geriatra

Artykuły - Geriatra (5)

 • Wielkie wyzwania dla naszej opieki zdrowia

  Wielkie wyzwania dla naszej opieki zdrowia

  W polityce senioralnej opieka zdrowotna, świadczenia zdrowotne odgrywają priorytetową rolę - zapowiedziała w poniedziałek wiceminister zdrowia Beata Małecka-Libera, która wzięła udział w Chorzowie w IV Kongresie "Obywatel Senior".
 • To idzie starość. Firmy szykują się na boom

  To idzie starość. Firmy szykują się na boom

  Opieka nad osobami starymi i niesamodzielnymi powoli wychodzi z szarej strefy. Przedsiębiorcy zapowiadają zatrudnianie specjalistów, na których popyt będzie rósł z każdym rokiem. Pozostaje istotne pytanie - w jaki sposób i kto będzie płacił za ich usługi.
 • "Dziennik Polski": To nie jest kraj dla starych ludzi

  "Dziennik Polski": To nie jest kraj dla starych ludzi

  W naszym kraju jest zaledwie 300 geriatrów, czyli lekarzy specjalistów w zakresie schorzeń wieku podeszłego. W ciągu 5 lat przybędzie ich 40. To bardzo mało, tym bardziej, że społeczeństwo się starzeje - informuje "Dziennik Polski".
 • Dobrze płatne i przyszłościowe zawody, których nikt nie chce wykonywać

  Dobrze płatne i przyszłościowe zawody, których nikt nie chce wykonywać

  Wydawałoby się, że w czasie kryzysu każda oferta pracy gwarantująca wyższe niż przeciętne wynagrodzenie, będzie cieszyła się powodzeniem. Okazuje się, że nie zawsze tak jest. Na polskim rynku pracy są zawody, których nikt nie chce wykonywać mimo wysokich zarobków czy dobrych prognoz danej branży na przyszłość. Jakie to zawody i dlaczego brakuje chętnych do ich wykonywania?
 • Wchodzimy w starość bez geriatrów

  Wchodzimy w starość bez geriatrów

  Aby pracować do 67. roku życia, trzeba mieć kondycję i zdrowie. A w Polsce dramatycznie brakuje lekarzy zajmujących się osobami w podeszłym wieku - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Filmy - Geriatra (2)