Gilowska

Artykuły - Gilowska (329)

 • Gilowska zrezygnowała z zasiadania w RPP

  Gilowska zrezygnowała z zasiadania w RPP

  Była wicepremier i minister finansów w rządzie PiS prof. dr hab. Zyta Gilowska zrezygnowała z zasiadania w Radzie Polityki Pieniężnej. Oficjalne powody nie zostały przekazane do wiadomości; profesor od dłuższego czasu borykała się ze złym stanem zdrowia.
 • PiS: Gilowska zamiast Tuska

  PiS: Gilowska zamiast Tuska

  W przypadku konstruktywnego wotum nieufności była minister finansów Zyta Gilowska miałaby zostać kandydatką na premiera - czytamy w "Rzeczpospolitej".
 • "Skromny magister" Donald Tusk wyklucza udział Zyty Gilowskiej w polityce

  "Skromny magister" Donald Tusk wyklucza udział Zyty Gilowskiej w polityce

  Zdaniem premiera Donalda Tuska obecność Zyty Gilowskiej w Radzie Polityki Pieniężnej (RPP) wyklucza jej polityczne zaangażowanie. "Sprawa jest zamknięta" - podkreślił w czwartek szef rządu, pytany o udział Gilowskiej w debacie z ministrem finansów Jackiem Rostowskim.
 • Nowak: Gilowska męczennikiem PiS-owskiej sprawy

  Nowak: Gilowska męczennikiem PiS-owskiej sprawy

  Udział Zyty Gilowskiej w debacie wyborczej będzie przekroczeniem granic, prezydent jako strażnik konstytucji, będzie zmuszony zasięgnąć w tej sprawie opinii prawników - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM Sławomir Nowak.
 • Budżet 2011 jest mało realistyczny

  Prognoza dochodów budżetowych w 2011 roku jest małorealistyczna, a wyśrubowane oczekiwania mogą obniżyć wzrost gospodarczy - ocenia Zyta Gilowska, członek RPP i była wiceminister finansów.
 • "Rostowski rozdaje posłom cukierki"

  "Rostowski rozdaje posłom cukierki"

  Komentując dla "Polski The Times" informację ministra Jacka Rostowskiego, że tegoroczny deficyt sektora finansów publicznych wyniesie ponad 100 mld zł, Zyta Gilowska, ekonomistka, nie ma wątpliwości, że jesteśmy w kłopotach. - Osobiście o tak wysokim deficycie finansów publicznych mówiłam w wywiadach od ponad roku. W odpowiedzi na te wyliczenia spotkałam się z szyderstwami i zarzutami ignorancji - dodaje.
 • NBP patrzy przez różowe okulary?

  NBP patrzy przez różowe okulary?

  Niektóre założenia czerwcowej projekcji inflacji i PKB Narodowego Banku Polskiego są zbyt optymistyczne - uważa Zyta Gilowska, członek Rady Polityki Pieniężnej.
 • RPP: Jedna podwyżka pod koniec roku?

  Ze względu na wolniejsze ożywienie polskiej gospodarki, odbicie inflacji po miesiącach letnich będzie słabsze. Inflacja do końca tego roku nie przekroczy celu inflacyjnego RPP 2,5 proc. - uważa Adam Glapiński z Rady Polityki Pieniężnej. W jego opinii pod koniec tego roku prawdopodobna jest jedna lub dwie podwyżki stóp procentowych, on sam skłaniałby się do jednego ruchu w górę o 50 punktów bazowych.
 • RPP podzielona w sprawie rezerwy kursowej

  Nie ma powodów, dla których zarząd NBP miałby na nowo przeliczać wysokość rezerwy kursowej - uważa prof. Zyta Gilowska z RPP. Natomiast zdaniem prof. Elżbiety Chojny-Duch zarząd powinien uwzględnić stanowisko rady i jeszcze raz obliczyć odpis na rezerwę.
 • RPP vs zarząd NBP

  Już na drugim posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej w nowym składzie zarysował się konflikt pomiędzy zarządem NBP a RPP. Istotą sporu jest zmiana uchwały regulującej sposób tworzenia rezerwy na ryzyko kursowe, autorstwa RPP. Według prezesa NBP, Sławomira Skrzypka, jest ona obarczona poważnymi wadami prawnymi.

Filmy - Gilowska (3)

 • Najlepiej ubiera się Gilowska

  Specjalista od kreowania wizerunku osób publicznych zdradza nam swoje typy na najlepiej i najgorzej ubrane kobiety polskiej polityki.
 • Gilowska o oszczędnościach

  Wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska o oszczędnościach jakie niesie ze sobą reforma finansów i o terminie jej wejścia w życie.
 • Gilowska o reformie finansów

  Wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska mówi o szczegółach reformy finansów publicznych.