ginekologia

Artykuły - Ginekologia (7)

 • Osiem najczęstszych przyczyn poronień

  Osiem najczęstszych przyczyn poronień

  Suche statystyki podają, że jedna na sześć potwierdzonych ciąż obumrze przed 12. tygodniem. Po tym czasie teoretycznie robi się bezpieczniej, ale pewne ryzyko istnieje nadal. Kobiety, które doświadczyły takiej straty, nierzadko przez lata nie są w stanie pogodzić się z tym, co się wydarzyło. Pytają raz po raz: Dlaczego ja? Dlaczego moje dziecko?
 • Opieka ginekologiczna w Polsce. Niepokojący raport

  Opieka ginekologiczna w Polsce. Niepokojący raport

  Kobiety mieszkające na wsi miały utrudniony dostęp do ginekologa, niektóre musiały dojeżdżać nawet 50 kilometrów; nie wszystkim wykonano zalecane badania. W co czwartej poradni pacjentkom nie zapewniano również prawa do intymności podczas badania – wynika z najnowszego raportu Najnowszej Izby Kontroli. Kontrolą objęto 27 poradni z województw łódzkiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.
 • ​Nowy Jork usunął pomnik "ojca ginekologii" z Parku Centralnego

  ​Nowy Jork usunął pomnik "ojca ginekologii" z Parku Centralnego

  W nowojorskim Parku Centralnym, przy aplauzie zgromadzonych, obalono pomnik J. Mariona Simsa. Lekarz eksperymentował na niewolnicach.
 • Koniec kłótni o in vitro? Czy to lepsza metoda wspomagania rozrodu?

  Koniec kłótni o in vitro? Czy to lepsza metoda wspomagania rozrodu?

  Mająca zaledwie 1 cm długości i 1 mm szerokości kapsułka, którą wypełnia się plemnikami i komórkami jajowymi, może zrewolucjonizować leczenie niepłodności w Polsce. AneVivo - nową, określaną jako bardziej naturalną metodę wspomagania rozrodu, zaprezentowano w Katowicach.
 • W Wielkiej Brytanii przeszczepy macicy wkrótce będą rutyną

  W Wielkiej Brytanii przeszczepy macicy wkrótce będą rutyną

  Lekarze dostali pozwolenie na przeprowadzanie w Wielkiej Brytanii przeszczepów macicy. Zabiegi te odniosły ogromny sukces w Szwecji i wiele wskazuje, że podobnie będzie na Wyspach Brytyjskich.
 • Czy w przyszłości kobiety już nie będą rodzić dzieci?

  Czy w przyszłości kobiety już nie będą rodzić dzieci?

  Poród jest najważniejszym momentem każdej ciąży. Nie wszystkie kobiety znoszą go dobrze, a niektóre nawet tracą życie w wyniku komplikacji zdrowotnych. Być może już niebawem kobiety przestaną rodzić dzieci, a naturalnym finałem rozwoju zarodkowego będzie... wyciągnięcie małego człowieka ze specjalnego inkubatora!
 • Dla komfortu (życia) waginy

  Dla komfortu (życia) waginy

  Kto nie ma tego problemu – po prostu nie zrozumie. Bo nawet niewielki przerost mniejszych warg sromowych może być dla kobiety niezwykle uciążliwy.

Filmy - Ginekologia (3)