Getin Noble Bank SA

Synonimy:
Getin Noble Bank, Noble Bank
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Getin Noble Bank SA (224)

 • UOKiK nałożył na Getin Noble Bank 13,5 mln zł kary

  UOKiK nałożył na Getin Noble Bank 13,5 mln zł kary

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Getin Noble Bank ok. 13,5 mln zł kary uznając za niedozwolone klauzule, które bank stosuje we wzorcach aneksów do umów kredytów hipotecznych indeksowanych do euro i franka szwajcarskiego. Zakazał też ich wykorzystywania - podał UOKiK w poniedziałkowym komunikacie.
 • Getin jest pozwany w 1904 sprawach dot. umów kredytowych indeksowanych do walut obcych

  Getin jest pozwany w 1904 sprawach dot. umów kredytowych indeksowanych do walut obcych

  Łączna wartość przedmiotu sporu w 1904 postępowaniach sądowych dotyczących umów kredytowych indeksowanych do walut obcych, w których Getin Noble Bank występuje w charakterze pozwanego, wyniosła pod koniec września 2019 roku 555 mln zł - poinformował bank w raporcie. Bank utworzył rezerwy na ryzyko prawne związane z tymi pozwami w wysokości 15,6 mln zł.
 • Getin Noble Bank utworzył rezerwę 24,6 mln zł w związku z wyrokiem TSUE w sprawie kredytów konsumenckich

  Getin Noble Bank utworzył rezerwę 24,6 mln zł w związku z wyrokiem TSUE w sprawie kredytów konsumenckich

  Getin Noble Bank zdecydował o utworzeniu rezerwy na zwroty prowizji za udzielenie kredytu w przypadku jego spłaty przed terminem określonym w umowie. Rezerwa wyniesie łącznie 24,6 mln zł brutto - podał bank w komunikacie.
 • Getin Noble Bank planuje zwolnić nie więcej niż 320 osób

  Getin Noble Bank planuje zwolnić nie więcej niż 320 osób

  Getin Noble Bank planuje zmiany w strukturze organizacyjnej, czego efektem będą zwolnienia nie więcej niż 320 osób - poinformował bank w komunikacie.
 • Getin nie pozyskał inwestora finansowego

  Getin nie pozyskał inwestora finansowego

  Getin Noble Bank zakończył działania mające na celu pozyskanie inwestora finansowego, bankowi nie udało się uzgodnić warunków finansowych transakcji mającej na celu jego dokapitalizowanie. Bank przygotowuje strategię działania zakładającą wzmocnienie pozycji kapitałowej i osiągnięcie krajowych norm regulacyjnych poprzez trwałą odbudowę dochodowości.
 • "Puls Biznesu": Sześć funduszy ma chrapkę na Getin

  "Puls Biznesu": Sześć funduszy ma chrapkę na Getin

  Inwestorzy finansowi wstępnie zainteresowani bankami Leszka Czarneckiego mogą zacząć due dilligence tuż po Nowym Roku - pisze wtorkowy "Puls Biznesu". Według gazety zainteresowanie wyraża sześć funduszy inwestycyjnych.
 • Getin Noble Bank nadal rozważa fuzję z Idea Bankiem

  Getin Noble Bank nadal rozważa fuzję z Idea Bankiem

  Getin Noble Bank nadal rozważa fuzję z Idea Bankiem - poinformował Artur Klimczak, prezes GNB.
 • Będzie skarga do KE przeciw Getin Bankowi

  Będzie skarga do KE przeciw Getin Bankowi

  SBB wystąpi o nadzór resortu sprawiedliwości nad przedłużającymi się pozwami grupowymi przeciw Getin Bankowi - poinformowało w poniedziałek stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu. Zapowiedziało też złożenie skargi do KE.
 • Analiza Interii: Skąd wzięły się kłopoty banków Czarneckiego?

  Analiza Interii: Skąd wzięły się kłopoty banków Czarneckiego?

  Problemy Getinu i Idea Banku, które teraz monitoruje Komitet Stabilności Finansowej, są pochodną wieloletniej strategii Grupy Leszka Czarneckiego.
 • "GW": Leszek Czarnecki oskarża szefa KNF

  "GW": Leszek Czarnecki oskarża szefa KNF

  Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za ok. 40 mln zł - twierdzi właściciel banku Leszek Czarnecki, donosi dzisiejsza "Gazeta Wyborcza". Reakcja inwestorów jest ostra, Getin Noble Bank i Idea Bank drastycznie tracą na wartości.