GK Lubelski Węgiel Bogdanka SA

Synonimy:
Bogdanka S.A,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - GK Lubelski Węgiel Bogdanka SA (44)

 • Bogdanka wspiera walkę z koronawirusem

  Bogdanka wspiera walkę z koronawirusem

  Bogdanka, kopalnia węgla kamiennego, przeznaczy 0,5 mln zł na walkę z koronawirusem. We współpracy z Urzędem Wojewódzkim firma przekaże darowizny rzeczowe instytucjom z terenu województwa lubelskiego, które są statutowo zobowiązane do zapewnienia bezpieczeństwa i odpowiedniego leczenia mieszkańców.
 • Dobry rok Bogdanki, spółka wprowadza ograniczenia związane z koronawirusem

  Dobry rok Bogdanki, spółka wprowadza ograniczenia związane z koronawirusem

  Bogdanka działająca w Lubelskim Zagłębiu Węglowym w 2019 roku zanotowała rekordowe wydobycie węgla sięgające 9,45 mln ton, realizując jednocześnie plan sprzedażowy na poziomie 9,4 mln ton. By zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ograniczyła wyjazdy i spotkania służbowe. W kopalni wprowadzono odpowiednie procedury, m.in. związane ze zmianą czasów zjazdów i wyjazdów załogi.
 • Artur Wasil powołany na stanowisko prezesa Bogdanki

  Rada nadzorcza Bogdanki powołała Artura Wasila na stanowisko prezesa z dniem 21 marca - podała spółka w komunikacie.
 • LW Bogdanka złożyła wniosek o udzielenie koncesji na wydobycie węgla ze złoża "Ostrów"

  LW BOGDANKA SA, najnowocześniejsza i najbardziej efektywna kopalnia węgla kamiennego w Polsce, będąca częścią Grupy Enea, jednego z liderów polskiego rynku energetycznego, złożyła do Ministra Środowiska wniosek o udzielenie koncesji na wydobycie węgla kamiennego ze złoża "Ostrów" w obszarze górniczym "Ludwin".
 • Kopalnia otoczona hienami. Wywiad z byłym prezesem Bogdanki

  Kopalnia otoczona hienami. Wywiad z byłym prezesem Bogdanki

  Dziś mogę to powiedzieć wprost - nigdy nie byłem zwolennikiem pełnej prywatyzacji Bogdanki, do jakiej doszło w 2010 r. Stało się inaczej. Państwo, oddając strategiczne aktywo, skusiło się na 1,1 mld zł - mówi w wywiadzie dla "DGP" Mirosław Taras, były prezes Bogdanki i Kompanii Węglowej.
 • DM BOŚ zaleca sprzedaż akcji Bogdanki

  DM BOŚ zaleca inwestorom odpowiedź na ogłoszone przez Eneę wezwanie i sprzedaż akcji Bogdanki po oferowanej cenie 67,39 zł za akcję - poinformował DM BOŚ w raporcie.
 • KNF bada sprawę Bogdanki

  KNF bada sprawę Bogdanki

  Komisja Nadzoru Finansowego sprawdza, czy nie doszło do wykorzystania informacji poufnej w związku z zamiarem przejęcia Bogdanki - poinformował PAP Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF.
 • Enea wzywa do kupna akcji Bogdanki. Za papier oferuje 67,39 zł.

  Enea wzywa do kupna akcji Bogdanki. Za papier oferuje 67,39 zł.

  Enea ogłasza wezwanie na kupno 21.962.189 akcji Bogdanki, uprawniających do 64,57 proc. głosów na WZA spółki. Cena wynosi 67,39 zł za papier - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM Banku Handlowego.
 • Zysk netto Bogdanki w IV kwartale 2014 wyniósł 101,4 mln zł

  Zysk netto Bogdanki, przypisany akcjonariuszom dominującym, wyniósł w czwartym kwartale 2014 roku 101,4 mln zł wobec 105 mln zł rok wcześniej - podała spółka w raporcie rocznym. Konsensus PAP zakładał zysk netto na poziomie 81,3 mln zł.
 • Lubelski Węgiel Bogdanka skarży się do UOKiK

  Lubelski Węgiel Bogdanka skarży się do UOKiK

  UOKiK potwierdził, że ubiegłym miesiącu do Urzędu wpłynęło pismo spółki Lubelski Węgiel Bogdanka, które "jest obecnie analizowane". Konkurenci oskarżają Kompanię Węglową o sprzedaż węgla po cenach dumpingowych. Prezes KW stanowczo zaprzecza.