Fakty - General Motors

Artykuły - General Motors (12)

 • "WP": General Motors ogłosi bankructwo

  Pod presją administracji prezydenta Obamy, największy amerykański koncern samochodowy General Motors Corp. ma ogłosić niewypłacalność pod koniec przyszłego tygodnia - poinformował "Washington Post".
 • USA: Rząd przygotowuje się do najgorszego

  Rząd USA czyni już przygotowania finansowe na wypadek bankructwa General Motors i Chryslera - poinformował "Wall Street Journal".
 • Żyje się tylko raz, więc co roku nowy Cadillac

  Żyje się tylko raz, więc co roku nowy Cadillac

  Joseph Macko, 84-latek z Flint, może się okazać najbardziej lojalnym klientem General Motors - co roku kupuje nowego Cadillaca. Rytuał ten trwa od 1955 roku.
 • 10 tys. ludzi zatrudnionych w USA straci pracę

  Z powodu spadku popytu na półciężarówki i samochody terenowe koncern General Motors (GM) zamknie cztery swe fabryki takich pojazdów, w tym dwie w Stanach Zjednoczonych - poinformował we wtorek prezes GM Rick Wagoner.
 • GM chce Daewoo, ale bez polskich zakładów

  GM chce Daewoo, ale bez polskich zakładów

  Po trwających niemal rok negocjacjach, amerykański koncern samochodowy General Motors finalizuje kontrakt w sprawie przejęcia zbankrutowanej południowokoreańskiej firmy Daewoo Motor. Dzisiaj rano w Seulu podpisano "memorandum porozumienia" pomiędzy GM a wierzycielami i zarządem Daewoo. Porozumienie nie obejmuje m.in. polskich zakładów na Żeraniu. Wszystko wskazuje więc na to, że albo sami znajdziemy inwestora (Hyundai?) do Daewoo - FSO albo prędzej czy później firma ta ogłosi bankructwo.
 • Korea Południowa: Siedziba General Motors obrzucona jajkami

  Wszyscy odetchnęli z ulgą kiedy General Motors w końcu zadeklarował swoją gotowość do przejęcia południowokoreańskiego bankruta Daewoo Motor. Jednak jak się dziś okazało, nie wszyscy są z tego zadowoleni.
 • Rząd nie jest zaskoczony decyzją General Motors ws. Daewoo

  Polski rząd nie jest zaskoczony wiadomością, że zagraniczne filie Daewoo nie będą tematem negocjacji koreańskiego zarządu Daewoo z koncernem General Motors. Dzisiaj w Seulu prezes spółki Li Dzung-De poinformował o tej decyzji. - Sądząc po informacjach, które napływały do nas wcześniej można było przewidzieć takie rozwiązanie - powiedział sieci RMF FM wiceminister gospodarki Edward Nowak.
 • Pracownicy Daewoo protestują w Seulu

  Ponad trzy tysiące pracowników pogrążonego w kłopotach finansowych Daewoo Motor przeszło ulicami Seulu. To protest przeciwko planowanym zbiorowym zwolnieniom i próbom sprzedaży Daewoo koncernowi General Motors.
 • Czarne chmury nad Daewoo

  Minister gospodarki Korei Południowej zagroził, że koncern Daewoo Motors zostanie zlikwidowany, jeśli związki zawodowe nie zgodzą się na zapowiadane redukcje stanowisk pracy.
 • Trzy wielkie koncerny samochodowe mają wycofać z rynku ponad 400 tys. pojazdów

  Amerykański urząd do spraw bezpieczeństwa drogowego zarządził wycofanie z rynku ponad 400 tysięcy samochodów firm: Honda, General Motors i Daimler Chrysler.