GetBack

Artykuły - GetBack (478)

 • KNF nałożyła na GetBack 1 mln zł kar

  KNF nałożyła na GetBack 1 mln zł kar

  Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na GetBack trzy kary pieniężne o łącznej wysokości 1 mln zł za nienależyte wykonanie obowiązków informacyjnych - podała KNF w komunikacie.
 • Getin Noble Bank pod lupą UOKiK. W tle afera GetBack

  Getin Noble Bank pod lupą UOKiK. W tle afera GetBack

  Prezes Urzędu Tomasz Chróstny wydał trzy decyzje dotyczące Getin Noble Banku, kwestionując sposób oferowania obligacji GetBack, niedozwolone klauzule i jednostronną zmianę umów.
 • RMF FM : Przecena banków związanych z Leszkiem Czarneckim

  RMF FM : Przecena banków związanych z Leszkiem Czarneckim

  ​Prokuratura regionalna w Warszawie chce aresztowania Leszka Czarneckiego w związku ze sprawą GetBack. W sądzie jest już wniosek prokuratury regionalnej w Warszawie w sprawie znanego biznesmena - podała RM FM powołując się na ustalenia swoich reporterów śledczych.
 • UOKiK: GetBack wprowadzał w błąd nabywców obligacji

  UOKiK: GetBack wprowadzał w błąd nabywców obligacji

  Spółka GetBack stosowała nieuczciwe praktyki przy oferowaniu i sprzedaży obligacji korporacyjnych, jej przedstawiciele wprowadzali konsumentów w błąd - uznał prezes UOKiK Tomasz Chróstny. Według UOKiK decyzja ta będzie pomocna przy dochodzeniu przez konsumentów roszczeń w sądach.
 • ​Afera GetBack: Rząd jest gotów przyjąć tylko część rekomendacji NIK

  ​Afera GetBack: Rząd jest gotów przyjąć tylko część rekomendacji NIK

  Rząd jest gotów przyjąć tylko część rekomendacji Najwyższej Izby Kontroli po aferze GetBack - ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. NIK opublikował we wtorek raport, w którym sugerował, by w procesach aferalnych obniżyć poszkodowanym koszty opłaty sądowej, przenieść ciężar dowodu na oskarżonego i zwolnić z części tajemnicy Komisję Nadzoru Finansowego oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • CBA zatrzymało pięć kolejnych osób w związku z nieprawidłowościami w spółce GetBack

  CBA zatrzymało pięć kolejnych osób w związku z nieprawidłowościami w spółce GetBack

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało pięć kolejnych osób w związku z śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w spółce GetBack - dowiedziała się PAP.
 • Poszkodowani w aferze GetBack w Ministerstwie Finansów

  Poszkodowani w aferze GetBack w Ministerstwie Finansów

  Kary w aferze GetBack powinny być przeznaczone na rekompensaty dla poszkodowanych - z takim postulatem obligatariusze GetBack przyszli na spotkanie do Ministerstwa Finansów. Poszkodowani spotykają się z wiceministrem Piotrem Nowakiem.
 • Dil Bartłomieja Dmitruka w GetBacku

  Dil Bartłomieja Dmitruka w GetBacku

  Haitong Bank był jednym z głównych pomocników Konrada K. w rozkręcaniu biznesu GetBacku - poinformował w poniedziałkowym wydaniu "Puls Biznesu".
 • Sprawa GetBack: CBA zatrzymało 11 osób

  Sprawa GetBack: CBA zatrzymało 11 osób

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 11 osób w dwóch wątkach sprawy oszustw na szkodę firmy GetBack - poinformowało we wtorek w komunikacie CBA. Wśród zatrzymanych są m.in. b. dyrektorzy i pracownicy jednego z banków.
 • Wyniki funduszy obligacji korporacyjnych

  Wyniki funduszy obligacji korporacyjnych

  W grudniu 2018 r fundusze obligacji korporacyjnych po raz kolejny zanotowały wyjątkowo wysokie odpływy sięgające 1,1 mld zł (źródło: analizy.pl). Fundusze te cierpią tak samo jak cały rynek obligacji Catalyst, co jest oczywiście pokłosiem afery GetBack, która w znaczący sposób popsuła nastroje wokół tego rynku.

Filmy - GetBack (1)

 • Jak obligatariusze GetBack mogą dochodzić swoich praw i roszczeń?

  Obecnie istnieje kilka kwestii budzących niepokój wśród obligatariuszy GetBack, na które powinni zwrócić uwagę. Dotyczą one warunków emisji obligacji, jakie zostały im zaproponowane. Należy zgromadzić potwierdzające je dokumenty, jak również wszystkie inne, które przedstawiono im w momencie nabycia – informacje na temat spółki, oświadczenia. Będą potrzebne na etapie postępowania przyspieszonego, jak i później – jeżeli będą dochodzić swoich roszczeń w sądzie.