gerard cieślik

Artykuły - Gerard cieślik (23)

 • Piłkarskie legendy Orłów. Gerard Cieślik - sylwetka

  Piłkarskie legendy Orłów. Gerard Cieślik - sylwetka

  Gdyby urodził się kilkadziesiąt lat później, najprawdopodobniej grałby w Realu Madryt lub FC Barcelona, a jego zdjęcia pojawiałyby się na okładkach największych dzienników sportowych z całego świata. Gerardowi Cieślikowi przyszło jednak żyć w czasach trudnych, bo naznaczonych II wojną światową. Cudem ją przeżył, by po zawieszeniu działań zbrojnych zostać jednym z najwybitniejszych reprezentantów Polski. Futbolowe lata 50. w naszym kraju bezapelacyjnie należały do Cieślika. Na grze w piłkę nie zarobił wprawdzie fortuny, lecz zyskał być może coś jeszcze cenniejszego - szacunek, miłość i uwielbienie kibiców, którzy po jego spektakularnych występach nosili go na rękach.
 • ​W Chorzowie zdewastowano mural Gerarda Cieślika

  ​W Chorzowie zdewastowano mural Gerarda Cieślika

  W Chorzowie zniszczony został mural Gerarda Cieślika, byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej i legendy Ruchu Chorzów. Dzieło pozostawało nienaruszone do lata 2016 roku. Teraz jego część została zamalowana farbą.
 • Młodzi piłkarze zagrają w turnieju Gerarda Cieślika

  Młodzi piłkarze zagrają w turnieju Gerarda Cieślika

  32 drużyny 13-latków zagrają w Chorzowie w ogólnopolskim turnieju o puchar Gerarda Cieślika, legendy miejscowego Ruchu. "On jest bardzo dobrym wzorem do naśladowania dla młodych, ambitnych piłkarzy" - powiedział pomysłodawca imprezy Tomasz Zabielski.
 • Otwarto Aleję Gwiazd na PGE Narodowym

  Otwarto Aleję Gwiazd na PGE Narodowym

  Wybitni polscy piłkarze, w kolejności alfabetycznej: Zbigniew Boniek, Gerard Cieślik, Kazimierz Deyna, Grzegorz Lato, Włodzimierz Lubański, Włodzimierz Smolarek, Jan Tomaszewski i Władysław Żmuda - znaleźli się w Alei Gwiazd na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Wybór Orła wszech czasów. Lubański prowadzi. Boniek depcze po piętach Lewandowskiemu

  Wybór Orła wszech czasów. Lubański prowadzi. Boniek depcze po piętach Lewandowskiemu

  Włodzimierz Lubański prowadzi w plebiscycie eurosport.interia.pl i RMF FM na najlepszego polskiego piłkarza wszech czasów. Na swojego faworyta możecie głosować do 15 maja. Wtedy poznamy czołową "trójkę", a spośród niej wyłoniony zostanie triumfator plebiscytu.
 • Wybór Orła wszech czasów. Gerard Cieślik, czyli "mały łącznik z Chorzowa"

  Wybór Orła wszech czasów. Gerard Cieślik, czyli "mały łącznik z Chorzowa"

  Jeden z najlepszych w historii polskich futbolistów już ma na swoim koncie jedno wyróżnienie, został "Piłkarzem 50-lecia PZPN". Ten zaszczytny tytuł Gerard Cieślik zawdzięcza nie tylko ogromnej liczbie bramek zdobytych w barwach Ruchu Chorzów, klubu któremu przez całą swoją karierę był wierny, ale też jednemu meczowi, spotkaniu w eliminacjach mistrzostw świata z ZSRR 20 października 1957 roku na Stadionie Śląskim.
 • W Chorzowie odsłonięto pomnik Gerarda Cieślika

  W Chorzowie odsłonięto pomnik Gerarda Cieślika

  W centrum Chorzowa odsłonięto w czwartek wieczorem pomnik Gerarda Cieślika, zmarłego w 2013 roku legendarnego piłkarza Ruchu. Rzeźba przedstawia Cieślika w biegu z piłką, jest też ławeczka, na której można usiąść.
 • Pierwsza rocznica śmierci Gerarda Cieślika

  W poniedziałek mija pierwsza rocznica śmierci legendarnego piłkarza Ruchu Chorzów i reprezentacji Polski Gerarda Cieślika. "Gdybym zaczynał życie jeszcze raz, też zostałbym piłkarzem. Chyba nie ma nic lepszego" - mówił.
 • Odeszli w minionych 12 miesiącach: Cieślik, Pietrzykowski, Werner...

  Polski sport poniósł spore straty w mijającym roku. Gerard Cieślik, Zbigniew Pietrzykowski, Franciszek Gąsienica-Groń czy Jan Werner to najbardziej znane postaci, które w ostatnich 12 miesiącach odeszły na zawsze.
 • W Chorzowie pamiętają o Gerardzie Cieśliku

  W poniedziałek 3 listopada przypada pierwsza rocznica śmierci Gerarda Cieślika. W Chorzowie pamiętają o legendarnym piłkarzu Ruchu.

Filmy - Gerard cieślik (2)

 • Piłkarskie legendy Polski - Gerard Cieślik. Wideo

  Gerard Cieślik to przede wszystkim legenda Ruchu Chorzów i śląska. Przez całą karierę występował w barwach "Niebieskich" strzelając dla nich 168 goli. W reprezentacji zasłynął ze strzelenia dwóch goli Lwowi Jaszynowi w wygranym 2-1 meczu z ZSRR w 1957 roku.
 • Polska - ZSRS 2-1. Gerard Cieślik! i jego 2 gole

  20 października 1957 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie Polska pokonała ówczesnego mistrza olimpijskiego ZSRR 2-1, w ramach eliminacji do MŚ. Obie bramki dla Polski strzelił Gerard Cieślik.