gimnastyka

Artykuły - Gimnastyka (59)

 • Alarm w Australii! Sportowcy mówią o przemocy emocjonalnej i fizycznej

  Alarm w Australii! Sportowcy mówią o przemocy emocjonalnej i fizycznej

  Australijska federacja gimnastyczna obiecała zająć się głośnym tematem przemocy emocjonalnej oraz fizycznej. Wielu byłych sportowców zdecydowało się wyjść z cienia i głośno opowiedzieć o tym, co spotykało ich podczas wielu lat treningów.
 • Szokujące wyznanie Jessiki Shuran Yu. "Nie powiedziałam o tym nikomu”

  Szokujące wyznanie Jessiki Shuran Yu. "Nie powiedziałam o tym nikomu”

  Jessica Shuran Yu wezwała Międzynarodowy Komitet Olimpijski do sprawniejszego działania w zakresie ochrony młodych dziewczyn przed przemocą. 19-letnia chińska łyżwiarka opowiedziała w mediach o tym, co spotkało ją na początku kariery. "Nadużycia zaczęły się w wieku 11 lat, kiedy zaczęto mi mówić, żebym wyciągnęła rękę za każdym razem, gdy popełniałam błędy" – powiedziała kobieta.
 • Skandal w gimnastyce. Zbadają szokujące wyznania zawodników

  Skandal w gimnastyce. Zbadają szokujące wyznania zawodników

  Brytyjska agencja rządowa UK Sport potwierdziła, że przyjrzy się bliżej sprawie zarzutów dotyczących poważnego fizycznego i emocjonalnego znęcania się nad sportowcami. Gimnastykę na Wyspach czeka prawdziwa próba przetrwania wobec oskarżeń między innymi Lisy Mason.
 • Była trenerka amerykańskich gimnastyczek Maggie Haney zawieszona na osiem lat

  Była trenerka amerykańskich gimnastyczek Maggie Haney zawieszona na osiem lat

  Była trenerka olimpijskiej reprezentacji amerykańskich gimnastyczek Maggie Haney została zawieszona na osiem lat. W uzasadnieniu miejscowa federacja napisała, że słownie i emocjonalnie znęcała się nad zawodniczkami.
 • Karol Hoffmann najpopularniejszy trener fitness czasów PRL-u

  Karol Hoffmann najpopularniejszy trener fitness czasów PRL-u

  "Nóżka w lewo, nóżka w prawo. Ramiona w górę. Wdech. Wydech" – przez niemal ćwierć wieku w ten sposób Karol Hoffmann zachęcał w Polskim Radiu Polaków do ćwiczeń gimnastycznych. Był jak Ewa Chodakowska i jak dzisiejsi instruktorzy, którzy w dobie epidemii koronawirusa w telewizji, internecie prowadzą zajęcia fitness, pilates.
 • ME w gimnastyce. Finały bez Polaków

  ME w gimnastyce. Finały bez Polaków

  Polskim zawodnikom nie udało się awansować do finałów rozpoczętych w środę w Szczecinie mistrzostw Europy w gimnastyce sportowej.
 • Zmarła gimnastyczka Jelena Szuszunowa

  Zmarła gimnastyczka Jelena Szuszunowa

  W wieku 49 lat zmarła złota medalistka igrzysk w Seulu w gimnastycznym wieloboju Rosjanka Jelena Szuszunowa.
 • ME w gimnastyce artystycznej: Polskie seniorki siódme w Guadalajarze

  Reprezentacja Polski seniorek z dorobkiem 17,600 pkt zajęła w hiszpańskiej Guadalajarze siódme miejsce w rywalizacji drużynowej mistrzostw Europy w gimnastyce artystycznej w konkurencji ćwiczeń z dwoma obręczami.
 • 500 mln dolarów odszkodowania dla ofiar lekarza Larry'ego Nassara

  500 mln dolarów odszkodowania dla ofiar lekarza Larry'ego Nassara

  Ofiary byłego lekarza amerykańskiej federacji gimnastycznej Larry'ego Nassara, który w czasie pełnienia funkcji dopuścił się molestowania seksualnego podopiecznych, otrzymają 500 milionów dolarów odszkodowania. Poszkodowane zawarły ugodę z byłym pracodawcą Nassara.
 • Potężna afera w amerykańskiej gimnastyce. Gabrielle Douglas kolejną ofiarą molestowania

  Potężna afera w amerykańskiej gimnastyce. Gabrielle Douglas kolejną ofiarą molestowania

  Skandal w amerykańskiej gimnastyce zatacza coraz szersze kręgi. Trzykrotna mistrzyni olimpijska Gabrielle Douglas poinformowała na Instagramie, że była molestowana przez byłego lekarza reprezentacji Lawrence'a Nassara. To kolejna jego ofiara.

Filmy - Gimnastyka (20)

 • Młody Francuz prezentuje niesamowite zdolności gimnastyczne

  Bangoura Ibrahima, 24-latek z francuskiego Montpellier od małego ćwiczy gimnastykę. Jego oczkiem w głowie są wyskoki i koziołki, których jest w stanie zrobić naprawdę wiele. Swoje umiejętności często prezentuje na ulicach miasta, do zabawy zapraszając ludzi. Ci odważniejsi dają się namówić na asystowanie Bangourowi i stają w szeregu, nad którym przeskakuje. Jak mówi Bangoura, kiedy skupia się na gimnastyce czuje się jak superbohater. Swoimi filmami chce zwrócić uwagę na swój sport i kto wie, może podnieść jego prestiż do rangi dyscypliny olimpijskiej.
 • Dwaj bracia są świetnymi gimnastykami. Prezentują skomplikowany układ

  Ci dwaj bracia są wybitymi gimnastykami. Zobaczcie tylko jak jeden z nich, podpierając się ręką na głowie drugiego, prezentuje skomplikowane figury gimnastyczne.
 • Brytyjska gimnastyczka zachwyca urodą. Pokazuje jak powinno się ćwiczyć. Wideo

  Georgia-Mae Fenton to angielska gimnastyczka. Do największych sukcesów sportsmenki należą złoty medal w gimnastyce akrobatycznej i srebrny medal w zawodach drużynowych podczas Igrzysk Brytyjskiej Wspólnoty Narodów w 2018 roku.
 • Co za wyskok! 17-latek podbił media społecznościowe. Wideo

  17-letni Jadon Roberson uprawia gimnastykę i udostępnia różnego rodzaju treści wideo w mediach społecznościowych. Jego film, na którym wskakuje na wyższy od siebie podest, podbił sieć.