Giuseppe Tornatore

Synonimy:
Tornatore Giuseppe,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Giuseppe Tornatore (9)

 • Bellucci: Pożegnanie z młodością

  Bellucci: Pożegnanie z młodością

  "Mam życie rodzinne, które mnie uszczęśliwia" - podkreśliła Monica Bellucci, która w sobotę, 6 listopada, zaprezentowała w Rzymie album swych zdjęć, ukazujący się 10 listopada jednocześnie we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Wstęp do niego napisał znany reżyser Giuseppe Tornatore.
 • Giuseppe Tornatore zrezygnował

  Giuseppe Tornatore zrezygnował

  Włoski reżyser, laureat Oscara Giuseppe Tornatore zrezygnował z funkcji przewodniczącego jury na międzynarodowym festiwalu filmowym w Rzymie, którego 5. edycja odbędzie się w dniach 28 października - 5 listopada.
 • Tornatore wspiera Polańskiego

  Tornatore wspiera Polańskiego

  Włoski reżyser, laureat Oscara Giuseppe Tornatore wyraził w poniedziałek nadzieję, że jego przyjaciel Roman Polański przebywający w areszcie w Zurychu odzyska wolność i że szybko zostanie znalezione rozwiązanie sytuacji, w jakiej się znalazł.
 • Jaki film otrzyma Złotego Lwa?

  Jaki film otrzyma Złotego Lwa?

  Prapremierowy pokaz największej produkcji filmowej w historii Włoch, dzieła "Baaria" w reżyserii laureata Oscara Giuseppe Tornatore, otworzył w środę 66. festiwal w Wenecji. Film ten wraz z 24 innymi tytułami z całego świata ubiega się o główną nagrodę Złotego Lwa, a włoscy krytycy już mają nadzieję na jego sukces.
 • Co nas czeka w Wenecji?

  Co nas czeka w Wenecji?

  Zbliżający się festiwal w Wenecji (2-12 września) będzie miał w tym roku wiele do zaoferowania amatorom dobrego kina. We Włoszech swoje dzieła pokażą m.in.: Steven Soderbergh, Michael Moore, Werner Herzog , Todd Solondz, a także Claire Denis, Jacques Rivette i Giuseppe Tornatore.

Filmy - Giuseppe Tornatore (1)

 • Aktorzy o reżyserze "Konesera": Jest niesamowity

  Po śmierci rodziców Claire Ibbetson zostaje właścicielką nieoszacowanych dzieł sztuki. W jej otoczeniu pojawia się coraz więcej osób proponujących swoją pomoc. To krótkie streszczenie fabuły filmu "Koneser", którego reżyserem jest Giuseppe Tornatore. Jak oceniają go aktorzy?