giblartar

Artykuły - Giblartar (4)

 • Spółka na Gibraltarze a brexit

  Spółka na Gibraltarze a brexit

  29 marca 2019 r. Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej. Brexit obejmie swym zasięgiem również Gibraltar, który jest terytorium zależnym korony brytyjskiej. Czy dla otwieranych tak chętnie spółek na Gibraltarze - małym państewku na Półwyspie Iberyjskim, które i tak zawsze pozostawało poza strefą Schengen - będzie to miało jakiekolwiek znaczenie?
 • Optymalne wakacje w raju (cz. IX): Gibraltar

  Optymalne wakacje w raju (cz. IX): Gibraltar

  Wobec coraz wyższych obciążeń podatkowych wprowadzanych w Polsce, a związanych (pośrednio lub bezpośrednio) z poszukiwaniem pieniędzy przez partię rządzącą na bieżące wydatki, interesującym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorców jest przeniesienie swojej aktywności gospodarczej do "rajów podatkowych".
 • Gibraltar - nic się nie zmieniło po brytyjskim referendum

  Gibraltar - nic się nie zmieniło po brytyjskim referendum

  Kraj zależny od Wielkiej Brytanii wciąż kusi bardzo niskim podatkiem CIT (stawka 10 lub... 0 proc.) oraz brakiem np. podatku od zysków kapitałowych. Eksperci uważają, że nawet jeśli opuści on Unię Europejską razem z Wielką Brytanią, to nie straci na atrakcyjności. Jedynym zagrożeniem dla Gibraltaru jest dostanie się pod jurysdykcję hiszpańską, co jest jednak mało prawdopodobne.
 • Fiskus zamyka kolejną furtkę podatkową

  Fiskus zamyka kolejną furtkę podatkową

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy o wymianie informacji w sprawach podatkowych między Polską a Gibraltarem - podała Kancelaria Prezydenta. W efekcie zostanie on skreślony z listy krajów i terytoriów stosujących szkodliwą konkurencję podatkową.
 • Konflikt Hiszpania-Gibraltar: Brytyjskie okręty płyną do kolonii

  Konflikt Hiszpania-Gibraltar: Brytyjskie okręty płyną do kolonii

  Rośnie konflikt między Hiszpanią a Gibraltarem. Hiszpańscy celnicy zaostrzyli kontrolę graniczną i poskarżyli się Brukseli, że Gibraltar rości sobie prawo wobec wód, które do niego nie należą. W odpowiedzi Wielka Brytania wysłała do Gibraltaru 4 okręty wojenne które, według władz w Londynie, mają przeprowadzić rutynowe manewry.
 • Hiszpania ostrzega w sprawie Giblartaru

  Hiszpania ostrzega w sprawie Giblartaru

  Hiszpania zapowiada podjęcie "wszystkich niezbędnych kroków" w obronie swoich interesów na Giblartarze. Spór o brytyjskie terytorium na południowym krańcu Półwyspu Iberyjskiego na nowo rozgorzał w ostatnich dniach.