George R.R. Martin

Artykuły - George R.R. Martin (11)

 • ​George R.R. Martin: "Wszystkiego dobrego, skończ już tę książkę"

  ​George R.R. Martin: "Wszystkiego dobrego, skończ już tę książkę"

  ​George R.R. Martin, słynny autor powieści fantasy, na podstawie których powstał głośny serial HBO "Gra o tron", 20 września obchodził 72. urodziny. Odniósł się do tego wydarzenia w najnowszym wpisie na blogu.
 • Co ogląda twórca "Gry o tron"?

  Co ogląda twórca "Gry o tron"?

  George R.R. Martin, autor "Pieśń ognia i lodu", od którego fani domagają się, by wreszcie skończył obiecane "Wichry Zimy", czyli kolejny tom sagi, na podstawie której zekranizowano "Grę o tron", namiętnie ogląda jeden z seriali na platformie HBO GO. Bardzo polubił też film o wyjątkowym fanie Bruce'a Springsteena. Obejrzał tę produkcję już kilka razy.
 • George R.R. Martin pozywa studio filmowe

  George R.R. Martin pozywa studio filmowe

  George R.R. Martin, autor cyklu fantasy "Pieśń lodu i ognia", która stała się pierwowzorem serialu HBO "Gra o tron", wytoczył proces wytwórni filmowej z Los Angeles, która miała przenieść na ekran jedno z jego opowiadań. Mowa o poświęconym wilkołakom "The Skin Trade", które znalazło się w wydanej w 1988 roku antologii "Night Visions 5" składającej się z siedmiu opowiadań. Ich twórcami, oprócz Martina, byli Stephen King i Dan Simmons.
 • George R.R. Martin może zostać uwięziony, bo nie wydał „Wichrów zimy” w terminie

  George R.R. Martin może zostać uwięziony, bo nie wydał „Wichrów zimy” w terminie

  W maju ubiegłego roku pisarz złożył ważną obietnicę. Zapowiedział, że jeśli do 29 lipca 2020 roku nie wyda kolejnego tomu sagi „Pieśń lodu i ognia”, czyli dziejów mieszkańców Siedmiu Królestw, leżących na kontynencie Westeros, to pozwoli zamknąć się w celi nad kwaśnym jeziorem na wulkanicznej wyspie w Nowej Zelandii. Może już się pakować, bo nie dotrzymał słowa.
 • George R.R. Martin ujawnił, że zagrał epizod w "Grze o tron"

  George R.R. Martin ujawnił, że zagrał epizod w "Grze o tron"

  George R.R. Martin, autor „Pieśni lodu i ognia”, na podstawie której powstał serial „Gra o tron”, podzielił się na swoim blogu zdjęciem z niewyemitowanego pilota serialu HBO. A we wpisie pod tą fotografią opisał kulisy powstawania pierwszego odcinka kultowej dziś produkcji, który nigdy nie ujrzał światła dziennego w pierwotnej postaci.
 • Nowa książka George'a R. R. Martina jeszcze w tym roku

  Nowa książka George'a R. R. Martina jeszcze w tym roku

  Powstała nowa książka George'a R. R. Martina. Pisarz w mediach społecznościowych ogłosił datę jej premiery. W Stanach Zjednoczonych powieść "Ogień i krew" ukaże się 20 listopada. Oficjalna premiera w Polsce nie jest jeszcze znana.
 • Nowy serial od autora "Gry o tron"

  Nowy serial od autora "Gry o tron"

  Cykl "Dzikie karty" George'a R.R. Martina, autora "Gry o tron", trafi na mały ekran.