali wszystko to, co zespół ma najlepszego.
 • Opel Manufacturing Poland zmniejszy zatrudnienie o kolejnych 300 osób

  Opel Manufacturing Poland zmniejszy zatrudnienie o kolejnych 300 osób

  Francuzi zwalniają na Śląsku 300 osób!
 • Ok. 250 pracowników gliwickiej fabryki Opla oddelegowanych do pracy w Niemczech

  Ok. 250 pracowników gliwickiej fabryki Opla oddelegowanych do pracy w Niemczech

  Około 250 pracowników gliwickiej fabryki Opla zostało na kilka miesięcy oddelegowanych do pracy w zakładzie tej firmy w niemieckim Ruesselsheim, gdzie zastąpili pracowników tymczasowych. To kolejne, po programie dobrowolnych odejść, działanie związane z nadwyżką zatrudnienia w zakładzie.
 • 24-latce usunięto zdrowe narządy. Proces w Gliwicach

  24-latce usunięto zdrowe narządy. Proces w Gliwicach

  W poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Gliwicach rozpoczął się proces w sprawie fałszowania dokumentacji medycznej – informuje "Dziennik Zachodni". Lekarze z bełchatowskiego szpitala usunęli Marcie M. zdrowe narządy - żołądek, śledzionę i fragment przełyku. Wszystko przez sfałszowaną przez kobietę dokumentację medyczną.
 • Firma BMZ Poland szuka 150 pracowników do fabryki w Gliwicach

  Firma BMZ Poland szuka 150 pracowników do fabryki w Gliwicach

  ​Produkująca akumulatory litowo-jonowe firma BMZ Poland poszukuje 150 pracowników do zwiększającej produkcję fabryki w Gliwicach. Podczas wrześniowego uruchomienia nowego zakładu przedstawiciele BMZ deklarowali zwiększenie zatrudnienia w dwa lata z niespełna 700 do ponad 1000 osób.
 • Związkowcy z Opla pytają: Co robi rząd, aby ochronić miejsca pracy?

  Związkowcy z Opla pytają: Co robi rząd, aby ochronić miejsca pracy?

  Związkowcy z gliwickiego Opla coraz bardziej zaniepokojeni - jak mówią - bezczynnością rządu w sprawie wielkiej fuzji na rynku motoryzacyjnym. Tydzień temu francuski koncern motoryzacyjny PSA Peugeot Citroen ogłosił, że chce kupić niemieckiego Opla. Cztery tysiące pracowników z Gliwic nie wie, co taka decyzja może oznaczać dla ich przyszłości. Dlatego planują wysłanie pisma do rządu w tej sprawie.
 • Porozumienie płacowe w gliwickiej fabryce Opla

  Porozumienie płacowe w gliwickiej fabryce Opla

  ​Związki zawodowe działające w General Motors Manufacturing Poland podpisały z pracodawcą porozumienie płacowe na lata 2017-2020. Wyższe wynagrodzenia pracownicy gliwickiej fabryki Opla otrzymają od stycznia tego roku - podała we wtorek śląsko-dąbrowska Solidarność.

Filmy - Gliwice (2)

 • Pierwszy oskarżony za urodziny Hitlera. Wyraził skruchę

  Adam B. przyznał się, że urządził obchody 128. urodzin Hitlera, propagując w ten sposób nazizm, oraz że w domu miał broń i amunicję. To pierwszy oskarżony po styczniowym reportażu "Superwizjera" TVN o polskich neonazistach. (TVN24/x-news)
 • Zalany szpital w Gliwicach

  Zerwane dachy, zalane gospodarstwa, zniszczone samochody - to bilans burz i gradobić, jakie przeszły w nocy nad centralną i południową Polską. W Gliwicach zalany został szpital. Co się działo - o tym jedna z pielęgniarek oraz inspektor nadzoru Dariusz Dymetrów (TVN24/x-news).