George Harrison

Synonimy:
Harrison George,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - George Harrison (88)

 • George Harrison: 5 przebojów na 15. rocznicę śmierci

  George Harrison: 5 przebojów na 15. rocznicę śmierci

  29 listopada 2001 r. w Los Angeles w wieku zaledwie 58 lat na raka zmarł George Harrison, nazywany "cichym Beatlesem". 15 lat po jego śmierci przypominamy największe przeboje nagrane poza "Fab Four".
 • Przewodnik rockowy. George Harrison: Wszystko musi minąć

  Przewodnik rockowy. George Harrison: Wszystko musi minąć

  25 lutego 1943 roku, równo 70 lat temu, w Liverpoolu na świat przyszedł George Harrison.
 • Wdowa nie zgadza się na pomnik Beatlesa

  Wdowa nie zgadza się na pomnik Beatlesa

  Olivia Harrison, wdowa po gitarzyście The Beatles, George'u Harrisonie sprzeciwiła się projektowi postawienia pomnika muzyka nieopodal jego domu w Henley. Uważa ona, że pomnik przyciągnąłby niepożądanych gości, zakłócających życie miasteczka.
 • The Beatles: (Wy)kupiony sukces

  The Beatles: (Wy)kupiony sukces

  Najnowszy film dokumentalny o zespole The Beatles ujawnia zaskakujące fakty z początków jego kariery. Muzycy i ich menedżer sami wykupili pierwszy nakład debiutanckiego singla.
 • 50 lat "Love Me Do" The Beatles

  50 lat "Love Me Do" The Beatles

  Singel "Love Me Do", nieznanej liverpoolskiej grupy The Beatles, trafił 50 lat temu (5 października 1962 r.) do brytyjskich sklepów płytowych. Autorem utworu był 20-letni wówczas basista grupy Paul McCartney. Było to również pierwsze nagranie Beatlesów z perkusistą Ringo Starrem.
 • Nici z zespołu dzieci Beatlesów?

  Nici z zespołu dzieci Beatlesów?

  Wiosną tego roku pojawiły się informacje o zespole Beatles II, w skład którego mieli wejść synowie muzyków tworzących legendarnych Fab Four. Nadzieje fanów rozwiał jednak Ringo Starr.
 • Stu Sutcliffe: piąty Beatles

  Stu Sutcliffe: piąty Beatles

  Paul McCartney był zazdrosny o jego przyjaźń z Johnem Lennonem, jego narzeczonej słynna grupa z Liverpoolu zawdzięcza wizerunek (charakterystyczne fryzury), a George Harrison nazywał go "dyrektorem artystycznym The Beatles". 50 lat temu, 10 kwietnia 1962 roku, zmarł Stuart Sutcliffe, pierwszy basista The Beatles.
 • Brian Epstein: Piąty Beatles

  Brian Epstein: Piąty Beatles

  50 lat temu (24 stycznia 1962 roku) kontrakt menedżerski z grupą The Beatles podpisał Brian Epstein. "Jeżeli kogokolwiek można nazwać 'Piątym Beatlesem', to był nim właśnie Brian" - powiedział po latach Paul McCartney, oddając hołd ekscentrycznemu, ale jakże skutecznemu menedżerowi.
 • 10 lat temu odszedł George Harrison

  10 lat temu odszedł George Harrison

  10 lat temu, 29 listopada 2001 roku, zmarł "cichy Beatles", jak mówiono o George'u Harrisonie. Choć artysta w słynnym zespole był skazany na drugoplanową rolę, to i tak zdołał umieścić na płytach The Beatles kilkanaście ponadczasowych utworów.
 • Tymon Tymański w hołdzie Beatlesowi

  Tymon Tymański w hołdzie Beatlesowi

  Tymon Tymański wraz z formacją The Transistors postanowili uczcić pamięć George'a Harrisona okazjonalną trasą koncertową, która rozpocznie się 29 listopada 2011, w dzień 10. rocznicy śmierci gitarzysty The Beatles.

Filmy - George Harrison (1)