Inforażenie

Czasami łatwiej jest osiągnąć cel za pomocą jednej dobrej ulotki czy udanego spotu radiowego niż operacji, w którą zaangażowany jest batalion żołnierzy. Tak było podczas operacji wojskowej w Iraku, tak jest także w Afganistanie.
  • Podsumowanie roku 2010 w sporcie

Podsumowanie roku 2010 w sporcie

21. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver, w których Polacy odnieśli historyczny sukces, i 19. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, na których zabrakło naszej reprezentacji - to najważniejsze sportowe wydarzenia kończącego się 2010 roku.
  • Giro di Lombardia: Zwycięstwo Gilberta

Giro di Lombardia: Zwycięstwo Gilberta

Belg Philippe Gilbert wygrał ostatni w tym sezonie wyścig kolarskiej elity - Giro di Lombardia. Na mecie w Como wyprzedził o 12 sekund Włocha Michele Scarponiego. Trzecie miejsce, ze stratą blisko minuty, zajął Hiszpan Pablo Lastras.
  • Di Luca wraca na kolarskie trasy

Sąd Apelacyjny przy Włoskim Komitecie Olimpijskim skrócił dyskwalifikację za doping kolarza Danila di Luki z dwóch lat do piętnastu miesięcy. Powodem była współpraca zwycięzcy Giro d'Italia 2007 z instytucjami antydopingowymi.
  • Giro dell'Emilia: Zwycięstwo Roberta Gesinka

Giro dell'Emilia: Zwycięstwo Roberta Gesinka

Holender Robert Gesink wygrał w miejscowości San Luca klasyk kolarski Giro dell'Emilia. Zawodnik ekipy Rabobank o sekundę wyprzedził ostatniego towarzysza ucieczki, zwycięzcę tegorocznego Tour de Pologne Irlandczyka Daniela Martina.
  • Szmyd: Nie mam talentu, ale ciężko pracuję

Szmyd: Nie mam talentu, ale ciężko pracuję

Na szóstym miejscu zakończył Tour de Pologne najlepszy z polskich kolarzy Sylwester Szmyd. Aspirował wyżej, ale nie ma sobie nic do zarzucenia. Zawodnik włoskiej grupy Liquigas uważa, że brak mu talentu, co nadrabia ciężką pracą.
  • Sylwester Szmyd: Wygrać etap i przejść do historii

Sylwester Szmyd: Wygrać etap i przejść do historii

Sylwester Szmyd uważa, że jest bardzo dobrze przygotowany do rozpoczynającego się w sobotę w Rotterdamie wyścigu Tour de France. Kolarz rodem z Bydgoszczy, który po raz drugi wystartuje w Wielkiej Pętli, nie ukrywa, że marzy o etapowym zwycięstwie.
  • Ivan Basso wygrał 93. Giro d"Italia

Ivan Basso wygrał 93. Giro d"Italia

Włoch Ivan Basso z grupy Liquigas wygrał 93. edycję wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Koszulkę lidera wywalczoną w piątek utrzymał do niedzielnego etapu - jazdy indywidualnej na czas w Weronie na dystansie 15 km.
  • Etap dla Tschoppa, Basso liderem Giro d'Italia

Etap dla Tschoppa, Basso liderem Giro d'Italia

Szwajcar Johann Tschopp z grupy Bbox wygrał 20. etap wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Koszulkę lidera wywalczoną w piątek utrzymał Włoch Ivan Basso (Liquigas). Impreza zakończy się w niedzielę w Weronie jazdą indywidualną na czas na dystansie 15 km.
  • Basso zdobył koszulkę lidera Giro d'Italia

Basso zdobył koszulkę lidera Giro d'Italia

Włoch Ivan Basso z ekipy Liquigas zrobił ogromny krok ku zwycięstwu w wyścigu kolarskim Giro d'Italia. Na 19. etapie, z metą w miejscowości Aprica, zajął drugie miejsce, ale wyprzedził o ponad trzy minuty Hiszpana Davida Arroyo i odebrał mu koszulkę lidera.