gimnastyka

Artykuły - Gimnastyka (69)

 • Wielki skandal w Australii. Wiele lat nadużyć seksualnych wyszło na jaw

  Wielki skandal w Australii. Wiele lat nadużyć seksualnych wyszło na jaw

  Kolejny wstrząsający skandal w środowisku gimnastyki. Jak wynika z raportu ujawnionego przez Australijską Komisję Praw Człowieka, zawodniczki z tego kraju przez lata były ofiarami wykorzystywania seksualnego i przemocy ze strony trenerów i członków sztabów szkoleniowych. Ich relacje są wstrząsające.
 • Afera w Holandii. Zawodniczki były bite i poniżane

  Afera w Holandii. Zawodniczki były bite i poniżane

  Królewska Holenderska Federacja Gimnastyczna (KNGU) przeprowadziła badania, które przyniosły wstrząsające wyniki. Z przedstawionego na ich podstawie raportu wynika, że ponad 60% zawodniczek doświadczyło w trakcie swojej kariery poniżenia, upokorzeń i przemocy fizycznej.
 • Długie stroje mają zapewnić gimnastyczkom poczucie bezpieczeństwa

  Długie stroje mają zapewnić gimnastyczkom poczucie bezpieczeństwa

  Niemiecka gimnastyczka Sarah Voss jako pierwsza wystąpiła w długim stroju. Reakcja na publikowanie zdjęć o zabarwieniu seksualnym odbiła się szerokim echem w świecie sportu. Teraz przyznaje, że nowa wersja stroju ma zapewnić zawodniczkom poczucie komfortu psychicznego i bezpieczeństwa.
 • Gimnastyka. Afera w Grecji, byli zawodnicy oskarżają trenerów o złe traktowanie

  Gimnastyka. Afera w Grecji, byli zawodnicy oskarżają trenerów o złe traktowanie

  Dwadzieścioro dwoje byłych greckich gimnastyków poinformowało w liście prezydent tego kraju Katerinę Sakellaropoulou o trwającym od kilkudziesięciu lat procederze "znęcania się" greckich trenerów nad zawodniczkami i zawodnikami.
 • PŚ w gimnastyce. Odwołane zawody w Japonii

  PŚ w gimnastyce. Odwołane zawody w Japonii

  Z powodu rozszerzającej się w Japonii pandemii Covid-19, organizatorzy odwołali finałowe zawody Pucharu Świata w gimnastyce, które miały być rozegrane na początku maja - oficjalnie potwierdziła we wtorek Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna (FIG).
 • Nowoczesna hala dla gimnastyków powstała w Zabrzu

  Nowoczesna hala dla gimnastyków powstała w Zabrzu

  Niemal 19 mln złotych, w tym 8 mln z Ministerstwa Sportu, kosztowała hala przeznaczona dla dzieci i młodzieży trenującej gimnastykę sportową, oddana w piątek do użytku przy zabrzańskim Zespole Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego.
 • Polski Związek Gimnastyczny ponownie członkiem European Gymnastics

  Polski Związek Gimnastyczny ponownie członkiem European Gymnastics

  Polski Związek Gimnastyczny otrzymał 20 stycznia informację z Lozanny, gdzie mieści się siedziba władz europejskiej federacji (European Gymnastics), o odwieszeniu go w prawach członkowskich - poinformował PAP pełniący obowiązki prezesa PZG Mariusz Wiliński.
 • Prezes PZG Stanisławiszyn. Zawieszenie związku odbyło się z naruszeniem statutu

  Prezes PZG Stanisławiszyn. Zawieszenie związku odbyło się z naruszeniem statutu

  Środowe głosowanie wirtualne Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenie Europejskiej Federacji Gimnastycznej (EG), które podtrzymało decyzję o zawieszeniu Polskiego Związku Gimnastycznego, odbyło się z naruszeniem statutu EG” – powiedziała prezes krajowej centrali Barbara Stanisławiszyn.
 • Polski związek nadal zawieszony przez Europejską Unię Gimnastyczną

  Polski związek nadal zawieszony przez Europejską Unię Gimnastyczną

  Polski Związek Gimnastyczny przegrał w środę internetowe głosowanie w czasie kongresu Europejskiej Unii Gimnastycznej (EG) w sprawie niesłusznej jego zdaniem decyzji o zawieszeniu w prawach członka” – powiedziała PAP prezes PZG Barbara Stanisławiszyn.
 • MP w gimnastyce. Dwa złote medale Marty Pihan-Kuleszy

  MP w gimnastyce. Dwa złote medale Marty Pihan-Kuleszy

  Dwa złote medale – na poręczach i w ćwiczeniach wolnych - wywalczyła Marta Pihan-Kulesza (MKS Kusy Szczecin) na rozgrywanych w Krakowie mistrzostwach Polski w gimnastyce sportowej. W skoku pierwsze miejsce zajęła Monika Eland (KS AZS AWFiS Gdańsk), a na równoważni Kaja Skalska (TS Wisła Kraków).

Filmy - Gimnastyka (15)

 • Mężczyzna z dziwnym talentem. Szok

  Mylił się ten, kto myślał, że nie ma już wśród nas ludzi z gumy! Zobaczcie, jaki przedziwny pokaz dał pewien mężczyzna.
 • Robią to na milimetry. Niesamowite umiejętności

  Theo Lefeuvre, Raphael Filiatreault, Yann Masia i Milieve Brisebois to grupa akrobatów z kanadyjskiego Quebecu. Zobaczcie, jak skomplikowane sztuczki potrafią wykonać. Pracę zespołową mają opanowaną do perfekcji!
 • Takim pokazem zaskoczyła niejednego. Sprawdź

  Kobieta-guma? Zdecydowanie tak! Zobaczcie, jaką kontrolę nad własnym ciałem ma ta dziewczyna.
 • Młody Francuz prezentuje niesamowite zdolności gimnastyczne

  Bangoura Ibrahima, 24-latek z francuskiego Montpellier od małego ćwiczy gimnastykę. Jego oczkiem w głowie są wyskoki i koziołki, których jest w stanie zrobić naprawdę wiele. Swoje umiejętności często prezentuje na ulicach miasta, do zabawy zapraszając ludzi. Ci odważniejsi dają się namówić na asystowanie Bangourowi i stają w szeregu, nad którym przeskakuje. Jak mówi Bangoura, kiedy skupia się na gimnastyce czuje się jak superbohater. Swoimi filmami chce zwrócić uwagę na swój sport i kto wie, może podnieść jego prestiż do rangi dyscypliny olimpijskiej.