George Lucas

Synonimy:
Lucas George,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - George Lucas (100)

 • Francis Ford Coppola: George Lucas zmarnował swój potencjał

  Francis Ford Coppola: George Lucas zmarnował swój potencjał

  Francis Ford Coppola w najnowszym wywiadzie wyraził ubolewanie nad tym, że "Gwiezdne wojny" zdominowały reżyserską karierę George'a Lucasa. "Jeśli czuję smutek, to dlatego, że nie nakręcił innych filmów, które zamierzał zrobić. George to naprawdę genialny, utalentowany człowiek" - wyznał twórca kultowej trylogii "Ojciec chrzestny"
 • George Lucas: "Bardzo bolesna" decyzja

  George Lucas: "Bardzo bolesna" decyzja

  Minęło już osiem lat, odkąd George Lucas sprzedał Disneyowi swoje studio Lucasfilm Disneyowi. Choć umowa opiewała na aż cztery miliardy dolarów, Lucas przyznaje teraz, że decyzja, jaką podjął, a której efektem było też oddanie kontroli nad serią „Gwiezdne wojny”, była dla niego „bardzo, bardzo bolesna”. Twórca przyznał się do tego w rozmowie z Paulem Duncanem, autorem niedawno wydanej książki „The Star Wars Archives: Episodes I-III 1999-2005”.
 • "Mroczne widmo" zniszczyło legendę "Gwiezdnych wojen"?​ Studio ostrzegało Lucasa

  "Mroczne widmo" zniszczyło legendę "Gwiezdnych wojen"?​ Studio ostrzegało Lucasa

  Film "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo" był jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji końca XX wieku. Po premierze okazało się, że bardzo zawiódł oczekiwania fanów sagi na całym świecie.
 • George Lucas skomplementował serial "The Mandalorian"

  George Lucas skomplementował serial "The Mandalorian"

  Serial "The Mandalorian" to największy dotychczasowy hit niedostępnej wciąż w Polsce platformy streamingowej Disney+. Akcja tego osadzonego w uniwersum "Gwiezdnych wojen" serialu rozgrywa się kilka lat po upadku Imperium Galaktycznego. Twórca "Gwiezdnych wojen", George Lucas, jest widzem serialu i według słów producenta wykonawczego Dave'a Filoniego, bardzo go komplementował.
 • George Lucas ujawnił swoją ulubioną postać ze świata "Gwiezdnych wojen"

  George Lucas ujawnił swoją ulubioną postać ze świata "Gwiezdnych wojen"

  Luke Skywalker? Hans Solo? Darth Vader? Która z postaci jest najbliższa sercu George'a Lucasa, twórcy "Gwiezdnych wojen"? Odpowiedź może zaskoczyć wiele osób. Reżyser podzielił się tą informacją z fanami w czasie konwentu Star Wars Cellebration.
 • George Lucas najbogatszym celebrytą Ameryki

  George Lucas najbogatszym celebrytą Ameryki

  Twórca filmowej sagi "Gwiezdne wojny", George Lucas, zajął pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych celebrytów w USA w 2016 roku, sporządzonym przez magazyn "Forbes". Jego fortunę wyceniono na 4,6 mld dol.
 • George Lucas o zmienionej scenie w "Gwiezdnych wojnach"

  George Lucas o zmienionej scenie w "Gwiezdnych wojnach"

  George Lucas tłumaczył niedawno, dlaczego przed laty zmienił jedną ze scen "Gwiezdnych wojen". Według niego, poprzednia wersja nie była zgodna z mitologią serii.
 • Michael Jackson miał zagrać w "Gwiezdnych Wojnach"?

  Michael Jackson miał zagrać w "Gwiezdnych Wojnach"?

  Według nowych informacji król popu bardzo chciał załapać się do obsady filmu Georga Lucasa z 1999 roku – "Gwiezdne Wojny: Część 1 – Mroczne Widmo".
 • George Lucas nie widział zwiastuna "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy"

  George Lucas nie widział zwiastuna "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy"

  Od momentu premiery teaserową zapowiedź nowych "Gwiezdnych wojen" obejrzało już na You Tubie ponad 50 milionów, zabrakło jednak wśród nich twórcy serii - George'a Lucasa.
 • W Chicago powstanie muzeum pamiątek twórcy "Gwiezdnych wojen"

  W Chicago powstanie muzeum pamiątek twórcy "Gwiezdnych wojen"

  Twórca filmowej sagi "Gwiezdnych wojen" George Lucas wybrał Chicago na miasto, w którym powstanie muzeum mieszczące m. in. jego pamiątki z okresu kariery filmowej. Lucas poinformował o tym we wtorek w komunikacie, który potwierdził burmistrz Chicago Rahm Emanuel.

Filmy - George Lucas (1)