Gliński

Artykuły - Gliński (72)

 • Gliński o Marszu Niepodległości: Kiedyś były awantury prowokowane przez władze

  Gliński o Marszu Niepodległości: Kiedyś były awantury prowokowane przez władze

  "Rolą ministra kultury jest m.in. przeciwdziałanie ostrym podziałom i konfliktom w społeczeństwie. Jeżeli ktoś pod pozorem uprawiania sztuki chce wprowadzać agresję, podziały, konflikty, awantury, obraża miliony ludzi w Polsce celowo to mnie się to nie podoba. Jeżeli mogę nie dać pieniędzy publicznych na taką działalność to nie daję" - oświadczył. "Nasze ugrupowanie od lat nieprzypadkowo świętuje w Krakowie, ponieważ nie chce mieć nic wspólnego z awanturami - kiedyś były awantury prowokowane przez ówczesne władze – wiele na to wskazuje - między innymi słynne nagrania, teraz z kolej jacyś inni szatani są tam czynni" – stwierdził w internetowej części rozmowy pytany o Marsz Niepodległości.
 • Gliński: Nie ma zgody na myślenie o wspólnocie narodowej w sensie etnicznym

  Gliński: Nie ma zgody na myślenie o wspólnocie narodowej w sensie etnicznym

  - Nie ma zgody żeby w przestrzeni publicznej funkcjonowało wsparcie dla wspólnoty narodowej w sensie etnicznym; popieramy myślenie narodowe w sensie narodu kulturowego - powiedział w niedzielę wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
 • "Rz": Minister Gliński o pomniku smoleńskim, TVP i szkole o. Rydzyka

  "Rz": Minister Gliński o pomniku smoleńskim, TVP i szkole o. Rydzyka

  "Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej stanie przed Pałacem Prezydenckim" - deklaruje w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński. Opowiada też o zmianach w TVP, filmie "Smoleńsk" i szkole medialnej o. Tadeusza Rydzyka.
 • Gliński szefem Rady Programowej PiS

  Gliński szefem Rady Programowej PiS

  Prof. Piotr Gliński stanie na czele nowej struktury PiS - Rady Programowej - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa od polityków tej partii. W Radzie znajdą się m.in. eksperci dotychczas współpracujący z Glińskim.
 • Brudziński: Gliński napisał notatkę, to zwykła analiza kampanii

  Brudziński: Gliński napisał notatkę, to zwykła analiza kampanii

  Na prośbę Jarosława Kaczyńskiego Piotr Gliński napisał notatkę z analizą kampanii przed referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz - powiedział Joachim Brudziński (PiS). Według rzecznika PiS Adama Hofmana raportów dot. kampanii powstało kilka.
 • PiS: Konieczne konsultacje ws. transportu miejskiego w Warszawie

  PiS: Konieczne konsultacje ws. transportu miejskiego w Warszawie

  Politycy PiS chcą konsultacji społecznych ws. transportu miejskiego w Warszawie. Ich zdaniem po podwyżkach cen biletów warszawiakom oferowane są dużo droższe przejazdy komunikacją miejską i gorsze usługi transportowe, m.in. w związku z likwidacją niektórych linii.
 • Prof. Modzelewski: Eksperci prof. Glińskiego mogą stworzyć think tank

  Prof. Modzelewski: Eksperci prof. Glińskiego mogą stworzyć think tank

  Naukowcy wokół profesora Piotra Glińskiego mogą stworzyć zespół doradców. Jeden z członków zespołu byłego kandydata na premiera, profesor Witold Modzelewski powiedział w radiowej Trójce, że eksperci będą nadal utrzymywać kontakt.
 • Kidawa-Błońska: Cieszę się, że prof. Gliński odzyskał wolność

  Kidawa-Błońska: Cieszę się, że prof. Gliński odzyskał wolność

  Cieszę się, że prof. Gliński odzyskał wolność i nie będzie już zakładnikiem prezesa Kaczyńskiego - powiedziała w piątek wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska, komentując piątkowe głosowanie nad wnioskiem PiS o wotum nieufności wobec rządu premiera Donalda Tuska.
 • Prof. Gliński: Będę dalej pracował dla Polski

  Prof. Gliński: Będę dalej pracował dla Polski

  - Będę dalej pracował z ekspertami nad dobrymi rozwiązaniami dla Polski - zapowiada Piotr Gliński. W ten sposób profesor odniósł się do wyniku głosowania, w którym odrzucono wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska i powołanie Piotra Glińskiego na premiera rządu technicznego.
 • Tusk: Wniosek PiS to skrajnie partyjna impreza, celem destabilizacja

  Tusk: Wniosek PiS to skrajnie partyjna impreza, celem destabilizacja

  - Wniosek PiS o wotum nieufności dla rządu to skrajnie partyjna impreza, która ma na celu destabilizację sceny politycznej - powiedział w czwartek w Sejmie premier Donald Tusk. Sejmowe wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ocenił jako "gęsto utkane kłamstwami".

Filmy - Gliński (4)

 • Gliński o "Klerze": Ten pan z tematu poważnego zrobił karykaturę

  „Przykro mi jest, że ten pan z tematu, który jest ważny i poważny – bo choćby było jedno molestowanie w Kościele czy gdziekolwiek, to trzeba o tym mówić – zrobił karykaturę” – tak w Porannej rozmowie w RMF FM Piotr Gliński ocenił film „Kler”. Minister kultury przyznał też, że filmu nie widział, ale przeczytał streszczenie jego scenariusza.
 • Gliński o "Klerze": Ten pan z tematu poważnego zrobił karykaturę

  „Przykro mi jest, że ten pan z tematu, który jest ważny i poważny – bo choćby było jedno molestowanie w Kościele czy gdziekolwiek, to trzeba o tym mówić – zrobił karykaturę” – tak w Porannej rozmowie w RMF FM Piotr Gliński ocenił film „Kler”. Minister kultury przyznał też, że filmu nie widział, ale przeczytał streszczenie jego scenariusza.
 • Gliński w Porannej rozmowie RMF (19.10.17)

  Gliński w Porannej rozmowie RMF (19.10.17)
 • Gliński: Nie ma kolesiostwa w spółkach Skarbu Państwa. Sytuacja z Misiewiczem przesadzona

  "W radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa muszą być ludzie zaufani polityków, którzy odpowiadają za te spółki" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Piotr Gliński. Minister kultury odniósł się w ten sposób do osoby Bartłomieja Misiewicza - rzecznika ministra obrony narodowej, którego wykształceniem media zainteresowały się po tym, jak został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Misiewicz nie ukończył bowiem kursu uprawniającego do zasiadania w takiej radzie. Piotr Gliński komentując sytuację wokół byłego rzecznika MON dodał: "Nie przesadzajmy. To nie był kuzyn pana ministra, to nie był człowiek, który był przypadkowy i wzięty za zasługi, fryzjer z rogu. To nie chodziło o to, aby on tam zarobił, tylko żeby był przedstawicielem ministra, który odpowiada za tę spółkę". Wicepremier przyznał, że Misiewicz powinien mieć odpowiednie uprawnienia. Dodał także, że w spółkach Skarbu Państwa nie ma kolesiostwa. "Jeżeli były takie przypadki, to one zostały już ukrócone w ciągu pierwszego roku. Nasi przeciwnicy przez osiem lat bawili się w takie rzeczy".