giełda nowojorska

Artykuły - Giełda nowojorska (72)

 • Wall Street bez zmian w oczekiwaniu na wyniki spółek technologicznych

  Wall Street bez zmian w oczekiwaniu na wyniki spółek technologicznych

  ​Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się minimalnymi zmianami głównych indeksów w oczekiwaniu na publikację wyników przez największe koncerny technologiczne. Rynki czekają też na decyzję Rezerwy Federalnej i konferencję prezesa Powella w środę.
 • Hossa na Wall Street. Wielkie pieniądze i "fałszerstwa"

  Hossa na Wall Street. Wielkie pieniądze i "fałszerstwa"

  Euforia zapanowała na giełdach w Stanach Zjednoczonych i niektórych krajach europejskich. Bank of America donosi, że w USA przez ostatnie pięć miesięcy inwestorzy ulokowali więcej pieniędzy w funduszach akcyjnych niż w ciągu wcześniejszych 12 lat. Z drugiej strony, wielu uczestników rynku po aferze z manipulowaniem kursem GameStop nabrało przekonania, że giełda jest "fałszowana" przez dużych graczy.
 • Przewaga wzrostów na giełdach w Nowym Jorku. Nowy rekord S&P 500

  Przewaga wzrostów na giełdach w Nowym Jorku. Nowy rekord S&P 500

  ​Wtorkowa sesja na nowojorskich przebiegała pod znakiem wzrostów, a indeks S&P 500 po raz kolejny w ostatnim czasie ustanowił historyczny szczyt. Rynki oceniają najnowsze dane dotyczące cen konsumpcyjnych CPI (Consumer Price Index) w USA.
 • Wall Street na szczytach. "Doktor Zagłada" ostrzega

  Wall Street na szczytach. "Doktor Zagłada" ostrzega

  Indeks amerykańskiej giełdy S&P500 jest na rekordowym poziomie 4080 punktów. Analitycy Credit Suisse spodziewają się wzrostu do 4200 punktów, eksperci z Deutsche Banku zapowiadają raczej konsolidację (czyli stagnację), a Nouriel Roubini, znany jak "Doktor Zagłada", jest zdania, że inwestorzy podejmują nadmierne ryzyko.
 • Inwestycje Elona Muska. Technokról rządzi rynkami

  Inwestycje Elona Muska. Technokról rządzi rynkami

  Właściciel Tesli i Space X nawet jednym słowem na Twitterze potrafi wstrząsnąć rynkami finansowymi. Elon Musk podbił cenę kryptowalut i miał udział w skoku notowań GameStop na Wall Street. Pod koniec stycznia pochwalił grę Cyberpunk 2077 i "spowodował" zwyżkę kursu spółki CD Projekt na giełdzie w Warszawie. Są jednak inwestorzy, którzy twierdzą, że technokról jest nagi, a Tesla to kolos na glinianych nogach.
 • Na Wall Street dzień z przewagą lekkich spadków

  Na Wall Street dzień z przewagą lekkich spadków

  Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła niewielkie spadki części głównych indeksów. Inwestorzy analizują najnowsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej za luty w USA, które były poniżej oczekiwań. Rynki czekają też na środowe posiedzenie Fed.
 • Giełdy kuszą zyskami. Szansa dla właścicieli akcji polskich spółek

  Giełdy kuszą zyskami. Szansa dla właścicieli akcji polskich spółek

  Indeksy amerykańskiej giełdy Dow Jones i S&P500 właśnie ustanowiły rekordy wszech czasów. Na bardzo wysokich poziomach są wskaźniki wielu rynków europejskich - zwłaszcza frankfurcki DAX. Analitycy także dla niektórych indeksów polskiej giełdy przewidują długoterminowy trend wzrostowy.
 • Szczepionkowe rekordy

  Dzisiejszy dzień to kontynuacja wczorajszej dobrej sesji na Wall Street. Nie tylko powracamy do zeszłotygodniowych szczytów, ale w przypadku niektórych z indeksów notowane są historyczne szczyty! Dotyczy to nie tylko samego rynku akcji, ale również rynku surowców. Tam króluje ropa naftowa, a z drugiej strony silnie wyprzedawane jest złoto. Cały świat ogarnęła "szczepionkowa gorączka kupowania".
 • Wall Street mocno w górę, Trump wychodzi ze szpitala

  Wall Street mocno w górę, Trump wychodzi ze szpitala

  ​Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się mocnymi wzrostami indeksów. Inwestorzy z ulgą przyjęli zapowiedź, że prezydent Donald Trump zostanie wypisany ze szpitala. Zdaniem analityków, zmniejsza to niepewność wokół funkcjonowania rządu w przed wyborami.
 • Na Wall Street obawy po wykryciu koronawirusa u prezydenta Trumpa

  Na Wall Street obawy po wykryciu koronawirusa u prezydenta Trumpa

  ​Piątek na Wall Street zakończył się spadkami głównych indeksów, chociaż były one na koniec dużo mniejsze niż w początkowych godzinach sesji. Inwestorzy analizują możliwe konsekwencje wykrycia u prezydenta USA Donalda Trumpa koronawirusa.