InteriaTV - GIS

Filmy - GIS (3)

  • "Raport" w Polsat News: Pierwszy wywiad Marka Posobkiewicza po wyjściu ze szpitala

    Do pracy przy zakażonych zgłosił się wiosną, na ochotnika. Kilka tygodniu temu były szef GIS-u Marek Posobkiewicz sam trafił do szpitala. Jego stan był poważny - podano mu osocze, o które teraz apeluje do ozdrowieńców. W swoim pierwszym telewizyjnym wywiadzie po wyjściu ze szpitala opowiedział o walce z chorobą i o swojej muzycznej pasji. "Raport" w Polsat News od poniedziałku do piątku o 20:50.
  • Pinkas: W Polsce nie ma tego wirusa. Zagrożenie zarażenia koronawirusem jest bliskie zeru

    Główny Inspektor Sanitarny pytany w Popołudniowej rozmowie w RMF FM o to, jakie jest ryzyko zarażenia się w Polsce koronawirusem z Chin odpowiada: „bliskie zeru”. Podkreśla jednak, że każda osoba, która w ostatnim czasie przebywała w Chinach lub miała kontakt z osobą, która przebywała w Chinach – zwłaszcza na terenach objętych kwarantanną, powinna jak najszybciej zgłosić się na oddział chorób zakaźnych. Tam bez skierowania zostanie zbadana, a jeżeli będą do tego podstawy – przyjęta i leczona. Jak zaznaczył Jarosław Pinkas: Znacznie większym problemem jest epidemia grypowa, która co roku dociera do Polski. W zeszłym roku na powikłania pogrypowe zmarło 160 osób. „Wirus jest w Chinach, a my mamy całkiem daleko do Chin. Wiemy, jak wirus się zachowuje. Mamy wiedzę, jak pacjenci są leczeni, że zdrowieją” – podkreślił Główny Inspektor Sanitarny w Popołudniowej rozmowie w RMF FM
  • GIS: Producenci żywności współodpowiedzialni

    Państwowy Instytut Weterynaryjny przebada próbki soli używanej przez zakłady przetwórstwa spożywczego. Zdaniem Głównego Inspektora Sanitarnego, Jana Orgelbranda to przetwórcy, którzy kupowali zanieczyszczoną sól są współwinni całej sytuacji (Agencja TVN/TVN24).