GetBack

Artykuły - GetBack (475)

 • UOKiK: GetBack wprowadzał w błąd nabywców obligacji

  UOKiK: GetBack wprowadzał w błąd nabywców obligacji

  Spółka GetBack stosowała nieuczciwe praktyki przy oferowaniu i sprzedaży obligacji korporacyjnych, jej przedstawiciele wprowadzali konsumentów w błąd - uznał prezes UOKiK Tomasz Chróstny. Według UOKiK decyzja ta będzie pomocna przy dochodzeniu przez konsumentów roszczeń w sądach.
 • ​Afera GetBack: Rząd jest gotów przyjąć tylko część rekomendacji NIK

  ​Afera GetBack: Rząd jest gotów przyjąć tylko część rekomendacji NIK

  Rząd jest gotów przyjąć tylko część rekomendacji Najwyższej Izby Kontroli po aferze GetBack - ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. NIK opublikował we wtorek raport, w którym sugerował, by w procesach aferalnych obniżyć poszkodowanym koszty opłaty sądowej, przenieść ciężar dowodu na oskarżonego i zwolnić z części tajemnicy Komisję Nadzoru Finansowego oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • CBA zatrzymało pięć kolejnych osób w związku z nieprawidłowościami w spółce GetBack

  CBA zatrzymało pięć kolejnych osób w związku z nieprawidłowościami w spółce GetBack

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało pięć kolejnych osób w związku z śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w spółce GetBack - dowiedziała się PAP.
 • Poszkodowani w aferze GetBack w Ministerstwie Finansów

  Poszkodowani w aferze GetBack w Ministerstwie Finansów

  Kary w aferze GetBack powinny być przeznaczone na rekompensaty dla poszkodowanych - z takim postulatem obligatariusze GetBack przyszli na spotkanie do Ministerstwa Finansów. Poszkodowani spotykają się z wiceministrem Piotrem Nowakiem.
 • Dil Bartłomieja Dmitruka w GetBacku

  Dil Bartłomieja Dmitruka w GetBacku

  Haitong Bank był jednym z głównych pomocników Konrada K. w rozkręcaniu biznesu GetBacku - poinformował w poniedziałkowym wydaniu "Puls Biznesu".
 • Sprawa GetBack: CBA zatrzymało 11 osób

  Sprawa GetBack: CBA zatrzymało 11 osób

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 11 osób w dwóch wątkach sprawy oszustw na szkodę firmy GetBack - poinformowało we wtorek w komunikacie CBA. Wśród zatrzymanych są m.in. b. dyrektorzy i pracownicy jednego z banków.
 • Wyniki funduszy obligacji korporacyjnych

  Wyniki funduszy obligacji korporacyjnych

  W grudniu 2018 r fundusze obligacji korporacyjnych po raz kolejny zanotowały wyjątkowo wysokie odpływy sięgające 1,1 mld zł (źródło: analizy.pl). Fundusze te cierpią tak samo jak cały rynek obligacji Catalyst, co jest oczywiście pokłosiem afery GetBack, która w znaczący sposób popsuła nastroje wokół tego rynku.
 • Hoist odstąpił od nabycia aktywów GetBacku

  Hoist odstąpił od nabycia aktywów GetBacku

  Hoist odstąpił od nabycia aktywów GetBacku - poinformowała spółka w komunikacie. GetBack podał, że prowadzi z Hoist AB rozmowy w ramach opcji mieszanej, która zakłada dalszą działalność operacyjną spółki z równoczesnym stopniowym upłynnianiem aktywów.
 • Nadzorca sądowy proponuje obligatariuszom GetBacku dwie opcje

  Nadzorca sądowy proponuje obligatariuszom GetBacku dwie opcje

  Nadzorca sądowy GetBacku - w porozumieniu z radą wierzycieli i kuratorem dla obligatariuszy - w propozycjach układowych zakłada spłacenie głównych wierzycieli, w tym obligatariuszy i kredytodawców w 33 proc., a jeżeli dojdzie do porozumienia z inwestorem, poziom spłaty wyniesie 24 proc. - podał kurator.
 • GetBack chciał przycisnąć Altusa. Afera w cieniu afery

  GetBack chciał przycisnąć Altusa. Afera w cieniu afery

  120 mln zł na początek i arbitraż, a zapomnimy o podejrzanej transakcji i jeszcze pomożemy w prokuraturze. "DGP" dotarł do pisma, które GetBack wysłał do Altusa, tuż po zatrzymaniu twórcy TFI.

Filmy - GetBack (3)

 • Zarzuty za "nadużycie zaufania". Kolejne zatrzymania w sprawie GetBacku

  Agenci CBA zatrzymali dwie osoby podejrzewane o działanie na szkodę spółki GetBack. Zatrzymani usłyszeli zarzut "nadużycia zaufania" w obrocie gospodarczym. Chodzi o straty rzędu 260 milionów złotych.
 • "Afera Amber Gold to przy tym wszystkim to jest nic". Sąd odroczył postępowanie ws. Getback

  Wrocławski sąd odroczył do 9 października zgromadzenie, na którym miało być zawarte porozumienie z dłużnikiem - czyli spółką Getback, a jej wierzycielami. Wniosek o odroczenie złożył pełnomocnik firmy. Do wniosku przychyliła się Rada Wierzycieli. - Dziękuję sędziemu komisarzowi, radzie wierzycieli. Zapadła decyzja, która nas satysfakcjonuje i daje nam czas – oświadczył Przemysław Dąbrowski, prezes Getback. (TVN24/x-news)
 • Jak obligatariusze GetBack mogą dochodzić swoich praw i roszczeń?

  Obecnie istnieje kilka kwestii budzących niepokój wśród obligatariuszy GetBack, na które powinni zwrócić uwagę. Dotyczą one warunków emisji obligacji, jakie zostały im zaproponowane. Należy zgromadzić potwierdzające je dokumenty, jak również wszystkie inne, które przedstawiono im w momencie nabycia – informacje na temat spółki, oświadczenia. Będą potrzebne na etapie postępowania przyspieszonego, jak i później – jeżeli będą dochodzić swoich roszczeń w sądzie.