Biznes - giełdy

Synonimy:
komentarz giełdowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Giełdy (10021)

 • Dobra atmosfera

  Wtorkowa sesja na GPW w Warszawie zakończyła się przekonującym zwycięstwem obozu popytowego, choć z widoczną zadyszką mieliśmy do czynienia w segmencie małych spółek. Już od początku notowań można było obserwować presję kupujących, a WIG20 po neutralnym starcie ruszył żwawo na północ.
 • ​Wyniki weryfikują wartość "covidowych grzanek"

  We wtorek nastroje na rynkach akcyjnych były dobre. WIG20 po 1,3 proc. wzroście skierował się w okolice górnego ograniczenia ponad dwumiesięcznej konsolidacji (1740-1860  pkt).  Straty odrabiały  mocno  przecenione  banki  (Alior)  czy  energetyka  po  korekcie  w  ostatnich  2 tygodniach. Po zgodnych z oczekiwaniami wynikach 4,5 proc. stracił Play. Wśród maluchów trwała korekta na "covidowych tematach", co obrazuje 22 proc. przecena Biomed-Lublin. 8,5 proc. straciła druga gwiazda mWIG40
 • Skromne wzrosty potrafią cieszyć

  Rozpoczynający się tydzień wita inwestorów skromnymi wzrostami na światowych parkietach. Zyskują nie tylko ryzykowne aktywa, ale również srebro, które w piątek ulegało dość silnej wyprzedaży.
 • Wzrostowa seria trwa

  Czwartkowa sesja przyniosła piątą z rzędu zwyżkę S&P500, ponownie przybliżając indeks do historycznego rekordu. Po neutralnym początku sesji indeks dość dynamicznie zszedł poniżej pułapu 3.320 pkt., wywierając tym samym presję na finiszu notowań giełdowych na Starym Kontynencie.
 • Przerwa we wzrostach

  Czwartkowa sesja przyniosła przewagę podaży na GPW, przerywając tym samym wzrostową serię WIG20 trwającą od piątku. Po neutralnym starcie indeks największych spółek ruszył na północ, dając nadzieję na podtrzymanie dobrej passy.
 • Spadki w Europie, wzrosty w USA

  Wczorajsza sesja na GPW zakończyła się spadkami. WIG20 spadł -0,8 proc., WIG -0,9 proc., mWIG40 -1,1 proc., a sWIG80 -1,7 proc.
 • Dobre dane z USA powstrzymują korektę na rynku akcji

  Podczas czwartkowej sesji mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na rynku akcji. Traderzy intraday na pewno nie mogli narzekać na brak okazji inwestycyjnych. Główne indeksy giełdowe w Europie rozpoczęły dzień od wzrostów, jednak te nie trwały długo. Niemiecki DAX ruszył po godzinie 9:00 ponad 100 punktów w górę, by potem zanurkować na ponad 250 w dół.
 • ​Środa na plusie

  Trzecia sesja tygodnia zakończyła się w Warszawie zwyżkami głównych indeksów, przy czym emocje w ciągu dnia były mocno ograniczone. Już pierwsze takty sesji "ustawiły" sytuację, gdyż po wzrostowym starcie notowań WIG20 szybko dotarł do poziomu 1.835 pkt.
 • Kursy walut. W morzu nadpłynności

  Kursy walut. W morzu nadpłynności

  Gigantyczna płynność rozlewa się po rynkach, co widać między innymi w stale obniżających się, osuwających się stawkach rynku pieniężnego, nurkujących dochodowościach benchmarkowych obligacji, czy zawężeniu spreadów najbardziej ryzykownych obligacji korporacyjnych. Skoro płynność nie jest w deficycie, to inwestorzy nie mają najmniejszego powodu do zmiany postrzegania dolara.
 • Nowy rekord na giełdzie w USA

  Nowy rekord na giełdzie w USA

  Poniedziałkowa sesja giełdowa w USA przyniosła spore wzrosty. Indeks Nasdaq ustanowił nowy rekord.