Giewont

Artykuły - Giewont (10)

 • Burza w Tatrach. Największa tragedia na Giewoncie od 1937 roku

  Burza w Tatrach. Największa tragedia na Giewoncie od 1937 roku

  Zanosiło się na deszcz, nad głowami turystów zbierały się czarne chmury, ale tak tragicznej w skutkach burzy nikt się nie spodziewał. Cztery ofiary śmiertelne i ponad 150 poszkodowanych - to dotychczasowy bilans czwartkowej nawałnicy. Ostatni raz Giewont był niemym świadkiem tak wielkiego dramatu w sierpniu 1937 roku.
 • 15 najpiękniejszych szczytów w Tatrach

  15 najpiękniejszych szczytów w Tatrach

  Lato to dobry czas aby wybrać się w Tatry. Piękna pogoda uwydatnia wtedy urodę najwyższych polskich gór. Najlepszy czas na wizytę to sierpnień lub wrzesnień, bo wtedy ryzyko burz jest mniejsze niż w lipcu, za to roślinność nabiera bogatych kolorów przed jesienią. Poniżej przedstawiamy 15 szczytów które warto zdobyć. Wybór jest duży, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Na Giewont- marsz!

  Na Giewont- marsz!

  Z Zakopanego w Dolinę Strążyską, Siklawę, Strążyską Polanę, Grzybowiec, Siodło na Giewont. Powrót przez Przełęcz Kondracką, schronisko na Hali Kondratowej, Kalatówki do Kuźnic. Trasa mierzy 12,6 km, trwa blisko 7 godzin, a suma podejść to 1060 metrów. Dla wielu osób ta góra stanowi duże wyzwanie, lecz co roku odwiedza ją tysiące osób. Co warto wiedzieć o szlaku na Giewont, na co zwrócic uwagę podczas wędrówki, oraz czego się spodziewać?
 • 19 sierpnia 1901 r. Ustawiono krzyż na Giewoncie

  19 sierpnia 1901 r. Ustawiono krzyż na Giewoncie

  Parafianie z Zakopanego zamontowali krzyż na szczycie góry Giewont z okazji 1900. rocznicy urodzin Jezusa Chrystusa.
 • Detektor burzowy informuje o zagrożeniu w górach

  Detektor burzowy informuje o zagrożeniu w górach

  Turyści wybierający się w góry mogą na internetowej mapie sprawdzić, czy podczas planowanej wycieczki nie zagrażają im wyładowania atmosferyczne. W Zakopanem zainstalowano detektor burzowy, który automatycznie co 10 minut przekazuje informacje o takim zagrożeniu.
 • Schejbal wraca pod Giewont

  Schejbal wraca pod Giewont

  Złamane serca, jeden pogrzeb i kilka ślubów, a przede wszystkim ulubieni bohaterowie i zakopiańskie krajobrazy - to wszystko czeka na widzów w drugim sezonie "Szpilek na Giewoncie".
 • Serial, góry i nowa miłość

  Serial, góry i nowa miłość

  Odchodzący rok był dla Magdy Schejbal bardzo dobry! Znalazła miłość, stworzyła udaną rodzinę. I ma pracę. A wszystko to pod Giewontem.
 • Giewont: Turysta trafiony piorunem. Krzyż przyciaga?

  Giewont: Turysta trafiony piorunem. Krzyż przyciaga?

  Na Giewoncie w Tatrach w niedzielę po południu piorun poraził turystę. Turysta jest przytomny, ratownicy śmigłowcem transportują rannego do zakopiańskiego szpitala - poinformował PAP ratownik dyżurny TOPR, Tomasz Wojciechowski.
 • W szpilkach na... Giewont?

  W szpilkach na... Giewont?

  Pańcia, Warszawka, blond farbowany desant. Takimi epitetami witają na pokładzie szefową działu reklamy ogólnopolskiego dziennika "Tu i teraz" koledzy z regionalnego oddziału gazety.
 • Czagajew wybiera się na Giewont

  Uzbecki bokser wagi ciężkiej Rusłan Czagajew przygotowuje się w Zakopanem do pojedynku z Rosjaninem Nikołajem Wałujewem w obronie tytułu mistrzowskiego organizacji WBA.

Filmy - Giewont (1)