giro d'italia

Artykuły - Giro d'italia (471)

 • Kolarstwo. Maciej Bodnar: Na każdym treningu towarzyszył nam policjant

  Kolarstwo. Maciej Bodnar: Na każdym treningu towarzyszył nam policjant

  Jest jednym z trzech Polaków, który wygrał etap na Tour de France. W rozmowie z Interią Maciej Bodnar wspomina 2017 rok i wygraną w Marsylii, ale też minimalną porażkę na finiszu w Pau. Mówi też o przygotowaniach do sezonu przed pandemią i po pandemii. 35-letni kolarz grupy Bora Hansgrohe spędził miesiąc w Kolumbii. - Jest inaczej niż w serialach - mówi w rozmowie z Interią.
 • Kolarstwo. Pascal Ackermann: Moim głównym celem jest Vuelta

  Kolarstwo. Pascal Ackermann: Moim głównym celem jest Vuelta

  Nowy kalendarz startowy wymusił na kolarzach reorganizację swoich sportowych planów w bieżącym sezonie. Jednym z nich jest Pascal Ackermann, który kosztem Giro d’Italia wystąpi we Vuelcie. "Kalendarz wyścigów po prostu nie spasował" – powiedział niemiecki kolarz szosowy.
 • Giro d'Italia. Palermo gospodarzem "Grande Partenza"

  Według włoskich mediów, przełożony z powodu pandemii koronawirusa kolarski wyścig Giro d'Italia ma się rozpocząć 3 października indywidualną jazdą na czas w Palermo na Sycylii. Dzień wcześniej odbędzie się prezentacja zespołów.
 • Giro d'Italia: start na południu Włoch zamiast na Węgrzech

  Giro d'Italia: start na południu Włoch zamiast na Węgrzech

  Tegoroczna edycja Giro d'Italia rozpocznie się najprawdopodobniej na południu Włoch zamiast w Budapeszcie - poinformował dyrektor wyścigu Mauro Vegni. We wtorek Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) potwierdziła przełożenie tej imprezy na październik.
 • Kolarstwo. UCI podało nowy kalendarz. Tour de Pologne na początku sierpnia

  Kolarstwo. UCI podało nowy kalendarz. Tour de Pologne na początku sierpnia

  Dwa wielkie toury nakładające się na siebie, wielkie belgijskie monumenty rozgrywane w czasie Giro d’Italia i Vuelty. Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) podała szczegółowy kalendarz na 2020 roku. Tour de Pologne będzie pierwszym wieloetapowym wyścigiem sezonu.
 • Kolarstwo. Możliwe, że Vuelta a Espana i Giro d'Italia odbędą się w tym samym czasie

  Kolarstwo. Możliwe, że Vuelta a Espana i Giro d'Italia odbędą się w tym samym czasie

  Kolejne informacje o przeniesieniu Tour de France sprawiają, że rozegranie dwóch innych wielkich wyścigów kolarskich - Vuelta a Espana i Giro d'Italia - będzie możliwe dopiero jesienią. Gazeta "El Pais" podała, że mogłyby się odbyć prawdopodobnie w tym samym terminie 3-25 października.
 • Giro d’Italia. Organizatorzy liczą, że wyścig odbędzie się w październiku

  Giro d’Italia. Organizatorzy liczą, że wyścig odbędzie się w październiku

  Zaplanowany pierwotnie na 9-31 maja wyścig Giro d'Italia, który nie odbędzie się w tym terminie z powodu pandemii koronawirusa, może zostać przełożony na październik - zapowiedział szef Włoskiej Federacji Kolarskiej Renato di Rocco.
 • W niedzielę wielkanocną wyścig kolarskich legend

  W niedzielę wielkanocną wyścig kolarskich legend

  W niedzielę wielkanocną odbędzie się wirtualny wyścig Giro d’Italia z udziałem legend kolarstwa włoskiego. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz walki z pandemią koronawirusa, która we Włochy uderzyła najmocniej – poinformowała „La Gazzetta dello Sport”.
 • Kolarstwo. Giro d’Italia- cały wyścig przełożony

  Kolarstwo. Giro d’Italia- cały wyścig przełożony

  Wyścig kolarski Giro d’Italia, który miał się rozpocząć 9 maja w Budapeszcie, został przełożony z powodu pandemii koronawirusa - poinformował w piątek po południu organizator zawodów, firma RCS.
 • Giro d'Italia. Odwołano trzy pierwsze etapy zaplanowane na Węgrzech

  Giro d'Italia. Odwołano trzy pierwsze etapy zaplanowane na Węgrzech

  Z powodu epidemii koronawirusa odwołano trzy pierwsze etapy wyścigu Giro d'Italia, które miały się odbyć na Węgrzech. Z Budapesztu kolarze mieli ruszyć 9 maja. Nowa data startu nie zostanie podana przed 3 kwietnia.

Filmy - Giro d'italia (13)