Getin Noble Bank SA

Synonimy:
Getin Noble Bank, Noble Bank
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Getin Noble Bank SA (229)

 • Sądy orzekają na korzyść Getinu

  Sądy orzekają na korzyść Getinu

  Obecnie zapadające prawomocne wyroki dotyczące kredytów w CHF są korzystne dla Getin Noble Banku. Bank spodziewa się, że za kilka miesięcy, do publikacji wyników za pierwsze półrocze, może się wyjaśnić kwestia tych kredytów i rozmów banku z regulatorem - poinformowali w piątek przedstawiciele banku.
 • ​Jerzy Pruski zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa Getin Noble Banku

  ​Jerzy Pruski zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa Getin Noble Banku

  Jerzy Pruski zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa Getin Noble Banku - podał bank.
 • Fitch obniżył ratingi Getin Noble Banku do poziomu "CCC"

  Fitch obniżył ratingi Getin Noble Banku do poziomu "CCC"

  Fitch obniżył ratingi Getin Noble Banku do poziomu "CCC" z "CCC+" z perspektywą negatywną - podała agencja w komunikacie. Agencja spodziewa się zmiany perspektywy ratingu banku po informacjach o potencjalnych stratach na portfelu kredytów hipotecznych.
 • "Puls Biznesu": Czarnecki na celowniku ministra Ziobry

  "Puls Biznesu": Czarnecki na celowniku ministra Ziobry

  Według naszych informacji Leszek Czarnecki przebywa od roku na południu Francji - pisze dzisiejszy "Puls Biznesu". Gazeta podaje, że biznesmen ma podstawy, żeby obawiać się o własne bezpieczeństwo, gdyż dwa lata temu cudem wymknął się z zastawionej na niego przez służby pułapki na warszawskim Okęciu.
 • Wyniki Getin Noble Banku w II kwartale 2020 r.: Strata netto wyniosła 246,9 mln zł

  Wyniki Getin Noble Banku w II kwartale 2020 r.: Strata netto wyniosła 246,9 mln zł

  Strata netto grupy Getin Noble Banku w drugim kwartale 2020 roku wyniosła 246,9 mln zł, podczas gdy rok wcześniej strata wynosiła 86,7 mln zł - podał bank w raporcie.
 • UOKiK nałożył na Getin Noble Bank 13,5 mln zł kary

  UOKiK nałożył na Getin Noble Bank 13,5 mln zł kary

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Getin Noble Bank ok. 13,5 mln zł kary uznając za niedozwolone klauzule, które bank stosuje we wzorcach aneksów do umów kredytów hipotecznych indeksowanych do euro i franka szwajcarskiego. Zakazał też ich wykorzystywania - podał UOKiK w poniedziałkowym komunikacie.
 • Getin jest pozwany w 1904 sprawach dot. umów kredytowych indeksowanych do walut obcych

  Getin jest pozwany w 1904 sprawach dot. umów kredytowych indeksowanych do walut obcych

  Łączna wartość przedmiotu sporu w 1904 postępowaniach sądowych dotyczących umów kredytowych indeksowanych do walut obcych, w których Getin Noble Bank występuje w charakterze pozwanego, wyniosła pod koniec września 2019 roku 555 mln zł - poinformował bank w raporcie. Bank utworzył rezerwy na ryzyko prawne związane z tymi pozwami w wysokości 15,6 mln zł.
 • Getin Noble Bank utworzył rezerwę 24,6 mln zł w związku z wyrokiem TSUE w sprawie kredytów konsumenckich

  Getin Noble Bank utworzył rezerwę 24,6 mln zł w związku z wyrokiem TSUE w sprawie kredytów konsumenckich

  Getin Noble Bank zdecydował o utworzeniu rezerwy na zwroty prowizji za udzielenie kredytu w przypadku jego spłaty przed terminem określonym w umowie. Rezerwa wyniesie łącznie 24,6 mln zł brutto - podał bank w komunikacie.
 • Getin Noble Bank planuje zwolnić nie więcej niż 320 osób

  Getin Noble Bank planuje zwolnić nie więcej niż 320 osób

  Getin Noble Bank planuje zmiany w strukturze organizacyjnej, czego efektem będą zwolnienia nie więcej niż 320 osób - poinformował bank w komunikacie.
 • Getin nie pozyskał inwestora finansowego

  Getin nie pozyskał inwestora finansowego

  Getin Noble Bank zakończył działania mające na celu pozyskanie inwestora finansowego, bankowi nie udało się uzgodnić warunków finansowych transakcji mającej na celu jego dokapitalizowanie. Bank przygotowuje strategię działania zakładającą wzmocnienie pozycji kapitałowej i osiągnięcie krajowych norm regulacyjnych poprzez trwałą odbudowę dochodowości.